Na topie

LG kontra Samsung czyli 43 cale niedrogie wcale

Autor:
Tomasz Chmielewski

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: Testy TV Producenci: LG Samsung

W roku 2017 telewizory z ekranem 40-43 cali będą najbardziej popularną kategorią przekątnych na świecie. Oto test dwóch takich ekranów do 2000 zł.

 • LG kontra Samsung czyli 43 cale niedrogie wcale | zdjęcie 1
Ocena redakcji

4

dobry

 

A A

Zarówno LG 43LJ594V, jak i Samsung 43M5602 są telewizorami wyposażonymi w płaski ekran o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080).

LG 43LJ594V
LG 43LJ594V

Samsung 43M5602
Samsung 43M5602

W obu telewizorach zastosowano wyświetlacze LCD o tradycyjnej strukturze subpikseli (RGB).

W LG mamy panel typu IPS od LG Display ...

LG 43LJ594V - struktura subpixeli

... a w Samsungu panel typu VA najprawdopodobniej od znanej tajwańskiej firmy AUO.

Samsung 43M5602 - struktura subpixeli

W dalszej części artykułu wykażemy, że różnica w typie wyświetlacza będzie miała istotny wpływ na duże różnice w jasności czerni, kontraście i odwzorowaniu barw pomiędzy tymi dwoma telewizorami.

Oba ekrany różnią się także techniką podświetlenia. Choć w obu urządzeniach źródłem światła są diody LED, w LG inżynierowie zastosowali podświetlenie centralne (ang. direct), które w ogóle nie wymaga prowadnicy światła (ang. LGP, light guide plate). Zmniejsza to koszt podzespołów, ale konieczność zapewnienia odpowiedniego rozproszenia światła wymusza odsunięcie diod od ekranu, przez co obudowa jest grubsza. Z kolei w Samsungu zastosowano podświetlenie krawędziowe (ang. edge), które jest droższe (bo musi mieć LGP), lecz pozwala zmniejszyć grubość obudowy. Widać to dobrze na zdjęciu poniżej (LG z lewej, Samsung z prawej).

porównanie grubości telewizorów

Porównanie najważniejszych cech:

  LG 43LJ594V Samsung 43M5602
wersja systemu w czasie testu: 03.60.01 1144
przekątna ekranu (w calach): 43 43
rozdzielczość wyświetlacza: 1920x1080 1920x1080
rodzaj podświetlenia: centralne, LED krawędziowe, LED
3D: - -
HDMI 2 3
USB 1 2
Ethernet 1 1
optyczne 1 1
słuchawkowe - -
Bluetooth - +
DVB-C + +
DVB-T + +

Wynik testu:

 

Tryb obrazu

Telewizor LG testowaliśmy w trybie „ekspert ciemne pomieszczenie”, a Samsunga w trybie „film”.

Jasność

Pomiar na pełnoekranowej planszy wykazał, że biel w LG ma luminancję 196 cd/m^2, podczas gdy w Samsungu 265 cd/m^2. Z tego względu telewizor Samsunga będzie lepiej spisywał się w jasnych pomieszczeniach.

Punkt dla Samsunga.

Kontrast

Samsung, wyposażony w wyświetlacz typu VA, ma ciemniejszą czerń niż oparty na IPS-ie LG, co zapewnia mu niemal 4-krotnie wyższy współczynnik kontrastu. Oznacza to, że LG raczej nie nadaje się do nocnych seansów (kina domowego), podczas gdy Samsung w tych warunkach nie zawiedzie.

W żadnym z obu telewizorów charakterystyka jasności nie była prawidłowa ‒ jest ogólnie zbyt jasna (2,1-2,2 zamiast 2.4). Pomimo tego, w Samsungu jest bardziej równomierna i dużo łatwiej ją skorygować.

Kolejną subkategorią, w której LG ustępuje rywalowi zza miedzy, jest jednolitość ekranu. Na planszach testowych dało się niestety łatwo zauważyć, że biel i szarości w LG są wysoce niejednolite, a przy krawędziach ekranu występują lokalne przyciemnienia ‒ coś w rodzaju winietowania. Ponadto, na planszach ruchomych w LG dało się zauważyć bardzo mocne zjawisko brudnego ekranu ‒ wyglądało to jak gdyby ekran pokryty był miejscami warstwą kurzu.

W kategorii kontrastu zwycięża zatem bezwzględnie Samsung.

Kolory

Samsung ma ponad dwukrotnie mniejsze błędy odwzorowania barw niż LG. Co więcej, w 43M5602 tylko jedna barwa (cyjan) przekracza próg postrzegalności (3,0), podczas gdy w LG ... wszystkie.

Ponieważ LG ma matrycę typu IPS, a Samsung VA, można by oczekiwać, że w kategorii odwzorowania kolorów pod kątem LG odrobi stratę. Niestety, choć kolory w LG nie tracą pod kątem swojego nasycenia tak, jak to ma miejsce w Samsungu, barwy bardzo ciemnieją. Inaczej mówiąc, zastosowana w 43LJ594V matryca IPS nie jest tej samej klasy co panele, które LG dostarcza np. do Sony lub które sama stosuje w swoich droższych seriach.

O różnicy w jakości odwzorowania barw na niekorzyść LG świadczą też błędy oddania barw na poszczególnych poziomach nasycenia. Tu Samsung zdecydowanie wygrywa, co widać na wykresach poniżej (najpierw 43LJ594V, później 43M5602).

A zatem mocny punkt dla Samsunga.

Ruch

Oba telewizory wyposażono w wyświetlacze LCD klasy 60Hz, tak więc rozdzielczość dynamiczna była niska i wyniosła około 400-450 linii (dla obu telewizorów). Pomimo tego, w subiektywnej ocenie ruchome obrazy na ekranie Samsunga miały nieco mniej artefaktów i były subiektywnie nieco wyraźniejsze.

W tej kategorii gwoździem do trumny LG okazała się jednakże funkcja kompensacji (upłynniania) ruchu, której telewizor LG niestety nie posiada. W Samsungu 43M5602 do dyspozycji mamy następujące opcje:

Auto Motion Plus upłynnianie
Wył. brak
Auto bardzo duże
Użytkownika regulowane
Uż+WRLED brak

W tej kategorii mamy zatem przewagę Samsunga.

Odtwarzane formaty plików z USB

  LG 43LJ594V Samsung 43M5602
avi (fmp4)
flv (flv1)
mkv (h264)
mov (h264)
mp4 (h264)
mp4 (h265)
mts (przepl., h264)
mts (progr., h264)
tp (mpeg1/2)
wmv (wmv2)

Tu byłby w zasadzie remis, gdyby nie pewna przypadłość modelu 43LJ594V. Otóż podczas oglądania materiałów z USB, gdy chcemy zmienić jakiś parametr, telewizor często przerywa odtwarzanie czekając na załadowanie się menu. Trwa to dość długo i nie pozostaje bez negatywnego wpływu na komfort obsługi. W Samsungu wejście do menu w trakcie odtwarzania multimediów nie powoduje ich zatrzymania.

A zatem punkt dla marki spod znaku trzech gwiazd.

Opóźnienie sygnału (input lag)

W Samsungu 43M5602 w trybie „Gra” opóźnienie sygnału było dość wysokie i wyniosło 50,8 ms.

Mimo to nadal mieściło się w przedziale „grywalności”. Z kolei LG 43LJ594V w ogóle nie zaakceptował sygnału 1080/60p wyświetlając następujący komunikat:

To właśnie było powodem, dla którego w telewizorze LG nie mogliśmy zmierzyć wartości opóźnienia.

W tej kategorii pojedynek pozostaje zatem nierozstrzygnięty.

Bluetooth

Żaden z telewizorów nie posiada gniazda słuchawkowego. Na szczęście do Samsunga da się podłączyć słuchawki Bluetooth, czego nie da się zrobić w LG.

Kolejny punkt dla Samsunga.

Szybkość działania

Ze względu na swoją cenę, oba modele telewizorów wyposażono w słabe procesory, co w połączeniu z zastosowanymi systemami operacyjnymi (webOS 3.6 w LG i Tizen w Samsungu) sprawiło, że odbiorniki działały dość powolnie, ospale reagując na polecenia z pilota. Pomimo tego, telewizor Samsunga był żwawszy i to on wygrywa w tej kategorii.

Podsumowanie

Zobaczmy zatem kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach:

kategoria zwycięzca
jasność obrazu Samsung 43M5602
kontrast Samsung 43M5602
kolory Samsung 43M5602
ostrość i płynność ruchu Samsung 43M5602
multimedia USB Samsung 43M5602
input lag ?
Bluetooth Samsung 43M5602
szybkość działania Samsung 43M5602
cena LG 43LJ594V

LG 43LJ594V

Samsung 43M5602

Werdykt

No cóż, to był dość „krwawy” pojedynek. Samsung dosłownie znokautował rywala zwyciężając w zasadzie w każdej kategorii oprócz ceny. A skoro o cenie mowa, to różnica 300-400 złotych dopłaconych do Samsunga daje nam:

 • znacznie ciemniejszą czerń,
 • 4-razy wyższy kontrast,
 • znacznie bardziej precyzyjne kolory,
 • upłynnianie ruchu,
 • jednolitą biel bez winietowania,
 • brak zjawiska brudnego ekranu,
 • Bluetootha,
 • cieńszą i ładniejszą obudowę.

Inaczej mówiąc, stosunkowo niewielka dopłata zapewnia nam przeskok aż o jedną klasę: z taniej budżetowej, do naprawdę porządnej klasy podstawowej. Muszę przyznać, że dawno nie porównywałem dwóch telewizorów, w wypadku których mała różnica w cenie, dawałaby aż tak wielką różnicę w jakości produktu.

super opłacalność benchmark.plKrótko mówiąc, moje gratulacje Samsung. Gdy rywale odpuścili już sobie telewizory Full HD, Ty udowadniasz, że potrafisz zrobić porządny telewizor w niskiej cenie. Gorąco polecam Samsunga 43M5602 każdemu, którego budżet nie wykracza poza dwa tysiące złotych.

Odsłon: 22666 Skomentuj artykuł
Komentarze

37

Udostępnij

Telewizory w marketplace

 1. Rav-X
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2017-11-11 17:11

  Gdzie informacja, że artykuł jest sponsorowany przez Samsunga?

  I twierdzicie, że jakaś Tajwańska firma AUO, w szopie skleciła lepszą matrycę niż LG? Jakoś mało wiarygodne.

  Wolę telewizory LG za jakość, trwałość i świetny WebOS. Nie zapowiada się, żebym kiedykolwiek zmienił na telewizor od Samsunga. Mój pierwszy TV LG z 2010 którego oddałem matce, działa bezawaryjnie do dziś, gdzie brat i dwóch kuzynów w tym czasie wzywało serwis do swoich Samsungów, które są młodsze i parametrami powinny być lepsze.

  Skomentuj

  1. Nordh
   Oceń komentarz:

   -5    

   Opublikowano: 2017-11-11 18:15

   Nie masz kompletnie żadnego pojęcia o telewizorach, co? Telewizory LED LG to kompletna porażka, w każdym przedziale cenowym mocno odstają od konkurencji i tak, LG ma bardzo kiepskie matryce. Polecam przejść się do pierwszego lepszego sklepu RTV i porównać telewizory wiszące na ścianie. Tylko ostrzegam, możesz doznać szoku. A co do awaryjności - to jest sprzęt, który składają ludzie, może się popsuć lub nie, to jest loteria. Natomiast w kwestii jakość LG to kompletna kupa.

   Skomentuj

   1. AkaRyupl
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-11-12 03:16

    Byłem, porównałem kiedy kupowałem telewizor. Samsung za każdym razem przegrywa z LG (w tej samej cenie).

    Skomentuj

   2. Fiona
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-13 07:53

    Nordh

    Bredzisz, albo kupiłeś Mantę i odbiło Ci się to na psyche.

    Skomentuj

 2. czesman
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-11-11 19:35

  Niestety dwa kolejne Samsungi nie przeżyły więcej niż dwa lata .Serwis tłumaczył że to wina warunków na śląsku (zapylenie ) LG hula już 3 rok bez plam na wyświetlaczu .

  Skomentuj

  1. portoryko
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2017-11-11 21:25

   To fakt. U mnie w rodzince padły dwa Samsungi zaraz po dwuletniej gwarancji. Oba ta sama usterka; awaria podświetlenia matrycy. Naprawa 450zł w autoryzowanym serwisie. Modele 32-calowe, seria H.

   Skomentuj

   1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-20 12:16

    samsung bardzo dużo produkuje, i niestety tak ustawia trwałość swoich produktów aby się psuły tuż po gwarancji. bardzo częsty przypadek.

    Skomentuj

 3. portoryko
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-11 21:22

  Bardzo dobry tekst. Akurat stoję przed wyborem 43-calowca. Skłaniałem się ku LG ze względu na IPSowe dobre kąty widzenia, ale mnogość niedoskonałości skutecznie mnie zraziła.

  Skomentuj

  1. AkaRyupl
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2017-11-12 03:19

   Nie za dobry, bo porównano TV za 2000 zł (Samsung) i TV za 1600 zł (LG).

   Skomentuj

   1. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-11-12 11:33

    Łoo kurde, ale kolosalna różnica w cenie, aż 400 zł, recenzja do pupy.

    Skomentuj

    1. Sniko
     Oceń komentarz:

     5    

     Opublikowano: 2017-11-12 15:41

     Jest to 25% ceny LG więc chyba dużo...

     Skomentuj

    2. AkaRyupl
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-11-13 20:42

     400 zł miedzy dwoma telewizorami to sporo. Sam widziałem jak kupowałem różnice między TV za 1600, 1800 i 2000. Czasem potrafiły być kolosalne. Więc tak - w porównaniu 2 firm powinno się szukać jak najbardziej zbliżonych cenowo modeli.

     Skomentuj

   2. LukisK
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-13 17:22

    Też mi się wydaje że model za 2k od LG wypadłby dużo lepiej, ale może porównywali najtańsze modele 43" i akurat LG ma w swojej ofercie tańszy aczkolwiek gorszy model.

    Skomentuj

    1. AkaRyupl
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-11-13 20:45

     Tutaj jest pies pogrzebany. Nie powinno się porównywać "najtańszych" telewizorów tylko w podobnej cenie. W ten sposób możesz np. znaleźć jakiegoś chinola za 1000 zł i stwierdzić, że Samsung za 2000 jest dużo lepszy. Tylko jaki to ma sens, jak droższy telewizor na pewno będzie lepszy?

     Skomentuj

 4. Ragnar Lothbrok
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-11-12 00:15

  Brakuje odpowiedzi, żadnego z tych dwóch :D

  Skomentuj

 5. jarecki31
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-12 08:47

  @portoryko
  Mocno sugerowałbym telewizor TCL 43" U43 P6046.
  Składają w Żyrardowie.

  Tak poza tym, mógłby pojawić się w tym porównaniu, i pokazać kto rządzi na rynku cena/jakość :)

  Skomentuj

  1. Fiona
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-13 07:56

   Kolejny naganiacz ??? Użyjcie cioci google zobaczycie co to za ........ (autocenzura)

   Skomentuj

  1. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-12 13:35

   Ten Samsung nie wydaje się taki tragiczny, przynajmniej w porównaniu z LG.

   Skomentuj

  2. Wulfen4
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-11-12 18:03

   "Jak widać nie wazne czy jest rok 2007 czy 2017, LCD w przedziale do 2000 to totalna uryna,"

   Mój panas LCD z 2014 roku kosztował jakieś 1600zł, a kontrast ma ponad 4000:1. Nie każdy produkuje takie odpady jak ten LG :)

   Skomentuj Historia edycji

  1. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   -4    

   Opublikowano: 2017-11-12 15:19

   ,,400 złotych to duża różnica w cenie'' - to był żart ?

   Skomentuj

  2. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-12 15:37

   ,,LG w cenie do 2100 oferuje dużo lepsze Telewizory od Samsunga'' . Na przykład ?

   Skomentuj Historia edycji

 6. michauc
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-11-12 14:45

  To teraz, żeby było sprawiedliwie zróbcie porównanie Samsunga za 1600 zł z LG za 2100 zł i zobaczymy czy Samsung nadal taki dobry...

  Skomentuj

  1. Tomasz Chmielewski
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-11-12 16:08

   Pierwotnie chciałem przetestować telewizory w jak najbardziej zbliżonej do siebie cenie. W związku z tym zamierzałem wziąć pod lupę nie LG 43LJ594, lecz nieco droższy model 43LJ614 (który ma tyle samo gniazd HDMI/USB co Samsung 43M5602). Niestety, pomimo wielu starań, nie udało się go pozyskać, w związku z czym na placu boju pozostał tańszy model LJ594. Tak krawiec kraje, jak mu materii staje ...

   Skomentuj

 7. Sniko
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2017-11-12 15:48

  "A skoro o cenie mowa, to różnica 300-400 złotych dopłaconych do Samsunga daje nam:"

  Z porównywarki cen na końcu artykułu wychodzi że różnica wynosi 400-520zł więc robicie debili z czytelników którym nie chce się to samemu przekalkulować?

  520zł różnicy przy cenie LG 1579zł jest to prawie 30%, więc artykuł nierzetelny i jeszcze raz napisze, nie róbcie z ludzi debili...

  I jeszcze jedno, skoro są to tv do 2000zł to chyba Samsung w ogóle się nie łapie do tej kategorii, ale co ja tam wiem.

  Skomentuj Historia edycji

  1. Tomasz Chmielewski
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-12 16:00

   Quod scripsi scripsi. A jeśli chodzi o cenę, to tydzień temu, w wielkopowierzchniowym sklepie w W-wie obok mojego domu, Samsung kosztował 1999 zł, a LG 1699 zł, co dokładnie daje różnicę 300 zł. Jak wiadomo, cena jest rzeczą zmienną i nie zawsze ceny w wyszukiwarkach internetowych są niższe niż w realu. To dziwne, ale prawdziwe. Sam byłem zaskoczony gdy po publikacji artykułu okazało się, że w necie Samsung jest o 100 zł droższy niż w sklepie obok. No cóż, ce la vie ...

   Skomentuj

 8. Cinas
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-11-12 15:51

  400 zł tańszy LG zaraz będzie porównanie G6 z S8 plus. Będzie no niestety samsung wygrywa a cena tylko 1400 zl droższy samsung warto dopłacić.

  Tekst dno... ile wam za to samsung dał ???

  Polecam wszystko od samsunga co nie ma wyświetlacza jak wyświetlacz to tylko LG pod każdym względem.

  Skomentuj

  1. Tomasz Chmielewski
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2017-11-12 16:18

   Samsung nic nam za ten test nie dał. Nawet nie wiedział, że go opublikujemy w takiej formie (jako porównawczy).

   Myślę przyjacielu, że jednak zmieniłbyś zdanie, gdybyś na własne oczy zobaczył w realu ekran LG, z jego niejednolitą, ciapkowatą szarością i przyciemnionym przy krawędziach obrazem, obok niemal wzorcowego ekranu Samsunga.

   Skomentuj

   1. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-11-12 17:50

    Mam takie dziwne wrażenie, że kolega Cinas za bardzo napalił się na Oledy LG, i myśli, że każdy telewizor od LG jest super :)

    Skomentuj

   2. Sniko
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-11-12 17:56

    Panie Tomaszu, myślę że nikt nie ma wątpliwości że w bezpośrednim starciu obu tych modeli Samsung deklasuje LG. To jest fakt i nikt tego nie kwestionuje. Było by wszystko ok, gdyby tytuł artykułu był "model Samsung vs model LG", a nie "Samsung vs LG do 2000zł". Każdy kto się nie zna i przeczyta taki artykuł zakoduje sobie, że w okolicach 2000zł nie ma konkurencji na Samsunga. Prawda jest jednak taka, jak już część komentujących zauważyła, że porównując model LG droższy o te "symboliczne 300-400zł" LG może już wejść w inną półkę jakościową i werdykt nie był by taki jednoznaczny. W tej półce cenowej (czyli najniższej), czasem 200zł na modelu robi dużą różnicę. Albo odwracając strony, porównać LG o "symboliczne 300-400zł" droższy od Samsunga, naprawdę Samsung jest ciągle bezkonkurencyjny?

    Sam w sobie artykuł jest ok, tylko oddźwięk jako że Samsung deklasuje LG w cenie do 2000zł nikomu się nie podoba, mimo iż być może nie było to celem Pańskiego artykułu.

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2017-11-12 21:36

     Nie wiem, być może jestem ślepy, ale tytuł to : LG kontra Samsung czyli 43 cale niedrogie wcale.
     ,,oddźwięk jako że Samsung deklasuje LG w cenie do 2000zł''
     Ja takiego oddźwięku nie usłyszałem, widzę tylko test tv za 2000 zł vs tv za 1600 zł, i nie wiem, co dziwnego niby jest w testowaniu urządzeń o różnej cenie. Pan Tomasz napisał, że jeśli ktoś miałby wybierać między którymś z tych modeli, to zdecydowanie warto dołożyć do Samsunga, co jest jak najbardziej logiczne, przynajmniej dla mnie, sądząc po lekturze testu, i w podsumowaniu, i w podpunkcie Werdykt.
     Co niektórzy snują tu jakieś teorie spiskowe, nie wiem tylko po co, i na co.

     Skomentuj Historia edycji

     1. LukisK
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-13 17:32

      No trochę bezsensu dokładać do Samsunga jak można tak samo dołożyć do LG za 2000zł który będzie lepszy od tego samsunga i pewnie Samsung za 2500zł dopiero byłby lepszy od LG za 2000zł. To jest właśnie takie porównanie, jesli masz do wydania 2000zł to powinno się porównywać najlepsze modele do tej kwoty i różnica w cenie nie powinna przekraczać 5%.

      Skomentuj

     2. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-11-13 19:20

      Nie wiem, jak inaczej to napisać, żeby było to jasne. Może tak : TEST MIĘDZY SAMSUNGIEM ZA 2000 ZŁ, A LG ZA 1600 ZŁ.
      PAN REDAKTOR STWIERDZA, ŻE WARTO WZIĄĆ SAMSUNGA, BO JEST SPORO LEPSZY I DOPŁATA 400 ZŁ JEST TEGO WARTA, OCZYWIŚCIE JEGO ZDANIEM, ALE WIDAĆ TO JAK NA DŁONI W PODSUMOWANIU, I OGÓLNIE W TEKŚCIE. SAMSUNG NIE DEKLASUJE LG W CENIE 2000 ZŁ, TYLKO DEKLASUJE LG W CENIE 1600 ZŁ. Bez obrazy, ale polecam włączyć myślenie. A jeśli jakiś LG za około 2000 zł jest lepszy od tego Samsunga, to chyba wiemy, co kupić.

      Skomentuj Historia edycji

   3. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-13 08:01

    Do autora - szkoda, bo do tej chwili oceniałam Twoje recenzje jako w miarę obiektywne - nie znając danych urządzeń.
    Od teraz trafisz na półkę - tekst sponsorowany...

    I sądzę że nie tylko u mnie .

    Szkoda.....

    Skomentuj

    1. Fiona
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-11-13 08:03

     P.S. Różnica 25% w tej klasie sprzętu to jak różnica między Mantą a Sony....

     Skomentuj

 9. homzik
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-12 16:38

  Czy autor jest świadomy istnienia modelu UE43M5502, który jest sporo tańszy, a bardzo porównywalny? Seria M5602 ma jaśniejszą ramkę wokół ekranu (możliwe, że też tuner SAT) i jest sprzedawana głównie przez sieć Euro-Net (stąd mniej ofert na Allegro/Ceneo).

  Skomentuj

 10. Adrian Waleczny
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2017-11-13 21:47

  Za co dostałem minusa ? Skłamałem coś w komentarzu ?
  Naprawdę, nie rozumiecie, że to nie jest test najlepszego TV Samsunga do 2000 zł vs najlepszy LG za 2000 zł ?

  Skomentuj

 11. Scottie
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-15 10:21

  Domyślam się, że model LG 43LJ614V nic tu nie zmienia (lepsza płynność ruchu, lepszy kontrast), bo to jest to samo co 43LJ594V tylko ma więcej wejść, tak?

  Jest w ogóle jakiś LG do 2000 zł godny polecenia?

  PS. Wszystko fajnie, gdyby nie ta okropna podstawka w Samsungu :S

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!