Jaki wideorejestrator wybrać? TOP 10 polecanych modeli Rejestratory samochodowe

Jaki wideorejestrator wybrać? TOP 10 polecanych modeli

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-06-21

Jeśli szukasz najbardziej opłacalnego wideorejestratora mamy dla Ciebie zestawienie dziesięciu kamer samochodowych w różnych cenach.

Żyjemy w czasach, w których można korzystać z różnych środków transportu. Nie jest najemnicą, że dla wielu osób zdecydowanie najwygodniejsze jest przemieszczanie się samochodem. Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup akcesoriów w postaci alkomatów, kamer sportowych czy wreszcie wideorejestratorów. Trzeba oceniać to jako bardzo pozytywny trend, mówimy bowiem o niezwykle przydanych gadżetach, które mogą zaoszczędzić wielu kłopotów. Jeśli akurat myślicie nad sięgnięciem po ostatnie z wymienionych urządzeń to dobrze trafiliście.

Wideorejestrator to kamera do samochodu, która służy do udokumentowania zdarzeń na drodze (np. kolizji). Film z wideorejestratora może w znacznym stopniu ułatwić udowodnienie po czyjej stronie leży wina i jak do danej sytuacji doszło, a tym samym uzyskanie odszkodowania. To sprzęt, który nagrywa obraz cały czas przez przednią, a niekiedy również tylną szybę. Może też pilnować samochodu pozostawionego na postoju (jeśli oferuje tryb parkingowy). Funkcjonalność znacząco rozbudować może również moduł GPS, producenci coraz chętniej na to rozwiązanie stawiają.

Oby wszelkie nieprzyjemne zdarzenia Was omijały, ale wiecie… w razie czego lepiej mieć małego pomocnika w postaci wideorejestratora. Wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji z różnych przedziałów cenowych, które odbiegają od siebie gabarytami, możliwościami związanymi z rejestrowaniem materiałów wideo (największą uwagę zwracać trzeba na rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę, ale również na jasność obiektywu i kąty widzenia) czy wreszcie dodatkowymi funkcjami.

Jaki wideorejestrator wybrać? Oto 10 polecanych modeli:

 

DOD LS500W

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

DOD LS500W to najdroższy z wybranych przez nas modeli, a jednocześnie ten najbardziej zaawansowany. To wideorejestrator przygotowany dla wymagającego użytkownika, który wyróżnia się dwukanałową konstrukcją. Dobrze wypada tu pole widzenia 145 stopni oraz obiektyw f/1.6, kamery rejestrują wideo w rozdzielczości Full HD i podobać może się nie tylko ich szczegółowość, ale także płynność i odwzorowanie kolorów. Naturalnie nie zabrakło wbudowanego modułu GPS, na wyróżnienie zasługuje kilka dodatkowych funkcji, takich jak między innymi możliwość zabezpieczania nagrań czy analiza pokonanych tras. 2,7-calowy ekran, przyciski nawigacyjne i przejrzyste menu pozwalają na łatwą obsługę.

Najważniejsze cechy:
 • Format zdjęć i wideo MOV
 • Rozdzielczość nagrań wideo 1080p 30 kl.
 • Wyświetlacz (przekątna) 2,7 cale/cali
 • Wyświetlacz (technologia) TFT LCD
 • Kąt widzenia 145 stopni

Mio MiVue J85

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

Najważniejsze punkty specyfikacji Mio MiVue J85 obejmują matrycę Sony STARVIS CMOS z przysłoną f/1.8, a także szeroki kąt widzenia 150°, wbudowany moduł GPS oraz łączność bezprzewodową Wi-Fi. Mio MiVue J85 zapewnia dobrej jakości nagrania niezależnie od warunków panujących za oknem, których maksymalna rozdzielczość to 1600p. Producentowi udało się zadbać o sporo dodatkowych funkcji, chociażby tryb parkingowy, ostrzeżenia o fotoradarach czy systemy wspomagania kierowcy (FCWS, LDWS, FA oraz Stop&Go). Mio MiVue J85 charakteryzuje się bardzo kompaktowymi gabarytami (100 x 38.80 x 34 mm), może być zamontowany za lusterkiem wstecznym.

Najważniejsze cechy:
 • Format zdjęć i wideo MPEG-4 AVC / H.264
 • Rozdzielczość nagrań wideo 1440p 30 kl./s, 1080p 60 kl./s, 1600p 30 kl./s
 • Kąt widzenia 150 stopni

Garmin Dash Cam 55

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

Garmin Dash Cam 55 to kompaktowa kamera samochodowa, która po zamontowaniu na przedniej szybie pozostaje bardzo dyskretna, ale pozory nie powinny mylić, ponieważ możliwości tego modelu okazują się całkiem spore. Można liczyć tutaj na rejestrowanie wideo w 1440p przy 30 klatkach na sekundę lub 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Nie zabrakło przy tym możliwości wykonywania zdjęć, wbudowanego GPSu oraz modułu łączności Wi-Fi. Warto wspomnieć o funkcjach dodatkowych - ostrzegania przed kolizją, o opuszczeniu pasa ruchu czy o kamerach na światłach i o fotoradarach.

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo 1440p 30 kl./s, 1080p 60 kl./s, 720p 30 kl./s
 • Wyświetlacz (przekątna) 2 cale/cali
 • Wyświetlacz (technologia) LCD

  

Navitel R1000

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

Navitel R1000 może pochwalić się oryginalnym wyglądem i ciekawą konstrukcją. Kamera podłączana jest do uchwytu za pomocą złącza magnetycznego, dzięki czemu można obracać ją o 360 stopni. Przy kącie widzenia wynoszącym 165 stopni rejestrowane jest tutaj wideo w jakości Full HD, przy 30 klatkach na sekundę. Producent zadbał tutaj także o możliwość wykonywania zdjęć (2048х1536 pikseli) oraz G-Sensor, GPS i moduł łączności Wi-Fi. Ekran ma przekątną 1,2 cala i rozdzielczość 240x204 pikseli.

Najważniejsze cechy:
 • Format zdjęć i wideo .mp4: MJPEG, MPEG-4, H.264
 • Rozdzielczość nagrań wideo 1080p 30 kl.
 • Wyświetlacz (przekątna) 1,2 cale/cali
 • Kąt widzenia 165 stopni

ASUS Reco Smart Car and Portable Cam

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

ASUS Reco to jedna z najbardziej oryginalnych, ale i zaawansowanych propozycji. Ma wysokiej jakości sensor światłoczuły firmy Sony, jasny obiektyw i procesor Ambarella, dzięki którym radzi sobie z nagrywaniem filmów nocnych lepiej od większości typowych wideorejestratorów. Za pomocą łączności Wi-Fi i aplikacji ASUS Reco może komunikować się ze smartfonem (łatwe parowanie przez NFC). Użytkownik ma możliwość podglądu obrazu na żywo (kamera nie ma własnego wyświetlacza) oraz synchronizacji plików z chmurą (500 GB na 1 rok). Brakuje niestety odbiornika GPS, ale może współpracować z zewnętrznym. Przewód zasilający ma aż 4 metry długości, a obudowa jest elegancka i dobrze wykonana.

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo Full HD 1080p, HD 720p
 • Kąt widzenia 140 stopni

Xblitz Park View

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

Jest to kamerka samochodowa wbudowana w lusterko. Zakładamy ją jako nakładkę na zwykłe lusterko wsteczne w samochodzie. Ma to dwie zalety – kamerka nie zasłania widoku przez przednią szybę oraz lepiej komponuje się z wnętrzem. Wyświetlacz jest duży i czytelny (aż 4,3 cala). Obraz wyświetlany jest bezpośrednio pod powierzchnią lusterka. Obiektyw obejmuje pole widzenia 120 stopni. Co ciekawe, w komplecie znajdziemy też drugą kamerkę, którą montujemy z tyłu pojazdu. Przydaje się ona w czasie cofania. Obraz można nagrywać z obydwu kamerek. Maksymalna rozdzielczość to Full HD przy 25 kl./s (z przedniej kamerki).

Najważniejsze cechy:
 • Efektywna rozdzielczość zdjęć 2048x1536 px
 • Format zdjęć i wideo MOV
 • Rozdzielczość nagrań wideo Full HD 1080p
 • Wyświetlacz (przekątna) 4,3 cale/cali
 • Wyświetlacz (technologia) LCD
 • Kąt widzenia 120 stopni

Vordon mCar

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

Vordon mCar charakteryzuje się zdecydowanie najszerszą funkcjonalnością ze wszystkich wybranych propozycji. Wedle producenta jest to multimedialny rejestrator samochodowy i tego typu określenie wydaje się być tutaj jak najbardziej na miejscu. Vordon mCar pozwala rejestrować materiały wideo w jakości Full HD (przy kącie widzenia 170 stopni), ale poza tym zapewnia kilka innych funkcji. Wyposażone w system Android i 7-calowy dotykowy ekran, urządzenie może pełnić rolę kamery cofania, nawigacji GPS, zestawu głośnomówiącego, a nawet odtwarzacza multimedialnego. Posiada nie tylko moduły Bluetooth (do parowania smartfona) i Wi-Fi, ale nawet obsługę łączności 3G (slot na kartę micro SIM).

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo Full HD 1080p
 • Wyświetlacz (przekątna) 7 cale/cali
 • Wyświetlacz (technologia) IPS LCD
 • Kąt widzenia 170 stopni

Xblitz Trust

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

Osoby ceniące sobie jak najlepszy stosunek ceny do możliwości śmiało spoglądać mogą w stronę Xblitz Trust. Za około 350 złotych otrzymujemy tutaj niewielki wideorejestrator wyposażony w sensor Sony IMX323, a także szklany obiektyw o kącie widzenia 170 stopni. Urządzenie pozwala na rejestrowanie szczegółowych filmików Full HD (30 kl./s) o dobrze odwzorowanych kolorach, w razie konieczności można wspomóc się funkcją HDR. Na uwagę zasługuje także obecność filtra polaryzacyjnego oraz fakt, że zamiast tradycyjnego akumulatora zastosowano tu superkondensator. 1.5-calowy ekran oraz znajdujące się obok niego przyciski zapewniają bardzo prostą obsługę.

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo Full HD 1080p
 • Wyświetlacz (przekątna) 1,5 cale/cali
 • Wyświetlacz (technologia) LCD
 • Kąt widzenia 170 stopni

Xiaoyi Yi Dash Camera

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

Yi Dash Camera za kwotę nieco ponad 200 złotych oferuje nagrywanie filmów Full HD w 60 kl./s. To duża zaleta tej kamery samochodowej. Obraz jest bardzo płynny i przy okazji szczegółowy. Na wysoką jakość wpływ ma także jasny, szklany obiektyw (f/1.8, kąt widzenia 165 stopni). Alternatywnie możemy ustawić wyższą rozdzielczość 2304x1296 px. Wyświetlacz Xiaoyi ma przekątną 2,7 cala. Do opakowania dołączono też długi przewód zasilający. Kamerka dysponuje łącznością Wi-Fi do komunikacji ze smartfonem (Android lub iOS). Yi Dash Camera to dość tani, ale bardzo dobry wideorejestrator.

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo 1080p 30 kl., 2304 x 1296 px, 1080p 60 kl./s
 • Wyświetlacz (przekątna) 2,7 cale/cali
 • Wyświetlacz (technologia) TFT LCD
 • Kąt widzenia 165 stopni

Xblitz Z9

Rejestratory samochodowe
Ocena benchmark.pl

Xblitz Z9 to propozycja dla osób dysponujących bardzo ograniczonym budżetem. Chociaż mówimy o sprzęcie kosztującym zaledwie 199 złotych, nie należy obawiać się o jego jakość. Obudowa jest w większości metalowa, dzięki czemu zapewnia całej konstrukcji odpowiednią trwałość. Co najważniejsze, jednocześnie można liczyć na całkiem solidną jakość nagrań - Full HD przy 30 kl./s, chociaż głównie dziennych, ponieważ przy tej cenie trzeba liczyć się z ograniczeniami, a te zazwyczaj wychodzą na jaw wraz z gorszymi warunkami świetlnymi. Warto docenić kilka dodatkowych funkcji, chociażby tryb parkingowy, nagrywanie w pętli czy detekcja ruchu.

Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość nagrań wideo Full HD 1080p
 • Wyświetlacz (przekątna) 2 cale/cali
 • Wyświetlacz (technologia) TFT LCD
 • Kąt widzenia 140 stopni

Najlepszy wideorejestrator - naszym zdaniem

Według nas, najlepszy wideorejestrator to DOD LS500W. Jest to jeden z bardziej zaawansowanych modeli, który punktuje tym, co w tego typu urządzeniu najważniejsze - wysoką jakością nagrań dziennych i nocnych, cechuje się obiektywem z przysłoną f/1.6. Co najistotniejsze, jednocześnie rejestruje obraz z przodu oraz z tyłu pojazdu. Można liczyć przy tym na poprawnie działający GPS, kilka funkcji dodatkowych i dobrą jakość wykonania.

Warto też zwrócić uwagę na NAVITEL MR250, to niedrogi, jak na swoje możliwości (około 330 zł) wideorejestrator wbudowany w lusterko przednie. Wyposażono go dodatkowo w kamerę cofania, która może również nagrywać. Więcej o zaletach tego urządzenia pisaliśmy tutaj.

Życzymy Wam jak najmniej zarejestrowanych takich sytuacji: