Systemy operacyjne

11 poprawek od Microsoftu

przeczytasz w 1 min.

Microsoft wprowadził 11 uaktualnień, które rozwiążą 25 problemów z oprogramowaniem. Część z nich została już wychwycona przez użytkowników, innych do tej pory nie ujawniono.

Rozwiązana zostanie między innymi kwestia ataków na system komputerowy (DoS), dotycząca serwera Exchange (2000, 2003, 2007 i 2010), a także problemy z Office XP, 2003 i 2007. 

Wiele wprowadzanych zmian (jedna umiarkowana, trzy ważne i pięć krytycznych) ma na celu uporanie się z niedociągnięciami w systemach operacyjnych Windows, które umożliwiały ataki, podszywanie się, czy wyłudzanie haseł. Lista systemów operacyjnych, których dotyczą poprawki obejmuje Windows 2000, XP, Vista, 7, Server 2003 i Server 2008 (R2). Jeśli nie korzystacie z automatycznych aktualizacji, nie zapomnijcie o pobraniu uaktualnień. 


Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Windows i tak jest dziurawy jak ser szwajcarski...te poprawki i tak gówno dadzą...Ja wszelkiego rodzaju poprawki już dawno olałem...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Wyobraźcie sobie krawca i jego "poprawki" na naszym ubraniu. Toszto by była szmata a nie ubranie od krawca Microsoft.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    O swoje bezpieczeństwo nie muszę się martwić, ponieważ odwiedzam tylko zaufane witryny i nie ściągam śmieci na kompa... :)
    • avatar
     marcin_kg
     0
     Następny ignorant. a potem będzie wielki płacz i pretensje do Microsoftu, że przez wirusa straciłem dane żałosne.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Śmiać mi się chce jak słyszę/czytam - "Ja jestem twardy jak stal - nie ściągam poprawek bo nie - dla zasady". Poza poprawą bezpieczeństwa niektóre poprawki poprawiają wydajność systemu i kompatybilność z nowymi programami itp. Kto nie wierzy niech porówna sobie Vistę z Vistą SP2. Ogólnie 2 różne systemy.
      • avatar
       homer9993
       0
       Niektórym obce jest pojęcie bezpieczeństwa systemów informatycznych nie mówiąc o bezpieczeństwie systemów rozproszonych. Sama ostrożność nie wystarczy by się uchronić przed zagrożeniami z sieci.