Ciekawostki

Człowiek z Amazona staje na czele Allegro

przeczytasz w 2 min.

Na stanowisku prezesa zarządu Allegro (będącego nim od siedmiu lat) Przemysława Budkowskiego zastąpi Francois Nuyts, który do tej pory zajmował stanowiska zarządcze pod skrzydłami Amazona.

Od ponad roku Allegro ma nowych właścicieli i teraz też ma nowego prezesa. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że został nim jeden z dotychczasowych dyrektorów firmy Amazon.

Francois Nuyts to nowy prezes Allegro

Dowodzącego platformą Allegro od siedmiu lat Przemysława Budkowskiego zastąpi Francois Nuyts, który zaczynał w Accenture, a od 2005 roku pod skrzydłami Amazona zajmował stanowiska zarządcze w krajach Europy Południowej. Ma jeszcze chwilę, by przeprowadzić się do Warszawy, bo prezesem zarządu największej polskiej platformy e-commerce zostanie mianowany 1 sierpnia bieżącego roku.

Przemysław Budkowski przez siedem lat czuwał nad tym, by Allegro prawidłowo się rozwijało i to pod jego kierownictwem przekształciło się ono z serwisu aukcyjnego w rozbudowaną platformę sprzedażową, odwiedzaną co miesiąc przez 17 milionów internautów, którym oferowane jest 90 milionów produktów miesięcznie. Dalsze czuwanie nad tym projektem zostanie powierzone Nuytsowi który powiedział… 

„Allegro ma świetną pozycję rynkową, którą zawdzięcza m.in. stałemu rozwojowi platformy i wprowadzanym innowacyjnym rozwiązaniom zakupowym, płatniczym oraz logistycznym. Bardzo się cieszę, że wspólnie z zespołem zarządzającym będę mógł dalej pracować nad rozwojem firmy”.

Z kolei Przemysław Budkowski zamierza teraz zaangażować się w inne przedsięwzięcia. Nie wiadomo, czym konkretnie się zajmie, ale najprawdopodobniej jeszcze o nim usłyszymy. Sam przyznaje, że jest dumny z tego, jak dziś wygląda Allegro i zapowiada, że zawsze będzie kibicował tej firmie.

„Allegro to przede wszystkim zespół utalentowanych ludzi, którzy nieustannie rozwijają platformę podążając za potrzebami klientów. Udało nam się wspólnie zbudować unikatową firmę i świetnie rozpoznawalną polską markę. To dobry punkt startu do dalszego rozwoju” – dodał.

Komentarz Darrena Hustona, przewodniczącego rady nadzorczej Allegro:

„Zmiana na stanowisku prezesa odbywa się w dobrym momencie. Firmą zarządza zespół doświadczonych menedżerów i w najbliższych planach mamy kilka nowych, innowacyjnych usług i produktów dla naszych klientów i sprzedawców, dlatego z optymizmem myślę o przyszłości. 

Francois to bardzo utalentowany menedżer, który świetnie rozumie filozofię działania platformy handlowej typu marketplace, łączącej miliony kupujących z setkami tysięcy sprzedawców. Jestem przekonany, że odegra kluczową rolę w dalszym rozwoju Allegro. 

Chciałbym podziękować Przemysławowi Budkowskiemu, który stał za sukcesami firmy w ostatnich latach i życzę mu wszelkiej pomyślności w jego przyszłych przedsięwzięciach. Allegro jest moim zdaniem świetnie przygotowane, aby wykorzystać kolejną falę rozwoju polskiego rynku e-commerce”.

Czas pokaże, czy nowy prezes zdoła z powodzeniem kontynuować dzieło Budkowskiego i dobrze zrozumieć polski rynek. Liczymy też, że uda mu się naprawić to, co dzisiaj w Allegro nie działa najlepiej.

Źródło i foto: Magazyn Allegro

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sharimsejn
  6
  Liczę, że udupi Allegro i wprowadzą Amazona. Mam dosyć tych pijawek. Obecnie wszystko lepsze od Allegro.
  • avatar
   mutissj
   5
   A nowy prezes wyższe prowizje wprowadzi, wyjdzie na to że pośrednik (allegro) ma więcej zarabiać od sprzedającego towar

   Sprzedający będzie musiał wtedy podbić cene, a gdy to zrobi to naturalnie nikt nie kupi... bo w Polsce mało się zarabia bo jesteśmy krajem kolonialnym.


   Z olx cebulandia już powoli się przenosi na allegro, i pytają czy nie sprzedam czegoś za 1/3 ceny itp. Także powinni cebulactwa się pozbyć, i wprowadzić możliwość zaznaczenia informacji przy KUP TERAZ "cena nie podlega negocjacji"   • avatar
    Michał 06
    -1
    Amazon próbuje zdominować Polskę