Oprogramowanie

Adobe dla uczniów i studentów: Creative Suite i Photoshop ponownie w sprzedaży

przeczytasz w 1 min.

Firma Adobe ponownie wprowadziła do sprzedaży licencje edukacyjne swoich sztandarowych pakietów i programów. Będą one dostępne w ramach Programu Studenckiego Adobe. Jest on skierowany do posiadających ważną legitymację studentów wyższych uczelni (uczelnia musi być akredytowana, czyli wymagać co najmniej dwóch lat nauki w pełnym wymiarze czasu do przyznania stopnia naukowego) i uczniów szkół średnich (uczących się w pełnym wymiarze godzin) w Polsce.

Według Adobe: „Celem Programu jest umożliwienie młodym ludziom dogłębnego poznania powszechnie wykorzystywanych programów graficznych, jak również programów do tworzenia materiałów wideo i audio niezbędnych w ich przyszłej pracy zawodowej.”

Sugerowane ceny dostępnych pakietów i programów to:

 • Adobe CS4 Web Premium - 249 EURO netto
 • Adobe CS4 Design Premium - 299 EURO netto
 • Adobe CS4 Design Standard - 199 EURO netto
 • Adobe CS4 Master Collection - 499 EURO netto
 • Adobe Photoshop CS4 Extended  - 169 EURO netto

Aplikacje wchodzące w skład oferowanych zestawów będzie można instalować tylko na prywatnych komputerach oraz wykorzystywać wyłącznie do celów niekomercyjnych. Programy będą dostępne także w wersjach polskojęzycznych (z wyjątkiem tych których nie zlokalizowano) oraz w wersjach dla Windows i Mac OS. Kupujący otrzymają wraz z produktem szczegółowe informacje o procedurze weryfikacji uprawnień pozwalających na przyznanie klucza aktywującego.

Czy tym razem program studencki odniesie sukces? Czy ceny, pięciokrotnie niższe niż pełnych komercyjnych wersji tych produktów, będą wystarczającą zachętą? O tym zadecydują sami zainteresowani, a także dostępność w regularnej sprzedaży.

Dodatkowe informacje znajdziemy na witrynie poświęconej Programowi Studenckiemu Adobe.

Autor: Karol Żebruń
Źródło: Adobe

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  QszaQ
  0
  napisałem to ciut wcześniej ...23979.html szkoda że nie wykorzystane.
  • avatar
   obcypl
   0
   no tak...
   Po pierwsze to nie jest dla Polski tylko dla całej Europy niemal, co widać po poziomie cenowym. Polska została tylko dodatkowo uwzględniona bez przemyślanej strategii cenowej. Jeśli ktoś pamięta wcześniejszą promocję Wimal'u to pamięta też jak zabójcza była cena dla polskiego studenta.
   Po drugie opcja zakupu istnieje, ale wysyłki już nie - Polacy nie maja prawa dostać pudełeczka z Cd... my musimy sobie ściągnąć program z sieci.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    No to prawie za darmo. Ludzie w Polsce na książki i buty dla dzieci nie mają a tutaj sobie 170 juro wydadzą na Adobe, zeby to jeszcze było 170 ZŁOTYCH... (170 juro x 4.17 = 708złotego, trzeba brać za darmo dają)

    Ps. Jakby ktoś się nie zorientował to 4170 złotego to 1000 juro... więc nawet jak wejdziemy do strefy juro to i tak bidokami będziemy.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     1. Najtaniej jest używać triala przez okres testowy i też jest git u legal. To też jest rozwiązanie.

     2. Linux i opensource musi wystarczyc (jakies tam gimpy itp.).

     Bardzo tanio wychodzaceny jednostkowe. Fotoszop wychodzi juz w ramach pakietu bardzo tanio.

     Polacy zawsze mają problem, wogóle wszystko jest złe co nie jest za darmo. No ludzie. Matser Collection za 500 EU, czyli wszytko co adobe ma do zaoferowania, przestncie - proszę. W wielu uczelniach czesne za studia jest znacznie większe i ludzie studiują.

     Studia to inwestycja w siebie. Tylko mozna zyskać.

     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Pracuje w CS5 na iMac-u codziennie od 4 miesiecy. Uzywam szopa, indizajna i ilustratora. zadnych problemów. Jestem zawodowym grafikiem z 12 letnim stazem. Dla uczniow, studentow i nauczycieli istnieje cala masa znizek i sklepow z ofertami, np tu: http://www.legalo.eu/pl/adobe-creative-suite-5-5-design-standard-72.html

      Kazdy moze sobie wybrac dla siebie cos odpowiedniego.

      Pozdrowienia,
      Marek