Ciekawostki

Niesamowita, dotykowa przyszłość Photoshopa

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Photoshop już teraz w rękach profesjonalistów potrafi czynić cuda. Koncepcja przyszłości to już jednak prawdziwe czary.

Adobe Microsoft Touch

Aplikacje graficzne Adobe już teraz w rękach profesjonalistów potrafią czynić cuda. Koncepcja przyszłości, która powstała przy współpracy z firmą Microsoft, to już jednak prawdziwe czary.

Photoshop nie należy do najłatwiejszych w obsłudze aplikacji – szczególnie jeśli chodzi o urządzenia z ekranami dotykowymi. Firma Adobe pracuje jednak nad zmianą tego stanu rzeczy. Już teraz użytkownicy Windows 8 mogą korzystać z interfejsu obsługującego gesty dotykowe – to jednak tylko pierwszy krok. Celem Amerykanów nie jest bowiem zapewnienie wsparcia dla dotyku lecz wręcz stworzenie aplikacji przeznaczonej do korzystania z tego typu sterowania.

Podczas zorganizowanej w Los Angeles prezentacji, przedstawiciele firmy Adobe skoncentrowali się na funkcji Playground. To nowy, minimalistyczny interfejs Photoshopa, który pozwala na kreatywne edytowanie grafiki za pomocą dotyku, gestów, a nawet wykorzystując drugie urządzenie. „Kiedy zaczęliśmy bawić z dotykiem, zrozumieliśmy, że musimy całkowicie przebudować interfejs użytkownika”.

Wszystko wygląda nieźle, a to dopiero początek. Podczas prezentacji firmy Adobe i Microsoft poinformowały o zacieśnieniu współpracy między sobą. Prowadzić ma to nie tylko do wzajemnego uzupełniania się sprzętu i oprogramowania tych producentów, ale też do stworzenia zupełnie nowego interfejsu użytkownika – skoncentrowanego na dotyku. 

Co zatem zaoferują aplikacje Adobe w przyszłości? Sami zobaczcie:

Źródło: Adobe, Microsoft, The Verge, WinBeta

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fallentine
  Można pomylić z prawdziwością. Oczywiście filmik z praktyką nie ma niczego wspólnego. Samo wykonanie nie jest złe.
  11
 • avatar
  Konto usunięte
  W jednym słowie: zarąbiste. Ciekawe ile będą chcieli za to :)
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  Będą kręcić serial SF z mobilnym PS w roli głównej.
  1
 • avatar
  Ruseus
  WOW WOW WOW
  1
 • avatar
  wdowa94
  Z tego co widzę zamysł jest ok, ale na pewno nie będzie to funkcjonalne/ intuicyjne w takiej formie jak to jest pokazane w tym materiale, bo komputery jeszcze mają za małą moc, by automatycznie rozpoznawać zamiary użytkownika obrabiając materiały automatycznie w czasie rzeczywistym
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  polityka cenowa adobe powala. mam nadzieję na dobre zmiany w gimp.