Na topie

TOP-10 GRY, czyli czym 'zająć czas' w dłuugie Święta ;)

Autor:
Jakub Kralka

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Gry

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi – szał świątecznych zakupów. I choć analitycy i finansiści już od tygodni straszą nas, że tym razem Święty Mikołaj spłukał się totalnie, redakcja Benchmark.pl nadal wierzy, że dla graczy będą to dobre święta. Poniżej lista najgorętszych tytułów tego roku, o które warto prosić w listach do Św. Mikołaja (wedle naszych informacji w Wigilię dostanie przepustkę i po wpłaceniu kaucji ostatecznie trafi do wszystkich grzecznych graczy).

A A

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi – szał świątecznych zakupów. I choć analitycy i finansiści już od tygodni straszą nas, że tym razem Święty Mikołaj spłukał się totalnie, przegrał sanie na giełdzie, zastawił czapeczki swoich elfów, a jego żona – Merry Christmas – uciekła z połową majątku do ciepłych krajów, redakcja Benchmark.pl nadal wierzy, że dla graczy będą to dobre święta. Poniżej lista najgorętszych tytułów tego roku, o które warto prosić w listach do Św. Mikołaja (wedle naszych informacji w Wigilię dostanie przepustkę i po wpłaceniu kaucji ostatecznie trafi do wszystkich grzecznych graczy).

Podane w rankingu ceny, to ceny detaliczne, proponowane przez wydawców. Pamiętajcie, że poniższe gry możecie kupić nawet kilkadziesiąt złotych taniej, wystarczy poszukać!

 

Far Cry 2

Platformy PC, XBOX 360, PlayStation 3
Cena 99,90 zł
Nasza recenzja benchmark.pl

Ta produkcja była jednym z najbardziej wyczekiwanych FPS-ów tego roku i to z kilku powodów. Przede wszystkim – pierwsza część Far Cry’a okazała się niezwykle grywaną, miłą niespodzianką. Po drugie – gry z tej serii oferują śliczną grafikę, a przy tym mają takie wymagania sprzętowe, że wielu graczy może w końcu w pełni przetestować możliwości swojego komputera. Po trzecie – twórcy wysilili się na tak nieczęsto spotykaną ostatnio oryginalność i zmienili miejsce, w którym rozgrywa się akcja tej produkcji. Tym razem trafiamy do rozżarzonej Afryki, a korzystając z bogatego arsenału broni i różnych pojazdów zapolujemy nie tylko na wygrzewających się na sawannie drapieżców. Także w trybie dla wielu graczy.

 

Crysis: Warhead

Platformy PC
Cena 79,90 zł
Nasza recenzja benchmark.pl

Crysis: Warhead – kolejny FPS twórców kultowego Far Cry’a, jest przy okazji prequelem wydanego pod koniec ubiegłego roku Crysisa i jak wszystkie strzelanki markowane logiem CryTeka, śmiało można rozpatrywać go w kategorii rozbudowanego, a przy tym całkiem grywalnego benchmarka. Opinie zarówno graczy, jak i recenzentów na całym świecie były dość zgodne - Warhead okazał się lepszy od podstawki, ponieważ twórcy w kilku kwestiach posłuchali uwag graczy. Jeśli nie macie ochoty na skwar panujący w Afryce – dobrą alternatywą może być właśnie ta produkcja, bowiem akcja przenosi nas w bardzo mroźne klimaty. Dużo strzelania, fajnych giwer, a także tryby single/multiplayer.

 

Call of Duty: World at War

Platformy PC, XBOX 360, PlayStation 2, PlayStation 3,  Nintendo Wii, Nintendo DS
Cena 149,90 zł – 269,90 zł
Nasza recenzja benchmark.pl

Czwarta część słynnej serii strzelanek okazała się zarazem jej renesansem, a znakomity tryb multiplayer na bardzo długie godziny porwał graczy, przez pewien czas zagrażając nawet sieciowej dominacji World of Warcraft! Nic zatem dziwnego, że rozpalone apetyty miłośników wirtualnej rozrywki oczekiwały z wypiekami Call of Duty: World at War, a ta... nieco rozczarowała. Wina stoi jednak raczej po stronie wygórowanych oczekiwań, bo już po kilku pierwszych minutach wiadomo, że mimo wszystko najnowsza CoD i tak jest bardzo dobra. Tym razem akcja – po krótkiej przerwie, którą pamiętamy z Modern Warfare – znów powraca do realiów II Wojny Światowej, a wiodącym motywem stały się walki na linii Alianci-Japonia. Oprócz kampanii, gra oferuje także co-operative i multiplayer.

 

 

 

 

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Platformy PC
Cena 99,90 zł
Nasza recenzja benchmark.pl

Kolejnym prequelem wielkiego hitu w naszym świątecznym zestawieniu jest Czyste Niebo, związane z owianą tajemnicą i wieloma mitami historią elektrowni atomowej w Czarnobylu. Dzięki ponownej wycieczce do Zony poznamy odpowiedzi na wiele intrygujących zagadek, ścierając się przy okazji z niesamowitym, nieco „postapokaliptycznym” klimatem, a także niecodzienną florą i fauną. Twórcy nie zapomnieli o odpowiednim arsenale oraz interesujących misjach, w związku z czym każdy, komu do gustu przypadł Cień Czarnobyla, powinien zmierzyć się z tym samodzielnym dodatkiem. Zwłaszcza, że dzięki dodanej obsłudze DirectX 10 grafika jest jeszcze lepsza.

 

Left 4 Dead

Platformy PC, XBOX 360
Cena 139,90 zł – 209,90 zł
Nasza recenzja brak

Left 4 Dead jest grą, która z dziwnych powodów przeszła w Polsce bez większego echa. Zupełnie niesłusznie, bowiem jest produkcją trzymającą bardzo wysoki poziom, co docenią zarówno miłośnicy grozy na ekranie, jak i przede wszystkim sieciowych, drużynowych FPS-ów. Gra oferuje kilka różnych kampanii, interesującą i mroczną fabułę, a oprócz trybu co-operative, możliwość zmierzenia się w singleplayer. Mimo niewielkiej promocji marketingowej i stosunkowo najsłabszej marki w zestawieniu, naprawdę warto się zastanowić nad tą pozycją. O Counter-Strike’u też na początku nie było głośno.

Odsłon: 383574
Komentarze

53

Udostępnij