Mój sprzęt

 • Nazwa zestawu: Moje 1
 • Typ zestawu: komputer stacjonarny
 • Procesor: Intel Core i5 3570K 3,4 GHz
 • Karta graficzna: nVidia | GTX 970
 • Płyta główna: chipset Intel Z77 | MSI Z77A-G45 GAMING
 • Pamięć RAM: DDR-3 1600 | 4X4 GB
 • Dysk twardy: WD Caviar Green
 • Dodatkowe informacje: Co planuję zmienić: przede wszystkim musze wymienic dysk, bądz dodać SSD, oraz rozbudować ram. Do czego używam zestawu: Używam do profesjonalnego montażu i przetwarzania audio/video Jakich aplikacji używam: Adobe Premier Photoshop After Effects itp itd

Komentarze

 • NVIDIA GeForce RTX 2060 - test najtańszej karty Turing

  Ocena komentarza: 0
  Może jestem ślepy, ale jak rozdzielczość 2560 x 1440 ma się do 4k?

  48

 • MacBook Pro 15 z grafiką Radeon Pro Vega już w sprzedaży - cena zwala z nóg

  Ocena komentarza: -1
  masz troche racji z tym lansem, ale w dziedzinie może obecnie iphonów, do mac moim zdaniem podejście się zmieniło.
  Ja przykładowo nigdy nie miałem mac'a. ALE dosłownie marze o nim jeżeli chodzi o zadania profesjonalne takie jak obróbka audio video/foto. Miałem kilka razy do czynienia z tym sprzętem w takich zadaniach i szczerze za taki komfort pracy można tyle zapłacić, oczywiście moim zdaniem. Ilość błędów, zwiech i z dupy problemów na pc mnie przeraża z roku na rok. W pracy pc moim zdaniem przegrywa z mac'iem przede wszystkim nietyle co podzespołami bo zazwyczaj są one słabsze ale tym, że oprogramowanie jest dostosowywane do konfiguracji, jest pisane pod nią. Środowisko jest praktycznie kompletnie zamknięte. To jest ta tak naprawdę przewaga mac nad pc, za które tak dużo ludzi płaci. Chociaż moim zdaniem plus moja wiedza pozwala mi stwierdzić, że bardzo dużo firm kupuje mac jako serwery czy normalne stacje robocze. Fakt ceny mają dla normalnej osoby z dupy i kosmosu, ale jeżeli człowiek poczuje co za to ma, to się na to godzi. To jest moje zdanie, moje odczucia, nie jestem fanbojem bo sam tego sprzętu nie mam, chociaż miałem okazję zakupić i zapewne w przyszłości zakupie do pracy

  48

 • Full HD lepsze od 4K?

  Ocena komentarza: 1
  Cała technologia 4k to zapchaj dziura, na podratowanie budżetu firm wypuszczających tą technologie. Wystarczy połączyć kropki.
  1. Od jakiego czasu na rynku dostępne sa matryce ponad 4k. (od co najmniej 2 lat chociażby imac 4,5k, i pow 5k)
  2. Czy są aparaty/kamery nagrywające ponad technologie 4k? (tak są np sony a7III nagrywa 6k dałnsajzing czy tam ołwersampling do 4k, tak samo GH5, oraz kamery mega budżetowe które już dawno zapomniały co to 4k i nagrywają 6k, 8k, a w testach występują kamery 16k)
  3. Nowy zapowiedziany standard hdmi, który może bez problemu przesłać dane w "rozdzielczości 8k-10k"
  4. Wg wikipedi duże koncerny telewizyjne (m.in. grejt brytan, dżapan) w 2020 roku przechodzą oficjalnie na standardy 8k.
  5. Jakie "wielkie" koncerny telewizyjne (a niestety w technologii "rozdzielczości" to oni nadają trend, ponieważ jeżeli wypuszczają obraz 4k to fajnie mieć odpowiedni telewizor, a co za tym idzie trzeba go kupić i dać w łapę producentowi tv; weszły co najważniejsze w NADAWANIE sygnału 4k??
  BBC robiło testy i co? Nic. Mundial nadawany w 4k i co? totalna porażka "jakościowa". National Geographic swego czasu jeden serial produkował w 4k. Co telewizor 4k kupisz dla Netflixa?? TVN swego czasu szczycił się, że wszystko co produkują jest w 4k. Serio? I co z tego Program ich wygląda jak wyglądał, wątpie, że ktoś zauważył różnice, PLUS jak emitują obraz??? A no w FHD.
  Tak, że proszę Państwa od samego początku byłem nie tyle co przeciwnikiem, ale sceptycznie podchodziłem do tematu 4k. Pracuje w "przemyśle telewizyjnym" i widze co się dzieje z tą technologią. Zwykła zapchaj dziura jak swego czasu bitwa producentów tv o Hz jedne miały 100 potem Panas wszedł na 600 i bitwa, że im więcej tym lepiej, a w RZECZYWISTOŚCI ludzkie oko powyżej mniej więcej 130Hz nie widzi różnicy. Kolejna sprawa, 4k i 25fps....porażka, a niestety sporo firm, które chce iść z duchem czasu i technologii jednocześnie nie znając się na rzeczy tak robi, strzelając sobie tym samym w kolano. Moim zdaniem technologia fajna !!!UWAGA!!! wyłącznie do nagrywania w 4k i wypuszczania w FHD nic więcej. Pozdrawiam entuzjastów Blu-Ray, którzy w bardzo szybkim tępie zorientowali się, że utopili pieniądze :PP Analogia do 4k :))

  18

 • AMD Ryzen 7 2700X podkręcony do 6 GHz - magiczna bariera przekroczona

  Ocena komentarza: 0
  Uwielbiam właśnie takie newsy xd
  Jak podkręcenie cpu do 6ghz wpłynie realnie na rynek konsumencki?
  Ilu użytkowników tych procesorów będzie bawić, się w oc JEDNEGO RDZENIA, używając azonu.
  Najnormalniejsza sztuczna przepychanka, newsy które mają zawarzyć "o przewadze" firmy nad firmą. Gdzie jeden można do 5,8 podkręcić drugi do 6 wiec słuchajcie bierzcie ten 2 napewno będzie super extra i to nie prawda, że już teraz możemy wypuścić wam serie 5000X z taktowaniem 12ghz bo przecież musimy zrobić sztuczny tłok bo poco raz na 3 lata zarobić konkretnie jak można 3x tyle zarobić dwa razy w roku. "Inotal" witamy:)

  8

 • Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu staje się jeszcze lepszy - co to dla nas oznacza?

  Ocena komentarza: 1
  czy wy tymi "zalogowanymi użytkownikami" nie kryjecie sobie 4liter? Dlaczego klient, płacący wam pieniądze za waszą rewelacyjną usługę ma się tym przejmować. Jeżeli nadajniki macie niewydajne to w danym obszarze zamknijcie sprzedaż, albo dajcie więcej nadajników, bądz je wzmocnijcie. Dlaczego mam płacić za coś co praktycznie nie działa. Ale do WAS - cyfrowego polsatu o ile jesteś jego przedstawicielem, to nie trafia.

  41

 • Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu staje się jeszcze lepszy - co to dla nas oznacza?

  Ocena komentarza: 1
  to odpowiem ci, że mi internet CP wacha się między 2-5mb/s w centrum miasta :) więc stara tepsa wygrywa

  41

 • Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu staje się jeszcze lepszy - co to dla nas oznacza?

  Ocena komentarza: 3
  Staję się lepszy? A to ciekawa sprawa. Od ponad roku, nie tylko u mnie ale u kilku znajomych działa jak by chciał, a nie mógł. Jedyna pomoc centrum obsługi klienta i osób pracujących w punkcie obsługi to wymiana modemu i karty i na tym się kończy. O przepraszam jeszcze jest mowa o tym, że nadajniki mają zbyt duże obciążenie. Co mnie jako abonenta to interesuje? Płace wymagam.
  Prędkość internetu wacha się między 98KB/s a maxymalnie 700KB/s.... proszę tylko nie mylić z Kb(pomnóżmy te prędkości x8 i wyjdą bity, a wtedy okaże się, że internet wykorzystuje około 5% swoich możliwości). Gdzie jeszcze przed rokiem działał on 4-5 razy szybciej. Z LTE praktycznie nie można korzystać tylko HSDPA+/UMTS. Oczywiście to moja wina bo mam wadliwy sprzęt. Szkoda, że sprawdzane było na ponad 5 komputerach w 2 różnych miastach.
  Jeżeli macie niewydajne nadajniki to je "ulepszcie", a nie wciskacie kity, klient się nabierze przez 1 rok podziała dobrze, a potem prędkość leci na łeb na szyję, albo internetu nie ma wogóle.
  Dodatkowo, tak zdaję sobie sprawę, że umowy są tak sporządzane, by klient nie mógł się doczepić - do np 100Mb/s, więc 5-6Mb/s to też do 100.

  41

 • eSport w TV przez 24 godziny na dobę, po polsku

  Ocena komentarza: 1
  Wkońcu!
  pytanko do redaktora gdize można dowiedzieć się więcej albo poczytać o wspópracy?

  24

 • Wiedźmin 3: Dziki Gon - testy wydajności: procesory

  Ocena komentarza: 0
  Ja jestem mega zadowolony z wydajności mam i5 3570k na 4,2GHz, 16 Ramu i gtx 970 i na ultra z hair worksem ustawionym tylko na geralta mam plus minus 65 fps

  78

 • Microsoft mówi „nie” długim, trzęsącym się filmikom - i ma alternatywę

  Ocena komentarza: 0
  Z tego co mi się wydaje to chodzi o opcję zamieszczoną w After Effects a mianowicie warpy. Ale w sumie nie jestem do końca przekonany czy o to chodzi.

  27

 • Najlepsze Produkty Roku 2013 - wybór czytelników

  Ocena komentarza: 0
  Czy wiadomo kto wygrał nagrody?:)

  93