Jaki zegarek sportowy kupić? TOP 10 Mobile

Jaki zegarek sportowy kupić? TOP 10

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-04-08

Dobry zegarek sportowy pozwala na więcej niż monitorowanie codziennej aktywności. Może też pomóc planować treningi i motywować do efektywniejszych ćwiczeń, kontrolować postępy w ich trakcie i stan organizmu. Jakimi modelami warto się zainteresować?

Wprawdzie za wcześnie na stwierdzenie, iż wiosna w pełni, ale nie da się zaprzeczyć temu, że temperatury szybko wzrastają, a słońce towarzyszy nam zauważalnie dłużej niż w ostatnich miesiącach. Sprzyja to aktywności fizycznej, a w dzisiejszych czasach zazwyczaj towarzyszą jej różnego rodzaju akcesoria dla sportowców. Na co się zdecydować?

Jaki zegarek sportowy wybrać? Oto 10 polecanych modeli:

Wiele zależy od preferencji. Bardzo częstym wyborem są słuchawki do biegania, muzyka to dla wielu świetny motywator do większego wysiłku. Monitorowanie swoich osiągnieć oraz czasów treningu umożliwiają lekkie i dyskretne opaski fitness lub większe, ale i więcej oferujące smartwatche. Najbardziej wymagający użytkownicy nie będą jednak długo zastanawiali się nad pytaniem co lepsze, opaska sportowa czy zegarek sportowy? Od razu spojrzą w stronę tego drugiego. Słusznie, ponieważ funkcjonalność jest tutaj zdecydowanie szersza. Jak wybrać zegarek sportowy aby stanowił idealnego kompana treningu, a niekiedy wcielał się nawet w rolę trenera personalnego?

Zegarek na trening musi być wytrzymały. Trzeba zwracać uwagę nie tylko na wykorzystane materiały, ale również na stopień zabezpieczenia przed wodą. Tutaj nie wystarczy odporność na zachlapania czy krótkie zanurzenie na niewielką głębokość charakterystyczną dla opasek fitness czy smartwatchy. Zegarek sportowy powinien cechować się wysoką klasą wodoszczelności, najlepiej do 50 metrów i więcej. Wtedy bez obaw można używać go podczas pływania. Rozmiar zegarka oraz stylistykę należy dobierać już pod kątem swoich preferencji.

Poza najbardziej podstawowymi funkcjami, takimi jak krokomierz czy licznik spalanych kalorii, zegarek sportowy powinien oferować też pulsometr i GPS. Dodatkowo mile widziane będą preinstalowane profile sportowe dedykowane różnym aktywnościom oraz funkcja trenera personalnego. Dzięki temu urządzenie może nie tylko kontrolować postępy w treningu, ale też planować kolejne, już spersonalizowane, przygotowywać odpowiednie wskazówki dla użytkownika.

Zegarek sportowy 2019 powinien także współpracować ze smartfonem. Wedle życzenia użytkownik może wtedy nie tylko dokładnie analizować dane z treningów w dedykowanych aplikacjach, ale też cieszyć się powiadomieniami na nadgarstku, chociażby o nadchodzących połączeniach czy nowych wiadomościach.

  Zegarek sportowy do 1000 zł

  MIO MiVia Run 350

  Opaski fitness
  Ocena benchmark.pl

  MIO MiVia Run 350 to tani zegarek sportowy, który bardzo dobrze sprawdzi się u osób, które chcą rozpocząć przygodę z tego typu gadżetami i na początek nie wydawać szczególnie wiele. Przy cenie około 500 zł nie można mieć zastrzeżeń odnośnie tego, co MIO MiVia Run 350 ma do zaoferowania. Zegarek może liczyć kroki, przebiegnięty dystans i spalone kalorie, a także mierzyć puls i monitorować sen. Dzięki funkcji Osobisty Trener, na podstawie osiąganych wyników i stanu organizmu, przygotowywane są spersonalizowane plany treningowe. Po sparowaniu ze smartfonem można dodatkowo cieszyć się powiadomieniami oraz dokładnie analizować swoje osiągniecia w aplikacji MiVia Run. Zegarek MIO MiVia Run 350 posiada wbudowany GPS, jest też wodoszczelny zgodnie z klasą 3ATM.

  Najważniejsze cechy:
  • Funkcje opaski krokomierz, monitorowanie snu, licznik kalorii, pomiar przebytej odległości, pulsometr, GPS
  • Rodzaj zasilania akumulatorowe
  • Typ komunikacji bezprzewodowy, Bluetooth 4.0

  Polar M430

  Opaski fitness
  Ocena benchmark.pl

  Przez samego producenta, Polar M430 określany jest jako zegarek do biegania i preferując przede wszystkim na tego typu aktywność z pewnością warto brać ów model pod uwagę. W swojej klasie cenowej jest to jedna z najciekawszych propozycji, chociaż na pierwszy rzut oka być może nie wszystkim przypadnie do gustu stylistyka. Co do funkcjonalności dyskusji powinno być znacznie mniej. Polar M430 posiada moduł GPS, a także pulsometr, umożliwia kontrolowanie tempa biegu, przebytego dystansu, a także pokonanej trasy czy aktualnej wysokości n.p.m. i oczywiście tętna. Z funkcji przygotowanych dla biegaczy warto wymienić Running Index, Strefy prędkości i tempa czy Program treningu biegowego.

  Najważniejsze cechy:
  • Funkcje opaski krokomierz, akcelerometr, monitorowanie snu, licznik kalorii, pomiar przebytej odległości, pulsometr, GPS
  • Rodzaj zasilania akumulatorowe
  • Typ komunikacji bezprzewodowy, Bluetooth 4.1

  Polar M600

  Akcesoria do telefonów
  Ocena benchmark.pl

  Wyglądający dość podobnie Polar M600 to dla jednych zegarek sportowy, a dla innych smartwatch z funkcją treningu. Faktem jest, że oferuje więcej funkcji związanych ze współpracą ze smartfonem, przede wszystkim zaznaczyć trzeba, że pracuje pod kontrolą systemu Android Wear. Sprawdza się jednak na nadgarstkach nie tylko niedzielnych sportowców. Zapewnia całodobowy pomiar aktywności, jest w stanie mierzyć kroki i dystans, a także tętno i spalane kalorie. Także tutaj producent zaimplementował Running Index i profile sportowe dla różnych dyscyplin. Polar M600 jest przy tym wodoszczelny do głębokości 10 metrów (norma IPX8).

  Najważniejsze cechy:
  • Wyświetlacz (przekątna) 1,3 cale/cali
  • Procesor główny (częstotliwość) 1.2 GHz
  • Pamięć masowa 4 GB

  Suunto 3 Fitness

  Akcesoria do telefonów
  Ocena benchmark.pl

  Suunto 3 Fitness ma z kolei opinię jednego z najbardziej stylowych zegarków sportowych do 1000 zł. Dostępny jest w kilku wariantach różniących się kolorami wykończeń oraz pasków, co pozwala niemal każdemu dobrać model pod kątem swoich upodobań. Sprawdza się podczas uprawiania różnych dyscyplin, poza całodobowym monitorowaniem aktywności (mierzy m.in. liczbę spalonych kalorii, kroki i tętno) oraz monitorowaniem snu może pochwalić się bowiem szeregiem dodatkowych funkcji treningowych. Chociażby adaptacyjnymi wskazówkami treningowymi, planami treningowymi oraz informowaniem o obciążeniach treningowych i zalecanej regeneracji. Obudowa zapewnia wodoszczelność do 30 metrów.

  Najważniejsze cechy:
  • Waga 36 g

  Nokia Activite Steel HR

  Akcesoria do telefonów
  Ocena benchmark.pl

  Nie da się ukryć, że stylistyka to mocna strona również w przypadku Nokia Activite Steel HR. To propozycja będąca opozycją do przedstawionych wyżej modeli Polar. Mamy tutaj do czynienia z hybrydą zegarka oraz smartwacha, producent zastosował klasyczną tarczę i niewielki wyświetlacz. Dzięki temu można liczyć na długi czas pracy (do 25 dni), a jednocześnie całkiem sporą funkcjonalność. Nokia Activite Steel HR może prezentować powiadomienia ze sparowanego smartfona, a jednocześnie monitorować aktywność fizyczną użytkownika, w tym liczbę kroków, przebytą odległość, spalone kalorie, a nawet puls. Trzeba też zaakcentować, że zadbano tu o wodoszczelność do 50 metrów.

  Najważniejsze cechy:
  • Typ komunikacji Bluetooth

  Najlepsze zegarki sportowe

  Garmin Vivoactive 3

  Akcesoria do telefonów
  Ocena benchmark.pl

  Mając do wydania nieco ponad 1000 zł warto spojrzeć w kierunku Garmin Vivoactive 3. Otrzymujemy tu bowiem sprzęt o świetnej relacji ceny do możliwości, dobrze wyglądający, solidny, a także bardzo funkcjonalny. Preinstalowano tu kilkanaście profili dedykowanych różnym aktywnościom, zadbano też o GPS, Garmin Vivoactive 3 jest też w stanie mierzyć puls i oszacować pułap tlenowy, a także prezentować powiadomienia ze smartfona (jest kompatybilny z iOS oraz Android). Na jednym ładowaniu działa przez około 7 dni (tryb zegarka) lub około 12 godzin (tryb GPS). Niektórym może przydać się wsparcie płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Zegarek jest wodoszczelny zgodnie z klasą 5ATM.

  Najważniejsze cechy:
  • Wyświetlacz (przekątna) 1,2 cale/cali
  • Waga 43 g

  Suunto Spartan Sport Wrist HR

  Akcesoria do telefonów
  Ocena benchmark.pl

  Suunto Spartan Sport Wrist HR to wytrzymały zegarek sportowy mogący pracować w temperaturach od -20 do +60 °C, wodoszczelny do 100 metrów. Posiada ponad 80 trybów sportowych ukierunkowanych na różnego rodzaju aktywności i zapewniających dokładne informacje dotyczące osiąganych postępów i stanu organizmu. Producent zaimplementował tu między innymi krokomierz, kompas cyfrowy, wysokościomierz i pulsometr. Suunto Spartan Sport Wrist HR dysponuje przy tym solidną baterią. W trybie zegarka może pracować do 14 dni, a w przypadku całodobowego monitoringu aktywności i powiadomień ze smartfona do 7 dni. Oczywiście jest to zegarek z gps, w przypadku jego aktywacji czas pracy skraca się do kilkunastu/kilkudziesięciu godzin.

  Najważniejsze cechy:
  • Typ komunikacji Bluetooth

  Garmin Fenix 5

  Akcesoria do telefonów
  Ocena benchmark.pl

  Garmin Fenix 5 to jeden z najpopularniejszych zegarków sportowych. Trudno się temu dziwić, ponieważ producent zadbał o bardzo dobrą jakość wykonania (stalowa konstrukcja), miłą dla oka minimalistyczną stylistykę (dostępne są wymienne paski z różnych materiałów), a przede wszystkim o odpowiednią funkcjonalność. Garmin Fenix 5 posiada wbudowane moduły GPS i GLONASS, wysokościomierz, 3-osiowy kompas z żyroskopem i pulsometr, a dodatkowo cechuje się wodoszczelnością 10ATM. Producent zadbał o profile aktywności przygotowanym pod kątem różnych dyscyplin, a także rozbudowany widget efektywności treningu zapewniający informacje na temat kondycji i efektywności treningu. Naturalnie Garmin Fenix 5 oferuje też podstawowe funkcje smartwatcha, czyli wyświetlanie powiadomień ze sparowanego z nim smartfona. Wbudowana bateria zapewnia do 2 tygodni pracy w trybie zegarka i do 24 godzin pracy w trybie GPS.

  Najważniejsze cechy:
  • Wyświetlacz (przekątna) 1,2 cale/cali

  Polar Vantage V

  Akcesoria do telefonów
  Ocena benchmark.pl

  Najbardziej zaawansowany zegarek tego producenta, a zarazem jeden z najbardziej zaawansowanych w ogóle, Polar Vantage V ma do zaoferowania naprawdę wiele. Dysponuje dużym (średnica 3 cm), kolorowym i dotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości 240x240 pikseli pokrytym szkłem Gorilla Glass oraz wodoszczelną obudową (WR30), a przede wszystkim wieloma funkcjami przydatnymi podczas codziennej aktywności i zaawansowanych treningów. Poza mierzeniem wszystkich najbardziej podstawowych parametrów, Polar Vantage V zapewnia bardzo precyzyjne pomiary tętna (Polar Precision Prime), a także takie funkcje jak Running Index, Program Treningu Biegowego, Inteligentny licznik kalorii, Recovery Pro. Zainstalowane tu profile sportowe obejmują ponad 130 dyscyplin.

  Najważniejsze cechy:
  • Typ komunikacji Bluetooth

  Suunto 9 G1

  Akcesoria do telefonów
  Ocena benchmark.pl

  Spośród grona najbardziej zaawansowanych modeli wymienić trzeba również Suunto 9 G1. Producent zadbał tu o ponad 80 trybów sportowych i zaawansowane funkcje treningowe, a także całodzienne monitorowanie aktywności oraz monitorowanie snu. Suunto 9 G1 posiada między innymi wysokościomierz, barometr, kompas cyfrowy, pulsometr, funkcje pogodowe oraz GPS wspomagany przez algorytm FusedTrack i zapewniający dzięki temu dokładniejsze wskazania. Zegarek cechuje się też trzema trybami pracy na baterii (wydajność, wytrzymałość i ultra) zapewniając nawet 120 godzin pracy z aktywnym GPSem. Należy przy tym podkreślić bardzo dobrą jakość wykonania oraz wodoszczelność do 100 m, dzięki której Suunto 9 G1 doskonale sprawdza się jako zegarek do pływania.

  Najważniejsze cechy:
  • Typ komunikacji Bluetooth

  Mogą Cię również zainteresować:

  marketplace

  Komentarze

  8
  Zaloguj się, żeby skomentować
  avatar
  Dodaj
  Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
   Szedłbym w Garmina... ale nie kupował teraz a poczekał na kolejny model Fenix 6.
  • avatar
   Szkoda że zabrakło najlepszego:
   GARMIN Fenix 5X Plus Tytan
  • avatar
   Najlepszy to jest Garmin Forerunner 310XT :)
   Zaloguj się
  • avatar
   Dla mnie najlepszą opcją rozsądną cenową jest Xonix. Sam użytkuję już rok i nie mam się do czego przyczepić.
  • avatar
   Media expert ma duży wybór, warto się wybrać, ja sam nie znam się na tych parametrach
  • avatar
   :)
  • avatar
   No ja w dalszym ciągu zostaję przy garminach, jednak z nimi nie mam żadnych problemów. Najgorzej to chyba jest z Polarem. Ostatnio też rozglądam się za wypróbowaniem Suunto, czy jak oni się nazywają, bo bardzo podobnie do Garmina to wygląda, to czasem nie jakaś osobna marka ich? Tutaj też mają ciekawy ranking zegarków sportowych - https://dieta-trening-odchudzanie.pl/2019/08/12/ranking-zegarkow-do-biegania-sportowych-oraz-opasek-sportowych/