Karty graficzne

AGP wiecznie żywe – HD3850 w natarciu

przeczytasz w 0 min.

Co jakiś czas producenci zaskakują nas wskrzeszaniem standardu AGP, który wydawać by się mogło, już dawno przeszedł do historii. W dobie PCI-Express 2.0 informacja o kolejnej karcie montowanej w slocie AGP staje się zatem sporą ciekawostką. Tym bardziej gdy okazuje się, że firma PowerColor postanowiła wypuścić na rynek kartę z najnowszym chipem ATI HD3850.

Naturalną konsekwencją osadzenia chipu na karcie korzystającej ze złącza AGP jest jego mniejsza wydajność w porównaniu z rozwiązaniem korzystającym z nowszego typu gniazda. Nowy PowerColor oferować będzie taktowanie rdzenia na poziomie 668MHz oraz pamięci z prędkością 828MHz (1656Mhz) dla 512MB pamięci GDDR3. Ten sam chip na PCI-E uzyskuje wartości 720MHz/900MHz(1800MHz). Oczywiście karta na AGP została odchudzona o złącza Crossfire, które w tym przypadku nie miałyby żadnego zastosowania.


Nowa karta dostępna będzie najprawdopodobniej już w styczniu. Z pewnością ucieszy ona posiadaczy starszych komputerów, którzy z różnych przczyn nie mogą, nie chcą przenieść się na platformę z PCI-Express.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login