Karty graficzne

AGP wiecznie żywe – HD3850 w natarciu

przeczytasz w 0 min.

Co jakiś czas producenci zaskakują nas wskrzeszaniem standardu AGP, który wydawać by się mogło, już dawno przeszedł do historii. W dobie PCI-Express 2.0 informacja o kolejnej karcie montowanej w slocie AGP staje się zatem sporą ciekawostką. Tym bardziej gdy okazuje się, że firma PowerColor postanowiła wypuścić na rynek kartę z najnowszym chipem ATI HD3850.

Naturalną konsekwencją osadzenia chipu na karcie korzystającej ze złącza AGP jest jego mniejsza wydajność w porównaniu z rozwiązaniem korzystającym z nowszego typu gniazda. Nowy PowerColor oferować będzie taktowanie rdzenia na poziomie 668MHz oraz pamięci z prędkością 828MHz (1656Mhz) dla 512MB pamięci GDDR3. Ten sam chip na PCI-E uzyskuje wartości 720MHz/900MHz(1800MHz). Oczywiście karta na AGP została odchudzona o złącza Crossfire, które w tym przypadku nie miałyby żadnego zastosowania.

Nowa karta dostępna będzie najprawdopodobniej już w styczniu. Z pewnością ucieszy ona posiadaczy starszych komputerów, którzy z różnych przczyn nie mogą, nie chcą przenieść się na platformę z PCI-Express.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!