Na topie

O koniach, karabinach i skarbach

Autor:
Jakub Jakubowicz

więcej artykułów ze strefy:
Gry

A A

A jak było naprawdę?

Wiadomo, świat kowbojów to świat legend. No, ale jakiś kontakt z rzeczywistością trzeba mieć. Rockstar Games utrzymuje go przede wszystkim w obszarze fizyki. Jeżeli przerzucacie się z jazdy konnej znanej z Assassin’s Creed: Odyssey na tę z Red Dead Redemption 2, to czeka Was ogromny szok. Tutaj koń może skręcić kark, nawet jeśli każemy mu zeskakiwać z niewielkiej wysokości.

Z kolei zjeżdżając z pagórka wierzchowiec będzie ślizgał się po stromym zboczu i przysiadał na zadzie. Galop zaś będzie kosztował go więcej punktów wytrzymałości, jeśli teren będzie się wznosił, a nie opadał. Do tego dochodzą, rzecz jasna, szczegóły fizjologiczne, takie jak wydalanie (nie tylko w formie stałej, ale i ciekłej, o czym zaświadczają żółte plamy na śniegu).

Red Dead Redemption 2 - klimatyczna mgła

To samo dotyczy głównego bohatera – nie, tym razem nie chodzi o wydalanie, ale o fizykę. Zwykle w świecie gier jest tak, że albo da się podejść po jakiejś stromiźnie albo nie. W Red Dead Redemption 2 zdarza się, że po początkowym sukcesie Arthur Morgan się poślizgnie i przejedzie tyłkiem po żużlu. Co, rzecz jasna, zaowocuje uwalanym ziemią płaszczem. (Ciekawostka: dźwiganie ubitej zwierzyny skończy się z kolei zakrwawionymi ciuchami.)

Takich szczegółów i szczególików jest tu całe mnóstwo – raz dotyczą one poruszania się bohatera, innym razem odżywania, pogody, zwierząt, handlu, transportu itd. itp. Mógłbym więc wymieniać wszystkie te detale, rozpisując się o jedzeniu, które trzeba spożywać regularnie, żeby Arthur Morgan nie stracił na wadze. 

Mógłbym mówić o animacji skórowania zwierząt, która zajmuje ładnych parę sekund i wiąże się z faktycznym (a nie udawanym, jak w innych produkcjach) zdzieraniem skóry ze zwierza. Albo o brodzie, która rośnie, o witaniu się ze znajomymi, o kupowaniu biletów na pociągi…

Wierzcie mi, ta lista byłaby niewyobrażalnie długa. Zamiast tego opowiem historię, która pokaże, jak część z tych rzeczy działa w praktyce. A także – jak druga część nie działa i z realizmem ma niewiele wspólnego.

Red Dead Redemption 2 - podróż wozem

Pewnego pięknego dnia w miasteczku Valentine świsnąłem jednemu z mieszkańców konia (w celu, o którym nie będę się rozpisywał, bo nie jest istotny dla tej opowiastki). Kiedy wierzchowiec nie był mi już potrzebny, zdecydowałem się oddać go właścicielowi. Dla punktów honoru, ale i z wrodzonej uczciwości. 

Ledwie wjechałem do miasta, usłyszałem wołanie. Tak, tak, to głos faceta, któremu zakosiłem konia. Pogodziliśmy się, powiedzieliśmy sobie, że tylko pożyczyłem czteronoga i na tym cała sprawa się zamknęła. Beztrosko ruszyłem na spacer po miasteczku.

Zaszedłem do saloonu, gdzie, słuchając opowieści barmana, wychyliłem głębszego, żeby odnowić swój wskaźnik koncentracji… Co, co? A no, właśnie, to jeden z tych mniej realistycznych elementów, aczkolwiek można go potraktować z przymrużeniem oka. Koncentrację (czyli wartość, która pozwala na używanie zdolności Dead Eye) odnawia się między innymi paląc papierosy lub pijąc alkohol. Ok, uznaję to za żart twórców i wracam do mojej opowieści.

Red Dead Redemption 2 - pogoń

Wypiłem, żeby odnowić koncentrację, zjadłem, żeby zregenerować zdrowie i wytrzymałość, po czym skierowałem swoje kroki do biura szeryfa. Nie, żeby oddać się w ręce sprawiedliwości, ale po to, by przyjąć zlecenie na pewnego bandziora. Konkretnie fałszywego lekarza ukrywającego się gdzieś nad rzeką.

Robota skombinowana – zatarłem ręce, - czas zarobić parę dolców! W drogę! No tak, ale – czym? Konia oddałem przecież prawowitemu właścicielowi. To tak mnie twórcy Red Dead Redemption 2 nagradzają za uczciwość? Właśnie tak! Realistycznie. Oddałeś konia, to nie masz konia. Prosty rachunek!

Trudno! Jak uczciwość nie popłaca, trzeba się uciec do przestępstwa. Postanowiłem więc raz jeszcze zwędzić konia. Akurat stał jeden przed sklepem, więc zaszedłem go od tyłu i… I wiecie, że konia nie zachodzi się od tyłu, prawda? Wierzgnął, kopniakiem powalił mnie na ziemię, aż wylądowałem w błocie, oblepiony nim od stóp po czubek głowy.

Normalnie od razu poszedłbym do hotelu, żeby wziąć kąpiel (tak, tak, w Red Dead Redemption 2 trzeba dbać o czystość tak swoją, jak i swojego wierzchowca), ale koń wjechał mi na ambicję. Podszedłem do niego raz jeszcze – teraz od boku.

Ku mojemu zdumieniu na ekranie wyświetliła się jedynie opcja splądrowania juków. A co z kradzieżą konia? Długo się nad tym głowiłem i koniec końców udało mi się ustalić, że kraść konie, owszem, można, lecz nie te, które są przywiązane do czegokolwiek. W tym punkcie realizm po raz kolejny ponosi klęskę i tym razem nie sposób już tego uznać za żart.

Red Dead Redemption 2 - klimatyczne lokacje

Nieźle wkurzony ruszyłem w końcu piechotą, licząc na to, że po drodze znajdę jakiś środek transportu. I faktycznie! Ledwie wyszedłem z miasta, na drodze pojawiła się okazja. Podszedłem do jeźdźca na karym rumaku, ale głupio mi było tak bez powodu palnąć mu w łeb, więc najpierw wybrałem opcję dialogową „Podjudzanie”.

Jak sama nazwa wskazuje, facetowi zaraz skoczyło ciśnienie. Sięgnął po strzelbę, ale ja byłem szybszy. Szczęśliwie nikogo nie było w okolicy (w innym przypadku musiałbym jeszcze złapać i zastraszyć świadka, żeby nie doniósł na mnie szeryfowi), więc ze spokojem splądrowałem ciało, po czym uspokoiłem konia wystraszonego strzelaniną. Obok głaskania, wyczesywania i karmienia, to jedna z opcji, które pozwalają na nawiązanie więzi z koniem, a ta owocuje, ogólnie rzecz biorąc, lepszą współpracą ludzko-zwierzęcą.

Dosiadłem wierzchowca i… Nie przejechałem nawet dwóch metrów, bo wywinął orła na głazie, którego wiedźmińska Płotka nawet by nie zauważyła, i w ten sposób dokonał swego końskiego żywota. No tak… Realizm, psia jego mać!
Znowu byłem pieszo, ale też zaraz pojawiła się następna okazja na pozyskanie konia. Kolejnego jeźdźca postanowiłem potraktować inaczej, niż pierwszego. Na ekranie pojawiła się opcja „Ukradnij konia”, więc czym prędzej skorzystałem z niej. Arthur Morgan zawołał: „Hej, dawaj konia!”, na co jeździec odkrzyknął: „Nie, to mój koń!” i odjechał. Co tu dużo mówić – zupełnie jak w życiu!

No właśnie, i takich smaczków jest całe mnóstwo. Zresztą, w Red Dead Redemption 2 wszystkiego jest całe mnóstwo. Bo realizm realizmem, ale nie można wiecznie przyglądać się Arthurowi Morganowi, jak ślizga się na lodzie (mimo, że ślizga się jak żywy!). Trzeba sobie czas jakoś zorganizować i Red Dead Redemption 2 podsuwa na to mnóstwo pomysłów.

Red Dead Redemption 2 - nietypowe znalezisko

Niby nic...

...a cieszy. Tak z grubsza, starym wyświechtanym sloganem, można podsumować to wszystko, co oferuje nam Red Dead Redemption 2 (poza głównymi misjami, rzecz jasna). Roi się tutaj od drobnostek, które jednak dają niewyobrażalną ilość frajdy.

Zacznę od gangu, którego obóz stanowi swego rodzaju bazę wypadową. Każdy ze zrzeszonych tu drabów ma obowiązek dokładać się do wspólnej kasy. To dotyczy także Arthura Morgana. Na szczęście w mojej mocy leżało dysponowanie wszystkimi środkami. A można je wydać między innymi na ulepszenie wagonów z zaopatrzeniem, obicie obozowych stołów skórą lub porozwieszanie zwierzęcych czaszek na wozach.

I aż chce się to robić – nawet kiedy chodzi wyłącznie o elementy dekoracyjne. Chociażby dlatego, że bandycka brać to przesympatyczna ekipa, z którą miło usiąść przy ognisku i pogawędzić. Czy poznaliście w jakiejkolwiek innej grze kompanię, która tak się podekscytuje waszym szczęśliwym powrotem z misji, że zorganizuje imprezę i nie przepuści, aż z nimi nie oblejecie sukcesu? No właśnie, i jak tu nie pokochać gangu Dutcha?

Red Dead Redemption 2 - nowy przyjaciel w barze
Spotkanie z żebrakiem-weteranem wojny secesyjnej

A skoro już zgadało się o czaszkach zwierząt, trzeba wspomnieć, że polowanie to integralna część Red Dead Redemption 2. Można się wyprawić na mniej lub bardziej legendarną zwierzynę, a w jej zlokalizowaniu pomoże kowbojski odpowiednik „wiedźmińskich zmysłów”. Z upolowanego zwierza pozyskuje się mięso, części potrzebne do tworzenia talizmanów, a przede wszystkim skóry, które wprawny traper może przerobić na przykład na ciuchy, bądź siodło.

Rzecz jasna, te ostatnie można też kupić. Arthur Morgan zawsze chętnie zabawi się w szafiarkę, przymierzając coraz to fikuśniejsze czapki, płaszcze, kurtki czy buty. To samo dotyczy wierzchowca. Stajnie oferują pełen asortyment końskich akcesoriów – od siodeł, przez strzemiona, po derki.

Oczywiście, w Red Dead Redemption 2 nie mogło też zabraknąć całego arsenały spluw. Każda z nich dodatkowo podlega ulepszeniom i personalizacji. Do wyboru jest wzór na drewnie, długość lufy, a nawet to, czy kolba karabinu będzie obciągnięta skórą czy nie. Fani rusznikarstwa znajdą tu coś dla siebie. Zwłaszcza, że dobrze zaopatrzyć się w parę porządnych koltów (lub znaleźć unikalną broń eksplorując świat), kiedy się szykuje napad.

Red Dead Redemption 2 - zakupy w sklepach
Zakupy w sklepach najlepiej robi się poprzez katalogi z towarami

Ano właśnie, skoro Dziki Zachód, skoro bandyci, to nie może też zabraknąć napadów z bronią w ręku. Tylko skąd się dowiedzieć, gdzie są pieniądze, a gdzie ich nie ma? Czy lepiej powodzi się lekarzowi czy barmanowi, bo nie wiem, którego obrobić!

Z pomocą nie raz przyszli mi koledzy po fachu, którym pomogłem, dajmy na to, w ucieczce z policyjnego (o ile to określenie ma zastosowanie do tego, jak działało prawo na Dzikim Zachodzie) transportu. Chętnie odwdzięczali się informacją na temat finansowo atrakcyjnej możliwości rabunku.

A jeżeli komuś nie w smak kradzieże, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poszukał skarbów. Tak, tak, od czasu do czasu od nieznajomych dostałem mapę (przypominającą pirackie szkice z Assassin’s Creed: Black Flag), która prowadziła do ukrytego skarbu. Jeśli więc ktoś gustuje w spacerach i dopasowywaniu widoczków do rysunków, to jest to zabawa w sam raz dla niego.

A to tylko część z atrakcji, jakie można napotkać w Red Dead Redemption 2, choć już te kilka przykładów pozwala zrozumieć, z jak bogatym światem mamy tu do czynienia. Aż czasami, płynnie przeskakując z jednego zadania na inne, można się tam naprawdę zagubić. W najprzyjemniejszy z możliwych sposobów, rzecz jasna.

Red Dead Redemption 2 - mapa skarbów

Red Dead Redemption 2 – czy warto kupić?

W Red Dead Redemption 2 historie piszą się same. Jedno wydarzenie goni drugie, misje przeplatają się z przypadkowymi przygodami… Ale właśnie to stanowi o sile tego tytułu. Nie pamiętam drugiej takiej produkcji (za wyjątkiem Wiedźmina 3, jasna sprawa!), w której miejscami zapominałbym, że „to tylko gra”. 

A jeśli nie gra to co? Opowieść – ale opowieść tylko po części napisana przez twórców, a po części sklejająca się sama z tych wszystkich pobocznymi atrakcji, którymi naszpikowano westernowy hit Rockstara.

Aż strach myśleć, co będzie, kiedy na konsole i pecety trafi „nakładka” na Red Dead Redemption 2 dodająca tryb wieloosobowy. Wtedy chyba wszyscy na pełen etat zostaniemy wirtualnymi rewolwerowcami! W każdym razie ja się tego poważnie obawiam.

Red Dead Redemption 2 - czapka ze skunksa

Porzucę jednak rozważania o przyszłości, powracając jeszcze na chwilę do nowości od Rockstara w takiej wersji, w jakiej jest ona dostępna na ten moment. Bo na koniec muszę powiedzieć jedno – krótko i radykalnie: takie właśnie powinny być gry. Takie, jak Red Dead Redemption 2. Jasne, parę wad się znajdzie, ale i tak tę produkcję można stawiać innym za wzór, bo nadzwyczaj zgrabnie wskoczyła na najwyższą półkę wirtualnej rozrywki.

Zatem z czystym sumieniem można polecić zakup Red Dead Redemption 2... Ha, polecić! Dobre sobie! Ten tytuł to tak naprawdę, mówiąc z angielska, „must-have”. Zwłaszcza, jeśli się uwielbia rozgrywkę prowadzoną w umiarkowanym tempie i produkcje, w których można się zanurzyć bez reszty, wiodąc w ich świecie swego rodzaju „drugie życie”. A co jeśli się nie przepada za takim rodzajem zabawy? Cóż… Dla Red Dead Redemption 2 warto się do niego przekonać. Za wszelką cenę.

No, powiedziałem, co trzeba, jasno postawiłem sprawę i teraz dopiero z czystym sumieniem mogę kończyć. Żegnajcie więc, bo preria znów mnie wzywa. W końcu pociągi same się nie obrabują.

Red Dead Redemption 2 - zabawa w łowcę nagród

Maciej PiotrowskiRed Dead Redemption 2 okiem growego dinozaura
Maciej Piotrowski

Red Dead Redemption 2 musiało być doskonałe. Nie było innej opcji. Zbyt długo czekaliśmy na tę grę, żeby dostać coś „tylko” dobrego. Całe szczęście Rockstar świetnie zdawał sobie z tego sprawę dzięki czemu dostaliśmy grę absolutnie fantastyczną. Grę, która oczarowuje idealnym westernowym klimatem, urzeka nieśpiesznym opowiadaniem swojej historii, cieszy dużą swobodą rozgrywania poszczególnych misji i która, co najważniejsze, wciąga jak diabli.

Ale najlepsze jest to, że magnesem jest tu nie tyle sama fabuła, a cała ta westernowa otoczka, która pozwala nam robić to na co w danej chwili mamy ochotę. Chcemy zapolować na grubego zwierza? Żaden problem. Chcemy poszukać skarbów? Też da się zrobić. A może mały wyskok „na rybki”? Czemu nie. Ba, jest tu nawet zabawa w paleontologa i szukanie kości dinozaurów.

Red Dead Redemption 2 - widok z pierwszej osoby

To wszystko to jednak dodatki. Znacznie lepiej wkręcają w klimat totalnie zaskakujące nas momenty. Coś co przychodzi tak naturalnie, że nie wygląda na oskryptowane akcje. Przykład? Jadąc konno przed siebie usłyszałem głosy kilku kłócących się ze sobą gostków. Nie wiedziałem jeszcze kto to, ale pojechałem w ich kierunku. Niestety, gdy do nich dotarłem owa przedziwna czwórka siedziała już w łodzi i powoli odpływała od brzegu. 

Cóż, było robić, zignorowałem ich a oni mnie. Później jeszcze słyszałem jak rozmawiali ze sobą o karmieniu rybek trupami. Wówczas też w moim dzienniku pojawiła się informacja że natrafiłem na nowy gang. I nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie kilka godzin później, gdy rozbiłem obóz dość daleko od tamtego miejsca, w nocy nagle koło mojego ogniska znalazł się nieproszony gość, którego nadejścia zresztą nawet nie zauważyłem.

Niby poprosił tylko by móc się ogrzać, ale chwile później jego koleżka już trzymał mnie na muszce. Cóż się okazało? Że to właśnie członkowie owego gangu przyszli mnie odwiedzić i „ życzliwie” ostrzec, że zapuściłem się na ich tereny. Źle się to dla nich skończyło, ale to już inna historia.

Red Dead Redemption 2 - klimatyczne westernowe miasteczko nocą

Innym razem, gdy w końcu po swobodnej wędrówce zdecydowałem się rozpocząć kolejne zadanie z kolegą z naszego gangu, usłyszałem od niego, że mam prowadzić, bo już pewnie doskonale znam drogę. Wszak dwa dni włóczyłem się po okolicy nie odwiedzając obozu. I faktycznie, nie było mnie tam 2 dni. To się nazywa prawdziwa immersja!

To właśnie dzięki takim smaczkom nie ma się dosyć Red Dead Redemption 2. Nawet jeśli gra niemiłosiernie irytuje różnego typu bzurami – a to człowiek pomyli się w klawiszologii i zamiast pogadać postraszy kogoś bronią, a to znowu głupio zginie przez błądzący gdzieś kursor w trybie Dead Eye, tracąc przy tym skórę legendarnego niedźwiedzia albo jeszcze lepiej, nasz koń wywinie orła (razem z nami) potykając się o mały kamień, choć chwilę wcześniej przeskakiwał przez większy.

Ale to wszystko to przy rozmachu Red Dead Redemtopn 2 to naprawdę pikuś. Zresztą im więcej czasu spędzisz z Arturem Morganem przemierzając tereny coraz mniej Dzikiego Zachodu tym więcej jesteś w stanie tej grze wybaczyć. Moja ocena: 4,8/5

Ocena końcowa Red Dead Redemption 2:

 • rewelacyjny, otwarty świat
 • fenomenalny westernowy klimat
 • wciągająca fabuła
 • barwne i wyraziste postaci
 • mnóstwo zadań i aktywności pobocznych
 • malownicza grafika i świetna oprawa dźwiękowa
 • satysfakcjonujące i dynamiczne strzelaniny
 • wysoki poziom realizmu...
   
 • ...który z rzadka zaskakuje oderwanymi od rzeczywistości rozwiązaniami
 • wolne tempo rozgrywki nie każdemu przypadnie do gustu
 • sporadyczne błędy uprzykrzające rozgrywkę
 • niekiedy sterowanie bywa dość dziwaczne
   
 • Grafika:
  super
 • Dźwięk:
  super
 • Grywalność:
  super

Ocena ogólna:

98% 4,9/5

Super Produkt

Za bezpłatne udostępnienie gry Red Dead Redemption 2 na potrzeby niniejszej recenzji dziękujemy firmie Cenega 

Odsłon: 15670 Skomentuj artykuł
Komentarze

85

Udostępnij
 1. rlistek
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-10-31 16:48

  W wadach powinno być jeszcze "30fps".

  Skomentuj

  1. rapmen123
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-10-31 16:50

   i czasami dropy np w valentine :/

   Skomentuj

  2. dindunuffin
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-10-31 17:40

   Nie wiem jak RDRy, ale pamietam jak w gtaIV (jak wiadomo na wlasciwie tym samym enginie) zagralem na konsoli. To bylo dno dna z dropami do chyba 20 fpsow i mniej (sprawdzalem na 360 i ps3). Oczywiscie na forach wszyscy konsolowi fanboye krzyczeli, ze wszystko cacy i elegancko smiga...
   Stale 30 fps przezyje (mozna przywyknac), tak samo jak granie na padzie, ale jak sa dropy to juz przestaje byc zabawne. Oby Rdr dzialal lepiej, ale tez nie mam zamiaru nikomu wierzyc na slowo tak jak wtedy...
   Chcialbym zeby na kosnolach byla opcja do wyboru - 30 fps z lepsza grafa i 60 fps z (nawet znacznie) gorsza. Lepszy drop z 60 na 40 niz z 30 na 20.

   Skomentuj

   1. owatanka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-01 11:55

    Uspokoje cie w jednym a mianowicie na ps4pro jest pseudo 4k czyli skalowanie i 30fps z tego co gralem widac ze jest stabilne i nie ma spadkow tak wiec gra sie w miare przyjemnie chociaz ja jako gracz pc jestem przyzwyczajony do klawiatury i myszki.

    Skomentuj

   2. Eyesofthesouth
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-01 17:09

    gta iv to jest dnem na pc

    Skomentuj

 2. SadSam
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-10-31 17:36

  gra oceniona na 10/10 ktora ledwo sie trzyma na 5/10

  STEROWANIE - totalny dramat

  TEMPO - jest tak oporne, predkosc zrobili na 50%, zapewne bali sie ze silnik nie wyrobi na 100% HAHAHA

  BLEDY - Nic nowego, za 2 miesiace wyjdzie patch 60GB i bedzie mozna grac w gre...

  ps: pozdrawiam pozostalych "beta testerow" gry, bo inaczej nie mozna tego nazwac.

  Skomentuj

  1. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   -8    

   Opublikowano: 2018-10-31 18:59

   Ha ha żałosny jesteś :D

   Skomentuj

  2. ilovethisgame
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-10-31 20:23

   poleciłbym lekarza, ale obawiam się, że polska służba zdrowia tutaj jest bezsilna
   stary, ja rozumiem, że ból dupy, w takiej sytuacji jest to zrozumiałe, ale nie musisz się z tym tam obnosić
   skoro gra bije rekordy sprzedaży, z każdej strony lecą pochlebne opinie, często zakrawające o zachwyt, to albo jesteś ten jeden jedyny wybitny znawca i dostrzegasz coś czego nie widzą miliony, albo jesteś ślepy albo głupi i robisz sobie jaja

   Skomentuj

 3. piotreeeek
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-10-31 18:24

  Najlepszy graficznie sandbox właśnie wylądował na XOX.

  Skomentuj

  1. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-10-31 19:00

   Na konsolach :)

   Skomentuj

   1. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-31 19:25

    I tak ta gra prędzej czy poźniej pojawi sie na PC, jak zwykle w najlepszej graficznej jakości. No ale póki co ogrywam w glorius 4K na XOX.

    Skomentuj

    1. Lara-Croft
     Oceń komentarz:

     -2    

     Opublikowano: 2018-10-31 19:36

     To Red Dead Revolver i Red Dead Redemption już doczekałeś? :D

     Skomentuj

     1. ilovethisgame
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-10-31 20:24

      w punkt :D nie odpisał bo albo zatkało, albo płacze :D

      Skomentuj

     2. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-10-31 21:54

      Ty lepiej pisz petycje do Rockstara żeby nie wydawał wersji PC, bo coś czuje że jak już taka wyjdzie (hajs musi sie zgadzać), to dopiero nieźle cie zatka.

      Skomentuj

     3. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-10-31 23:36

      Przecież nie wydał :D i to bez pisania petycji. Bez wydania dwóch poprzednich części też hajs im sie zgadzał :D Jesteś żałosny.

      Skomentuj

     4. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 00:52

      Czasy sie zmieniły i takiego hajsu nie odpuszczą. No chyba że do dziś zatrudniają takich januszy biznesu jak ty.

      Skomentuj

     5. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 01:02

      Owszem czasy sie zmieniły. Ponad 700 milionów dolarów zarobione w trzy dni po premierze. Rzeczywiście potrzebują natychmiast wrzucić gre na PC bo do dziesiątego im nie starczy :D Wszak na PC zawsze największa sprzedaż :D

      Skomentuj

     6. owatanka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 11:59

      No niestety lara ma racje na pc nie wyjdzie za szybko j.w a wedlug mnie nie szybciej niz przed wypuszczeniem multi w rdr2 , w gtaV dalo im to sporo gotowki wiec pewniakiem licza ze rdr2 powtorzy sukces kasowy i nie bedzie potrzeby spieszyc sie z premiera na pc.

      Skomentuj

     7. Wulfen4
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-11-01 09:49

      "Czasy sie zmieniły i takiego hajsu nie odpuszczą."

      Nic się nie zmieniło. Na pc dalej siedzą dzieciaki ściągające wszystko z torrentów.

      Skomentuj

     8. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:22

      Wulfen4

      Kolejne dziecko które pokazuje jaki ma malutki rozumek :D

      Wartość pecetowego rynku gier wyniosła w tym roku prawie 36 mld dolarów.

      " Z danych wynika, że PC jest naprawdę silną platformą, która generuje przychody wielokrotnie wyższe niż wszystkie konsole łącznie."

      http://pclab.pl/news72407.html


      PC to dla Activision Blizzard najbardziej dochodowa platforma

      https://www.cdaction.pl/news-49637/pc-to-dla-activision-blizzard-najbardziej-dochodowa-platforma.html

      Skomentuj

     9. Wulfen4
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 19:39

      O kolejne blaszane dziecko blebleble. Twierdzi że nie interesują go w ogolę gry ale udziela się w tych tematach najwięcej. Typowy pctowy irracjonalizm.

      Skomentuj

     10. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 19:56

      Wulfen4

      Dzieciaku.

      Wskaż gdzie napisałem, że nie interesuję się grami.
      Pisałem, że nie gram od 10 lat co nie znaczy, że się nie interesuję grami.

      Widać, że masz rozumek dżdżownicy i nie potrafisz zrozumieć tak prostego zdania.

      Ale nie martw się. Wytłumaczę Ci.

      Mój kolega nie gra w tenisa. Ale ogląda tenis jak gra Roger Federer, Novak Djokovic, Rafael Nadal czy Agnieszka Radwańska.

      Ja nie gram, ale interesuję się grami zwłaszcza grafiką, fizyką i sztuczną inteligencją w nich zastosowaną.

      Mam nadzieję, że zrozumiałeś. Jeśli nie to będę ci tłumaczył dotąd dopóki nie zrozumiesz :)

      Skomentuj

     11. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:27

      Lara-Croft

      A pamiętasz dzieciaku jak płakałeś twierdząc, że Sony nie wyda PlayStation 4 Pro? Bo PlayStation4 jest na 20 lat :D

      Miną rok od twoich bredni i bach. Okazało się, że sony wydaje PlayStation 4 Pro bo PlayStation 4 to złom.

      hue hue hue hue :D

      Więc przestań pisać co Rockstar zrobi bo tego nie wiesz. Na razie po wszystkich spekulacjach wychodzi na 50-50.

      Skomentuj Historia edycji

     12. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:50

      Nie, nie pamiętam. Czekam na cytaty.

      Skomentuj

     13. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 14:28

      Ja pamietam jak niebieskie dzieci były takie pewne że PS4 bedzie jedyną konsolą na lata w tej generacji, a tu nagle dostali z kopa w jajca wiadomością o PS4Pro.

      Skomentuj

     14. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 15:41

      Jaki kop w jajca? :D A co, PS4 Pro inne gry dostaje? Jedyny kop w jajca dostają od początku roku blacharze, oglądając na youtube gameplaye z God Of War, Detroit, Spidermana czy teraz Red Dead Redemption. Zaklinaj dalej rzeczywistość.

      Skomentuj

     15. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 20:10

      Lara-Croft

      Czemu są dropy do 20 fps w God of Whore na PlayStation4?

      https://youtu.be/xepW3bAyeeI

      hue hue hue hue :D

      Czemu rozdzielczość jest zmniejszona do 900p w The Order: 1886?

      hue hue hue hue :D

      Czemu trawa doczytuje się 10 metrów od postaci w Horizon Zero graficzne Dawn ?

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

     16. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-13 14:21

      Czemu bleblebleble nie ma mózgu ?

      Skomentuj

     17. ilovethisgame
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 14:26

      wyda czy nie wyda, jeden hu... przegrany jest dzisiaj ten co w to nie gra, smiesza, mnie teksty pecierzy, ze zagram sobie za jakis czas w lepszej oprawie, a kur.... konsolowiec to zagrac drugi raz nie moze :D ?
      ja ogralem gta5 na ps3
      pozniej kupilem w pakiecie z ps4
      a na sam koniec bo kocham modowanie ogralem na piecu
      jedno nie wyklucza drugiego
      to nie żona, że trzeba się jednej trzymać, najbardziej wygrani w tym roku to posiadacze mocnego peceta ale i ps4 pro, sorry panowie i panie, ale RDR2 moze i wyjdzie na pieca (oby) ale w spidermana czy god of war na piecu nie zagrasz (i skonczcie pier... o emulatorach, bo dzisiaj god of war 3 nawet nie da rady ograc, wiec nadzieje na 4 sa co najmniej smieszne)

      Skomentuj

  2. Wulfen4
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-01 09:55

   "Najlepszy graficznie sandbox właśnie wylądował na XOX. "

   Gra wygląda lepiej niż taki metro exodus na kartach graficznych za 6 tys z "rewolucyjnym" raytracingiem :D

   Skomentuj

   1. PS4Ekskluzyw
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-11-01 10:16

    Zgadza się a te matołki kupują ten szajs w cenie 6 konsol haha.

    Boże co ta konsola robi z prowizory pc jestem w szoku.
    I pomyśleć że nowa generacja tuż za rogiem :)

    Skomentuj

    1. szymcio30
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-11-01 11:06

     Bez urazy, ale gry metro exodus jeszcze nie ma, a Ty już na podstawie YouTube ją oceniasz. Ray tracing nie jest nowością, ale nie masz pojęcia ile wcześniej kart musiało działać razem aby uzyskać 60fps. RDR2 wygląda bardzo dobrze aczkolwiek zapominałeś, że na zwykłym PS4 oraz Xbox One S gra wygląda i działa o wiele gorzej. Jeśli Ci nie pasuje, że ktoś inwestuje w nową technologie kupując tak drogie karty, to już Twój problem. Nazywając tutaj osoby "matołkami" przedstawiłeś swój niski iloraz inteligencji oraz brak kultury. Na ulicy czy w barze za takie słowa mógłbyś stracić zęby.

     Skomentuj

     1. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 12:11

      Na jednej i drugiej konsoli wygląda dobrze i śmiga jak trzeba.
      Na zwykłej PS4 wygląda lepiej jak wszystkie twoje gry na pc i co głupio ci. :)

      Masz film ze zwykłej PS4 RDR2.

      https://www.youtube.com/watch?v=hSpC0k2mbBk&feature=youtu.be

      Kupujecie ten szajs do gier i nic z tego nie wynika gdzie masz taką oprawę na miano karty graficznej za 6 tysi no gdzie @#$%^&*

      Ładują was na podzespołach i coraz większa ilość ludzi przechodzi już na konsole bo mają dosyć babrać się w tym padole pc. Chore ceny to jeszcze nie ma nic co by zasługiwało na taki stan rzeczy.

      Konsola z 2013 roku ośmiesza dzisiejsze pcty tyle w temacie :)))

      Skomentuj Historia edycji

     2. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:32

      PS4Ekskluzyw

      https://zapodaj.net/images/5d5765c8be62a.jpg

      https://zapodaj.net/images/8a0ac8926e671.jpg

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

     3. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 14:49

      "https://zapodaj.net/images/5d5765c8be62a.jpg

      https://zapodaj.net/images/8a0ac8926e671.jpg

      hue hue hue hue :D"

      Checkboardowy syfek w pełnej krasie :D
      A niebieska dzieciarnia jeszcze wmawia sobie że to wygląda lepiej niż na piecu za 6tysi....buahahahahahahahahahahahahahahahah

      Skomentuj

     4. Wulfen4
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-11-01 19:34

      Trzeba było powiększyć tak jeszcze z 1000 razy. Tak to za słabe powiększenie.

      Skomentuj Historia edycji

     5. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 20:00

      Wulfen4

      Nie martw się. Twój Tv zrobi ci grafikę 128K. Więc nie będziesz musiał siedzieć 3 metry od TV żeby nie widzie pikselozy i rozmycia.

      Skomentuj

 4. PS4Ekskluzyw
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-10-31 22:59

  Blachy pancerne macie ładniejszego sandboxa na pc :) 5 letnia konsola miażdży tą waszą prowizorę pc :D

  Jak zwykle ech...

  Do sklepu po karty po 6 tysi marsz.... hahahaaa

  Skomentuj

  1. bleblebleble
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-01 13:33

   PS4Ekskluzyw

   https://zapodaj.net/images/5d5765c8be62a.jpg

   https://zapodaj.net/images/8a0ac8926e671.jpg

   hue hue hue hue :D

   Skomentuj

 5. Helldriver
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-10-31 23:46

  Wersja na pc zmiażdzy grafa i modami ten chwilowy eksklusyf

  Skomentuj

  1. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-11-01 00:08

   Chwilowa ekskluzywność pierwszej gry z serii trwa 14 lat, a drugiej 8 :) I póki co RDR 2 na najsłabszym Xboxie one S rozjeżdza jak walec każdą zmodowaną gre z blachy falistej.

   Skomentuj

   1. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-01 00:50

    "I póki co RDR 2 na najsłabszym Xboxie one S rozjeżdza jak walec każdą zmodowaną gre z blachy falistej."

    Jak ktoś ma wade wzroku -5 dioptrii i gra bez okularów, to pewnie tak.

    Skomentuj

    1. Lara-Croft
     Oceń komentarz:

     -1    

     Opublikowano: 2018-11-01 00:59

     Wystarczy, że podasz tytuł lepiej wyglądającego sandboxa. Czekam.

     Skomentuj

     1. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:34

      Lara-Croft

      https://zapodaj.net/images/5d5765c8be62a.jpg

      https://zapodaj.net/images/8a0ac8926e671.jpg

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

     2. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:51

      Co to ma być?

      Skomentuj

     3. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:55

      Głupota jego :)))

      Skomentuj

     4. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 20:17

      Lara-Croft

      Porównanie DigitalFoundry

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

  1. Wulfen4
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-01 09:51

   Brawo piotruś przelogowałeś się na kolejne konto.

   Skomentuj

  2. PS4Ekskluzyw
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-01 10:11

   Skończ bredzić :)

   Zagraj sobie i wtedy sam się przekonasz konsola dużo nie kosztuję i będziesz w szoku jak gra się prezentuję na 5 letniej konsoli za parę stów.

   Jakim trzeba być ignorantem żeby napisać wygląda biednie ech... Twój rydwan pc w cenie 10 konsol wygląda biednie przy RDR2.

   Skomentuj

   1. Wulfen4
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-01 10:37

    Swoją droga znowu beka z piotrusia. Znalazłem właśnie jego komentarz w którym pisał że RDR 2 będzie graficznie wyglądać tak samo jak wiedmzin 3 i gta 5 :D

    Piotruś:
    " Moc tego sprzętu już dawno została wykorzystana więc dostaniesz gre taka samą graficznie jak GTA5, W3 itp. Jedyna róznica to że będzie to w stylistyce westernu i tyle. "

    A teraz sam piszę że najładniejsza.

    Skomentuj Historia edycji

    1. PS4Ekskluzyw
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-11-01 11:13

     Sam się ora chłopak :)

     Jak taką oprawę mamy w sandboxie to co pokaże ND z The Last of us 2.
     Pokazują coraz ładniejsze gry na tak starym sprzęcie jestem w szoku.
     Tutaj filmik z gry pokaz możliwości z PS4 za 700 stów.
     https://www.youtube.com/watch?v=hSpC0k2mbBk&feature=youtu.be


     Przypomnę jeszcze raz PS4 1.84TF procesor 1.6GHz :)
     Jak by ktoś był ciekawy to jest wywiad z architektem PS4 z 2013.

     https://www.gamasutra.com/view/feature/191007/inside_the_playstation_4_with_mark_.php?print=1

     Jak sobie przypomnę jak się śmiali z tej konsoli po premierze "mój 5 letni pc zjada konsole na śniadanie" ech.... kupa śmiechu. Ta konsola rozjeżdżała technologicznie wszystkie pcty na rynku :)

     Skomentuj

     1. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:37

      PS4Ekskluzyw

      Potężna moc PlayStation 4

      dropy nawet do 20 fps.

      https://youtu.be/xepW3bAyeeI

      hue hue hue hue :D

      Grafika na PC.

      Squadron 42 - CitizenCon Trailer

      https://youtu.be/VppjX4to9s4


      Graficzna moc peceta na imponującym zwiastunie DCS: F-14

      Trzeba przyznać, że studia Eagle Dynamics i Heatblur DCS World wyciskają z komputerów siódme poty, zdecydowanie pokazując ich moc.

      Jakość oprawy graficznej jest oszałamiająca.

      Patrząc na niektóre ujęcia faktycznie można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kadrami filmowymi.

      https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=111490

      https://youtu.be/4bjMy4_H86Y

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj Historia edycji

     2. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:52

      Ha ha ha :D O kurde, no power jak nic :D

      Skomentuj

     3. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 13:54

      Dopiero obejrzałem a myślałem że tech demo wrzucił po raz setny ech....

      Co to ma być power na karcie za 6 tysi haha.

      Chcesz najlepszej oprawy na rynku odpal RDR2

      Skomentuj Historia edycji

     4. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 14:09

      I rzeczywistość Star Citizen

      Jaka wymodelowana postać haha. Poziom PS3 :)))

      https://www.youtube.com/watch?v=MzgwjlBJfKI

      Jaki plastic fantastic ech...

      Skomentuj

     5. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-01 15:03

      "I rzeczywistość Star Citizen"

      Rzeczywistośc akurat jest taka, ze takiego poziomu grafiki w tak dużym świecie jaki prezentuje SC, nie ruszy nawet kilka zlutowanych konsol Sony.

      https://www.flickr.com/photos/xanvast/22782908256/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/22808902485/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/27328156026/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/27328178826/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/27291047591/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/27291067191/in/album-72157658543601953/

      https://www.flickr.com/photos/xanvast/26754047454/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/26754044364/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/27328135076/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/23456808440/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/23124386604/in/album-72157658543601953/

      https://www.flickr.com/photos/xanvast/22187758673/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/22820090411/in/album-72157658543601953/
      https://www.flickr.com/photos/xanvast/22390549127/in/album-72157658543601953/

      Skomentuj

     6. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 15:17

      A który to element tej grafy jest nieosiągalny dla konsol? :D A po za tym zanim ta gra trafi do sprzedaży to na rynku będzie PS6 :D

      Skomentuj

     7. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 16:13

      Wystarczy jak PS5 się pokażę i wymiecie ten tytuł w oprawie ech.... Nie trzeba czekać na PS6 :)

      Na chłopski rozum trzeba wziąć co prezentuję PS4 z RDR2. PS5 jak będzie miała 10/12 TF i będzie kosmos :)

      Skomentuj

     8. Wulfen4
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 19:32

      piotruś ale takie tech dema jak star citizen widziałem już 12 lat temu

      https://cdn.afterdawn.fi/screenshots/normal/180.jpg

      Skomentuj

     9. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 20:15

      "Trzeba pamiętać, że obecne i prawdopodobnie także przyszłe konsole korzystają z układów graficznych od AMD.

      A to oznacza brak wsparcia dla technologii śledzenia promieni.

      W czasach gdy gry powstają przede wszystkim na konsole, to dosyć istotny fakt."

      https://antyweb.pl/geforce-rtx-nvidia-ray-tracing-brak-gier/

      hue hue hue hue :D

      Skomentuj

     10. Helldriver
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 21:36

      To fakt. SC o ile wyszło by na konsolki obecnej generacji to mocno uproszczone i pocięte

      Skomentuj

     11. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 20:18

      PS4Ekskluzyw

      Dlaczego pokazujesz wcześniejszą wersję ?

      Typowe konsolowe dziecko :D

      Skomentuj

     12. steamrunner
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-02 10:59

      Niezmiennie pokazujesz te same filmy z Youtube.
      Star Citizen - gra która jeszcze nie miała premiery i nie wiadomo czy kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Nie wiesz na jakim sprzęcie został film nagrany - może 2x1080Ti.
      F-14 - napiszę znowu to samo - modelowanie jednego samolotu to co innego niż modelowanie całego świata.

      Teraz pytanie: dysponując budżetem około 1700-2000 PLN co byś kupił, zakładając że masz już w domu telewizor: konsolę czy próbował poskładać PC? Jeżeli PC to jaka konfiguracja by to była? Jeżeli na takim sprzęcie uda Ci się uzyskać taką grafikę jak na przytaczanych przez Ciebie filmach to przyznam Ci całkowitą rację. Jeżeli nie to wszystkie Twoje porównania nie mają żadnego sensu.
      To tak jak porównywać np Audi Q7 z Dacią Duster...

      Skomentuj

  3. Eyesofthesouth
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-11-01 17:13

   przeciesz to lata na starym silniku po lekkim tuningu. Po tym jak zobaczyłem RDR2 to twierdze że Horizon Zero Dawn lepiej wygląda. W RDR2 niestety widac ze grafa podobna do GTA V...

   Skomentuj

   1. PS4Ekskluzyw
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-01 17:25

    Wiesz dlaczego się podoba bo obrali realistyczny styl kolory itp.
    Nie stawiam RDR2 na piedestale ale wygląda zacnie. Jakbym miał wybierać to Horizon ZD robi większe wrażenie a z gier z nie otwartym światem to God Of War Uncharted4 :)

    The Last of us 2 to pogrzebie :) Jak inne końcowe exy z PS4
    Death Stranding i Ghost of Tsushima :)

    Skomentuj

    1. PS4Ekskluzyw
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-11-01 17:48

     God of War

     https://www.youtube.com/watch?v=hDsj6Y2bfKg

     Lepszych tekstur nie widziałem w żadnej grze i tak to wygląda :)

     Exy z PS4 robią robotę :) Czekam na PS5 co pokażą z drugą częścią Horizon ZD. To ma być startowy tytuł na PS5.

     Skomentuj

     1. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 18:27

      "Lepszych tekstur nie widziałem w żadnej grze i tak to wygląda"

      :D Zagraj lemingu na pc to zobaczysz.

      Skomentuj

     2. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 19:39

      W której grze?

      Skomentuj

     3. ilovethisgame
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-11-01 19:40

      a ten dalej swoje :D
      dziecko od miesiecy Ci powtarzamy, a ty dalej swoje
      takze jeszcze raz i jeszcze raz chamsko bo inaczej nie rozumiesz chyba wcale, głąbie!!!!! zakuty, to, że gram w god of wara nie znaczy, ze nie gram na piecu w inne gry!!!
      ja pier..... wez podaj numer konta, wysle ci kase na leczenie, bo to mnie zaczyna przerazac, stary wiekszosc tutaj to dorosli ludzie, pracujacy, zarabiajacy, majacy jedna czy dwie konsole i mocnego peceta, a ty dalej swoje, ze jak ktos gra na ps4 to na bank siedzi na starym core 2 duo
      otoz nie, na dniach zmieniam 1070 bo mi sie RTX mega spodobal, a stac mnie wiec, moge, nie zmienia to faktu, ze god of war ryje berecik

      Skomentuj

     4. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 20:20

      ilovethisgame

      Każdy ma w .... na czym grasz.

      Chodzi o grafikę.

      Skomentuj

     5. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-01 22:31

      "stary wiekszosc tutaj to dorosli ludzie, pracujacy, zarabiajacy, majacy jedna czy dwie konsole i mocnego peceta"

      Ale mi tego nie tłumacz tylko tej niebieskiej gimbazie, która ciągle twierdzi że pecetowcy grają na komputerach sprzed dekady.

      Skomentuj

     6. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-02 09:57

      Zamiast pisać swoje bzdurki to pokaż grę z pc co ma lepsze od God of War.

      Skomentuj

 6. system
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-01 10:03

  Nie grałem w pierwszą część, jeśli wyjdzie na pieca chętnie spędzę w tym uniwersum trochę czasu. Artykuł ciekawy.
  Miłego dnia wszystkim

  Skomentuj

 7. SadSam
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-01 11:11

  WOW... Brawo BENCHMARK !

  moj "NEGATYWNY" wpis na temat gry zostal usuniety !

  no to nie dziwne ze WSZYSCY mowia ze gra jest taka super fantastyczna... !!! skoro wszelkie negatywne glosy, zapewne na WSZYSKICH serwisach sa KASOWANE !!!

  Skomentuj

 8. ilovethisgame
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-01 19:44

  moze zrobimy jakis konkurs albo zestawianie
  NAJWIĘKSZY BÓL DUPY W 2018?!?!
  wszyscy widzimy jak to wyglada, jak jest dzien roboczy, to do 14 poki gimbazy nie wroca jest spokoj, jak jest dzien wolny smietnik jest od rana
  maja klasyczny bol dupy na trzy tytuly tego roku, nawet nie trzeba ich wymieniac
  i moze zrobmy jakies glosowanie, co ich za bardzo zabolalo, ja na ten moment obstawiam jednak spidermana, tam ryk i placz byl ogromny?
  jakie Wasze typy? RDR2 czy GOW? gdzie wieksze skamlanie?
  czy dajemy czas ? bo na razie RDR tuz po premierce, ale z drugiej strony patrzac na lament blebleble, to nie mozna przejsc obok tego bolu obojetnie?

  Skomentuj

 9. dariosata
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-01 20:15

  Grajcie we wszystkie gry z serii Terrorist Takedown!!! Najlepsze gry swiata!! Dobre bo Polskie!!!
  Kupujac i grajac w Polskie gry wspierasz Polska gospodarke i sprawiasz ze jest wiecej pieniedzy na socjal, drogi, sluzbe zdrowia, szkoly itd!!!

  Skomentuj

 10. Helldriver
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-11-01 21:38

  Maj god jak sie chełpicie tym RDR2 bo raz na 10 lat dostaniecie gierke która wyciska ostatnie poty z konsoli.Tak czy siak gra powstala na pececie.

  Skomentuj

  1. ilovethisgame
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-11-02 11:39

   co za kur.... idiotyczny argument, normalnie stary wygrales internety
   w ten sposob myslac, to bez sensu isc do kina i zachwycac sie nowym filme, toc 90% to efekty robione na komputerze :D
   muzyki tez juz za bardzo nie slucham, bo prawdziwa jest tylko na koncercie, ze studia to juz obrobka komputerowa :D
   a inna sprawa, ze poczytaj sobie w google o czym takim jak devkity ;)

   Skomentuj

  2. Lara-Croft
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-02 12:52

   Ha ha kolejny znawca :D Tak, gra powstała na pececie i dlatego potem czekacie na ewentualne konwersje :D Z PC na PC :D Raz na 10 lat mówisz? W tym roku na PS4 takich gier było kilka. A co na PC? Terrorist Takedown 6? :D

   Skomentuj Historia edycji

 11. kitamo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-11-02 03:34

  Fajna gra, fajny klimat ale czuc ze czasami smierdzi normalnie GTA :)

  Ja szału w tej grze nie czuję bo nie jestem jej fanem, tak samo jak nie jestem fanem GTA ale nie mozna jej odebrać tego ze jest swietnie zrobiona a tereny są naprawde duże i dobrze zaprojektowane.
  Jest tez sporo detali które ukazują realizm produkcji - kto zapierdzielał koniem po stepach i przywalił w drzewo ten wie :D
  Albo jak kogos skroili gdzies bo włóczył się w nocy to też wie o czym mowa :)

  Spoko giera ale mnie najbardziej irytuje w niej sterowanie głównym bohaterem bo jest ono lekko mowiąc dziwnie nieintuicyjne na samym początku.
  Przyciskologia tez woła o pomste do nieba :D bo jest zupełnie odwrotna niż to co spotyka się w innych tego typu grach ;) no ale mozna przywyknąć że zamiast biegac to się kogos przypadkiem zastrzeli :)

  Skomentuj

 12. DragonRed
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-04 11:19

  Zaraz się okaże , że gry na TV Samsung Q900R skalowane do 8k będę lepiej wyglądać w połączeniu z PS4Pro i Xbox One X niż na PC z monitorami 4k i pewnie głównie będzie także chodziło o zasięg samego HDR i spełnienia wymogów jeżeli chodzi o wyświetlanie kolory na ekranie w 100% DCI-P3.

  Skomentuj

 13. Pit82
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-08 12:44

  Co za pitolenie, za każdym razem jak wychodzi jakaś fajna gra, albo się jest graczem i nie ważne na czym się gra, bo to ma sprawiać przyjemność, gram na pc, ps4 i xbox one i liczą się dla mnie gry, a nie to na czym gram.
  Pokolenie gimnazjum, które nie zna świata bez facebooka, youtuba, internetu.
  Red Dead Redemption 2 jest świetną grą, chociaż ma kilka wad, które mnie denerwują, dla mnie 8/10. Polecam

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-08 14:29

   tu sa po prostu trolle które robia to specjalnie

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!