Ciekawostki

Nowy prezes Allegro przyszedł z Amazona

przeczytasz w 1 min.

Poznaliśmy nazwisko nowego prezesa Allegro. Zmiana na tym stanowisku nastąpi jeszcze w tym roku.

Nowy prezes Allegro: Roy Perticucci

Roy Perticucci zostanie nowym prezesem Allegro – z dniem 1 września 2022 roku. To człowiek, któremu nie można odmówić doświadczenia – przez osiem lat nadzorował logistykę w Amazonie na europejskim rynku, a wcześniej pełnił również funkcję dyrektora operacyjnego e-commerce’owej platformy Tesco. Przedtem pracował między innymi jako programista i konsultant. 

W oficjalnej wypowiedzi przyznał, że jego celem jest kontynuowanie polityki wyznaczonej przed poprzednika, a równocześnie wykorzystanie doświadczenia w celu zwiększania zasięgu i atrakcyjności Allegro. Platforma zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Polsce i ma ambitne plany związane z ekspansją – początkowo w sąsiednich krajach, takich jak Czechy i Słowacja, ale też na Węgrzech, w Słowenii czy Chorwacji. Od niedawna działa również anglojęzyczne Allegro.com. 

Z Amazona do Allegro – nie pierwszy raz

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że poprzedni prezes Allegro – Francois Nuyts – również swoje doświadczenie zdobywał w Amazonie, gdzie przepracował aż 13 lat. Na czele polskiej firmy stał natomiast cztery lata i pomimo kilku kontrowersyjnych decyzji, trudno nie zauważyć, że za czasów jego dowodzenia Allegro mocno się rozwinęło. Nie dziwi więc niechęć Perticucciego do rewolucyjnych zmian. Nie zmieniają się też bowiem – jak podkreśla nowy prezes – same potrzeby klientów, czyli możliwie szeroki wybór, wygoda i możliwe niskie ceny. 

Źródło: Allegro, Forsal, Wirtualnemedia, inf. własna

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  4
  Czyli przyszedł by zniszczyć Allegro - zobaczycie że tak będzie...
  • avatar
   hegazi
   1
   Czyli nie wystarczyło im to, że allegro już samo z siebie zmienia się w nieużywalny chłam a la Amazon.

   Dodali jeszcze tego pajaca by dokończył transformacje?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Znaczy że wszystko podrożeje tak jak na Amazon... Szkoda.
    • avatar
     ciomasta
     0
     Allegro podrożało i to bardzo .
     Chciałem sprzedać switcha 830zł i wyceniło mi za wystawienie az 45zł ;/ rozumiecie to 45 złotych " boże " więc olałem to , nie dam im tyle kasy ;/
     Ciekawe czy ten nowy prezes coś wykombinuje czy będzie jeszcze drożej jak w amazonie gdzie dodatkowo jeszcze czekasz długo na paczkę .
     • avatar
      angelboy
      -2
      allegro już dawno przestało mieć sens, potrzebne jest w nielicznych przypadkach gdy trzeba kupić coś trudnodostępnego, ale jeśli chodzi o normalne zakupy a już nie daj boże sprzedaż to wieje tam posuchą ... allegro już dawno straciło swoją świetność, jak dla mnie teraz to trzymanie trupa bo jeśli ktoś potrafi szukać to w internecie znajdzie często coś dużo taniej niż na allegro, a polityka dla sprzedawców to, no cóż, syf kiła i mogiła ;)
      • avatar
       CocoJambo
       -16
       Koniec ery petro kowbojskiego dolarka jest coraz bliższy! Nadchodzi BRICS. Kraje BRICS którego wejdą Rosja, Chiny, Indie, Brazylia czy RPA już współpracują aby ustanowić nowy rodzaj światowej rezerwowej waluty.
       Wreszcie Jurysdykcja USA zostanie zakończona. Ludzkość czekała na taki moment całe dekady!
       • avatar
        qrek1
        0
        Może uda mu się w końcu usunąć/rozgraniczyć karty graficzne uszkodzone od używanych

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login