Pamięć flash

32GB na karcie wielkości paznokcia

przeczytasz w 1 min.

Firma SanDisk, producent pamięci Flash, zaprezentowała i rozpoczęła sprzedaż największej na świecie karty microSDHC o pojemności 32GB.

Pamięć swoje zastosowanie znajdzie zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych taki jak smartfony, przenośne odtwarzacze wideo/MP3.

Rozwój smartfonów znacznie wykroczył poza zwykłe rozmowy telefoniczne. Urządzenia te pełnią funkcję przenośnych biur, odtwarzaczy muzycznych, telewizorów, aparatów fotograficznych, rejestratorów wideo, urządzeń GPS oraz bramy dostępu do Internetu bezprzewodowego.

Karta 32 GB SanDisk microSDHC jest już dostępna na stronie SanDisk.com oraz na jej europejskich portalach prowadzących sprzedaż online. W kwietniu pojawi się w sprzedaży detalicznej na całym świecie. Nowa karta posiada pięcioletnią, ograniczoną gwarancję.

W amerykańskim sklepie online karta sprzedawana jest w cenie niecałych 200$.

Źródło: Sandisk

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Tytuł:
  "32GB na karcie wielkości paznokcia"
  a w pierwszym akapicie:
  "największej na świecie karty microSDHC"
  To się zdecydujcie jest największa czy wielkości paznokcia? Nie można było napisać najpojemniejszej na świecie karty microSDHC?
  • avatar
   NomadDemon
   0
   zgadzam sie z przedmowca...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    No niby wszystko fajnie... ale !
    Zapełnienie tej karty "do pełna" trochę potrwa :]
    Ilość zapisów i odczytów po pewnym czasie drastycznie spada, a jest to przecież pamięć "przenośna" - takie zazwyczaj są dość mocno eksploatowane. Wiem ze swoich doświadczeń po 2 latach intensywnej eksploatacji.
    Być może znajda zastosowanie jako magazyny danych? Ciekawe jaka jest żywotność danych zapisanych na takiej karcie. Jest dosyć droga, jeśli okaże się, że transfery są na przyzwoitym poziomie może to byc ciekawa opcja ;)
    Fajnie że techn. się rozwija i na takim kawałeczku można zapisać taką ilość danych.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Dobra, dobra. wszystko ładnie pięknie ale 200$ ? Chyba ich pogrzało żeby tyle wywalić na kartę pamięci. Co z tego że ona jest tak mała jak 4/5 telefonów jej nie obsłuży a może i nawet więcej.