Kontrolery do gier

Dlaczego Microsoft spędził rok na projektowaniu opakowania nowego kontrolera?

przeczytasz w 1 min.

Microsoft stworzył kontroler dla graczy z niepełnosprawnością. Nie zapomniał też o tym, że wypadałoby stworzyć dla niego odpowiednie opakowanie. Nowy film pozwala spojrzeć na to, co wymyślił.

W maju Microsoft pokazał Kontroler Adaptacyjny Xbox – akcesorium, dzięki któremu gracze z niepełnosprawnością mają czerpać maksimum przyjemności z rozgrywki. Gigant mówił wtedy, że starał się aktywnie współpracować z tymi, którzy będą później korzystać z kontrolera, by nie pominąć żadnej ważnej kwestii. Nie wspominał jednak, że równie ambitnie podszedł do tematu… pudełka.

Kontroler kontrolerem, ale okazuje się, że samo opakowanie, w którym trafi on na półki sklepowe, powstawało około 12 miesięcy. Przyznał to Kevin Marshall, który w Microsofcie piastuje właśnie stanowisko globalnego dyrektora kreatywnego ds. opakowań.

„Pudełka są bardzo ważne dla Microsoftu – mają kluczowe znaczenie dla pomyślnego wprowadzenia produktu na rynek i bez wątpienia są istotnym elementem zapewniającym satysfakcję klientowi”, powiedział Marshall. Tym razem trzeba było skoncentrować się na tym jeszcze bardziej, bo nie chodziło tylko o to, by było wygodnie, ale by osoba z niepełnosprawnością nie miała problemów już na etapie rozpakowywania. 

Przez ostatnie miesiące zespół projektantów tworzył dziesiątki prototypów za pomocą drukarek 3D i nie tylko. Następnie przedstawiał je testerom, a informacje, jakie od nich uzyskał, mógł wykorzystać przy tworzeniu kolejnych propozycji. Ostatecznie pozwoliło to stworzyć i wytypować najlepsze opakowanie. Oto jak się prezentuje:

Jak widać, zarówno pudełko do wysyłki, jak i opakowanie samego kontrolera, zawiera kilka ciekawych rozwiązań. Mają one sprawiać, że z rozpakowaniem poradzi sobie każdy, niezależnie od tego, z jakiej metody musi skorzystać. Równocześnie udało się zachować stylistykę, która w żaden sposób nie odstaje od innych produktów spod znaku Xbox.

Adaptacyjny Kontroler Xbox będzie dostępny we wrześniu w cenie 339,99 zł.

Źródło: Xbox, Engadget. Foto: Microsoft

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krecik88
  7
  A do domu przyjdzie owinięte w dodatkowy karton i kilka warstw folii.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   pierwsze wrażenie: wygląda zupełnie jak kuchenka elektryczna na 2 garnki :)
   cena odstrasza, niepełnosprawni zwykle nie mają worków kasy.
   ciekaw jestem jak się obsługuje te 2x "palniki", czy to jest na podobnej zasadzie jak te od steam?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    i malutkie gniazda USB :D