Laptopy

Acer Graphics Dock: miniaturowa przystawka z GeForce GTX 960M dla laptopów

przeczytasz w 1 min.

Przystawka pozwoli nie tylko przyspieszyć laptopa, ale też zwiększyć jego funkcjonalność - również o możliwość pracy z kilkoma monitorami.

Acer Graphics Dosk przystawka z kartą graficzną

Wygląda na to, że producenci coraz chętniej wypuszczają przystawki z wydajniejszymi kartami graficznymi dla laptopów. Swoją propozycję podczas targów CeBIT 2016 zaprezentowała również firma Acer – w tym przypadku mamy jednak do czynienia z wyjątkowo kompaktową konstrukcją.

Acer Graphics Dock to propozycja dla konwertowalnych laptopów typu 2-w-1, która pozwala zwiększyć nie tylko wydajność, ale również funkcjonalność – urządzenie komunikuje się za pomocą interfejsu Thunderbolt 3, a na obudowie wyprowadzono trzy porty USB 3.0 typu A, jeden port USB 3.0 typu C, złącze audio typu combo, złącze sieciowe RJ45 (GbE LAN), a także jedno wyjście HDMI i dwa DisplayPort (można więc wyświetlać obraz nawet na pięciu monitorach).

Acer Graphics Dock - przystawka

W środku znalazła się mobilna karta graficzna Nvidia GeForce GTX 960M, która została wyposażona w rdzeń Maxwell GM206 z 640 rdzeniami CUDA oraz 4 GB pamięci GDDR5 128-bit. Taktowania są standardowe – 1096 MHz dla rdzenia i 5000 MHz dla pamięci.

Producent twierdzi, że przystawka pozwoli na w komfortowe granie w jakości Full HD. Zerknijcie zresztą na porównanie wydajności na przykładzie modelu Aspire Switch 12 S – różnica między grafiką zintegrowaną w procesorze Intel Core M a zewnętrzną stacją Graphics Dock jest ogromna.

Acer Graphics Dock - wydajność

Przystawka ma wymiary 245 x 130 x 22,8 mm i waży 700 gramów. W zestawie dodawany jest zewnętrzny zasilacz o mocy 135 W.

Acer Graphics Dosk przystawka z kartą graficzną

Acer Graphics Dock trafi do sprzedaży w kwietniu i będzie kosztować 349 euro. Jeżeli lista kompatybilności będzie poszerzana (jak na razie obejmuje tylko dwa laptopy - Acer Aspire Switch 12 S i Aspire R13), to urządzenie niewątpliwie może odnieść sukces.

Źródło: ComputerBase, WinFuture

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kurek99
  1
  Ciekawe czy będzie można podłączyć jako druga karta do SLI :) wtedy by miało sens
  • avatar
   Snack3rS7X
   1
   Jak to ktoś powiedział - Geniusze marketingu. Wyjąć z laptopa mobilną kartę graficzną średniej klasy i wsadzić w obudowę, poszukiwacze zaginionej arki z frajerami, lemingami, łosiami i jeleniami, czyli zwierzęco acz wielogatunkowo : D
   • avatar
    jakub1t
    0
    Trochę tylko boli że taki wynik w 3dmark można osiągnąć kartą graficzna w stacjonarnym kompie za 200 albo i mniej zł . W sumie już mój ponad 3 letni laptop z i3 i gt730 wyciąga ponad 2000 marków z tego co pamiętam .