Dyski

2 terabajtowy dysk Western Digital – prawda czy fałsz?

przeczytasz w 1 min.

Wczoraj na stronach serwisu Fudzilla przeczytać mogliśmy, że w jednym z czeskich sklepów internetowych można już zamawiać niemalże 2-terabajtowy dysk twardy firmy Western Digital. De facto oznacza, to nabycie dysku o pojemności 1850GB za cenę około 1000 zł. W ślad za Fudzillą niektóre z polskich serwisów opublikowały podobną informację.

Nam sprawa wydała się nieco podejrzana. Premiera takiego dysku na pewno nie mogłaby odbyć się bez większego echa w mediach. Skontaktowaliśmy się dzisiaj z polskim przedstawicielem Western Digital. Okazuje się, że nie potwierdza on rewelacji na temat dostępności dysku 2TB na rynku. Producent oficjalnie nie przewiduje w tym roku sklepowej premiery „twardziela”.

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  W tej cenie można kupić 3 1TB... poza tym to coś musiałoby mieć 6 talezy i 12 głowic.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ja wciąż mam nadzieje, że w następnym roku dyski SSD stanieją na tyle aby opłacało się kupić w większej pojemności. Już dziś OCZ świetnie się zapowiadają - w miarę przystępna cena no ale pojemność wciąż jeszcze dla mnie za mała :|
   • avatar
    Szymon331
    0
    Technologicznie jest możliwość wyprodukowania i sprzedawania takiego dysku. Trochę mniej z ekonomią. Jeśli więc założymy że owy model rzeczywiście powstał to albo fakt nie pełnych 2TB sprawił że firma jednak postanowiła zaczekać aż wypuszczą "prawdziwe 2TB" albo że ten model okraszony jest jakimiś błędami i lepiej nie nadwyrężać opinii o marce.