Ciekawostki

Niesamowita, dotykowa przyszłość Photoshopa

przeczytasz w 1 min.

Photoshop już teraz w rękach profesjonalistów potrafi czynić cuda. Koncepcja przyszłości to już jednak prawdziwe czary.

Adobe Microsoft Touch

Aplikacje graficzne Adobe już teraz w rękach profesjonalistów potrafią czynić cuda. Koncepcja przyszłości, która powstała przy współpracy z firmą Microsoft, to już jednak prawdziwe czary.

Photoshop nie należy do najłatwiejszych w obsłudze aplikacji – szczególnie jeśli chodzi o urządzenia z ekranami dotykowymi. Firma Adobe pracuje jednak nad zmianą tego stanu rzeczy. Już teraz użytkownicy Windows 8 mogą korzystać z interfejsu obsługującego gesty dotykowe – to jednak tylko pierwszy krok. Celem Amerykanów nie jest bowiem zapewnienie wsparcia dla dotyku lecz wręcz stworzenie aplikacji przeznaczonej do korzystania z tego typu sterowania.

Podczas zorganizowanej w Los Angeles prezentacji, przedstawiciele firmy Adobe skoncentrowali się na funkcji Playground. To nowy, minimalistyczny interfejs Photoshopa, który pozwala na kreatywne edytowanie grafiki za pomocą dotyku, gestów, a nawet wykorzystując drugie urządzenie. „Kiedy zaczęliśmy bawić z dotykiem, zrozumieliśmy, że musimy całkowicie przebudować interfejs użytkownika”.

Wszystko wygląda nieźle, a to dopiero początek. Podczas prezentacji firmy Adobe i Microsoft poinformowały o zacieśnieniu współpracy między sobą. Prowadzić ma to nie tylko do wzajemnego uzupełniania się sprzętu i oprogramowania tych producentów, ale też do stworzenia zupełnie nowego interfejsu użytkownika – skoncentrowanego na dotyku. 

Co zatem zaoferują aplikacje Adobe w przyszłości? Sami zobaczcie:

Źródło: Adobe, Microsoft, The Verge, WinBeta

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fallentine
  11
  Można pomylić z prawdziwością. Oczywiście filmik z praktyką nie ma niczego wspólnego. Samo wykonanie nie jest złe.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   W jednym słowie: zarąbiste. Ciekawe ile będą chcieli za to :)
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Będą kręcić serial SF z mobilnym PS w roli głównej.
    • avatar
     Ruseus
     1
     WOW WOW WOW
     • avatar
      wdowa94
      1
      Z tego co widzę zamysł jest ok, ale na pewno nie będzie to funkcjonalne/ intuicyjne w takiej formie jak to jest pokazane w tym materiale, bo komputery jeszcze mają za małą moc, by automatycznie rozpoznawać zamiary użytkownika obrabiając materiały automatycznie w czasie rzeczywistym
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       polityka cenowa adobe powala. mam nadzieję na dobre zmiany w gimp.