Przeglądarki WWW

Agitacja Windows 10 także w Internet Explorer

przeczytasz w 1 min.

Microsoft znalazł jeszcze jedno miejsce na zachęcanie do przesiadki na Windows 10.

Internet Explorer

Korzystacie z Internet Explorer? Dokonywaliście ostatnimi czasy aktualizacji? Jeśli na obydwa pytania odpowiedzieć możecie twierdząco, to być może zauważyliście już coś ciekawego.

Chociaż Internet Explorer powoli odchodzić ma w zapomnienie, na ten moment wciąż jest przez producenta rozwijany. Nie tak dawno Microsoft wypuścił łatkę MS16-023, która stanowi zbiór poprawek mających podnosić bezpieczeństwo Internet Explorer.

Wszystko się zgadza. Tyle tylko, że wśród szeregu poprawek znalazło się też miejsce dla tej oznaczonej jako KB3146449. Przyglądając się bliżej krótkiemu opisowi widać, że jedynym jej celem jest wprowadzenie komunikatu mającego zachęcać do przesiadki na nowy system.

„Ta aktualizacja dodaje funkcjonalność, w wyniki której Internet Explorer może na niektórych komputerach pozwalać użytkownikom dowiedzieć się więcej o systemie Windows 10 i uaktualnieniu do niego.”

Na ile ma to związek z bezpieczeństwem? Faktem jest, że niektórzy rzeczywiście stosowne bannery w przeglądarce już mają.

Windows 10 Internet Explorer

Oczywiście powiedzieć można, że promowanie jednego ze swoich produktów w innym nie jest niczym złym. Większość osób przyzna temu rację, problem w tym, że Microsoft zdaniem sporej grupy użytkowników zdecydowanie z promowaniem Windows 10 przesadza.

Źródło: digitaltrends, windows10newscenter

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  variel
  13
  10 nie jest złym systemem, ale to co robi z nim Micrisoft to jest nie do opisania.
  • avatar
   KENJI512
   7
   I tak niedługo wszyscy użytkownicy otrzymają przymusową aktualizację z dbałości o ich "bezpieczeństwo" :D
   • avatar
    kola01
    2
    Po testowałem Win10 przez pół roku w zaciszu domowym i wracam do Win7. Te durnowate wyskakujące okienka z dziwnymi komunikatami w stylu "aplikacja przywróciła ustawienia" gdzie nie wiadomo jaka aplikacja, jakie ustawienia i dlaczego to zrobiła, doprowadzają mnie już do szału. Ten system żyje swoim życiem, co chwile instaluje jakieś aktualizacje szpiegujące atakuje reklamami itp. Zmuszony zostałem do czytania for i portali pozwalających mi zorientować się jakie aktualizacje powinienem zainstalować a jakie są szkodliwe czy szpiegujące. Do Win7 są proste skrypty do szybkiego usuwania szkodliwych aktualizacji a w ogóle sam problem jest tu dużo mniejszy.
    Ostatnio w Win10 tego pojawiły się problemy z brakiem dźwięku na youtube itp., których na drugim kompie z Win7 nie mam. Sam interfejs Win10 ma dość toporny i nieestetyczny. Jedyny plus to, że trochę szybciej Win10 wstaje i że ma DX12 na którego i tak nie ma i długo nie będzie sensownych gier czy aplikacji. Oczywiście trzeba do kompletu mieć też drogą kartę graf. z DX12. I niech ktoś mnie teraz przekona do Win10.
    • avatar
     Snack3rS7X
     0
     Jednak Hindus na pozycji szefa firmy to nie jest dobry pomysł
     • avatar
      Kłaczkov92
      -5
      Kurdę ciekawi mnie jedno zjawisko. Jak aktualizuje się Androida z 4 na 5 czy z 5 na 6. To wszystko jest ok. Ba jest to nawet wymagane. Gdy to robi MS to od razu wielka krzywda się dzieje a praktycznie jest to to samo. Zbieranie informacji? Robi to każda firma czy to google, czy ms czy apple. Więc gdzie widzicie problem? Czy chodzi tylko o narzekanie?
      • avatar
       BluePandoraBox
       0
       zaczynam rozumieć czemu M$ ostatnio wspominał że pingwin to realna konkurencja dla windy :E
       po takich cyrkach (a przecież jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa) Linux faktycznie może zacząć zyskiwać z braku alternatywy