Oprogramowanie

Adobe podąża za trendami, oferując przeglądarkowe wersje swoich programów

przeczytasz w 1 min.

Photoshop i Illustrator to bez wątpienia bardzo skomplikowane programy i ciężko uwierzyć w to, że mogłyby działać w przeglądarce. Jednak Adobe, jak widać, dokonało niemożliwego.

Choć istnieje wiele osób, które szukają alternatyw dla Photoshopa i czasem narzekają na jego zbyt powolny rozwój, to zdecydowanie jest to jeden z najlepszych programów graficznych. Podczas konferencji Adobe MAX 2021, na której firma prezentuje różne zmiany i nowości, zapowiedziano, że programy Photoshop oraz Illustrator będą dostępne w przeglądarce. 

Jak wersja przeglądarkowa usprawni pracę?

Wersje internetowe Photoshop i Illustratora początkowo umożliwią twórcom dokonywanie podstawowych zmian (np. korekcja kolorów i zaznaczanie) i drobnych poprawek, jednak z czasem będą na pewno otrzymywać coraz więcej funkcji. Przede wszystkim możliwy będzie podgląd swojej pracy na dowolnym urządzeniu, ale też udostępnianie jej innym osobom. 

Na blogu Adobe pojawił się wczoraj wpis Erica Snowdena, który jest wiceprezesem firmy Adobe. Zapewnia, że jest to bardzo ważny krok, który ułatwi pracę grupową:

Teraz, gdy udostępniasz dokumenty w chmurze z programów Illustrator i Photoshop, Twoi współpracownicy mogą przeglądać i dodawać komentarze bezpośrednio w przeglądarce bez konieczności pobierania aplikacji lub posiadania subskrypcji Creative Cloud. Ich komentarze wrócą z powrotem do aplikacji Illustrator i Photoshop na komputer oraz iPada

Czy można już testować wersje przeglądarkowe? 

Aplikacja internetowa Photoshop jest już dostępna za pomocą Creative Cloud oraz subskrybentów, natomiast w przypadku Illustratora, który obecnie jest w prywatnych testach beta, można złożyć wniosek o dostęp tutaj.

Źródło: Adobe Blog

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pappcio
  0
  I już nie będzie wymówki aby nie przesiadać się na Linuksa.
  • avatar
   Piorun
   0
   Podstawowa funkcjonalność jest również w aplikacji https://www.photopea.com/
   Całkiem fajna alternatywa dla photoshop-a tak na szybko bez konieczności instalowania czegokolwiek.