Internet

Allegro odświeża wygląd listy ofert

przeczytasz w 1 min.

Oferty na Allegro będą pogrupowane, dzięki czemu odnalezienie właśnie tego produktu, którego się szuka, oferowanego na warunkach, które nam odpowiadają, będzie łatwiejsze.

Allegro chce, by zakupy stały się jeszcze łatwiejsze. Dlatego właśnie na początku przyszłego roku na platformie pojawi się nowy wygląd listy ofert, dzięki czemu odnajdywanie produktów i ich porównywanie będzie uproszczone.

Co się zmieni? Przede wszystkim oferty zostaną zgrupowane w celu powiązania z konkretnym produktem – to powinno ułatwić ich porównywanie i tym samym dokonywanie odpowiednich wyborów, a równocześnie wyeliminować „bałagan”. Dodatkową pomocą ma być system rekomendacji (bazujący na znanych serwisowi oczekiwaniach klienta).

Jak będą działać te rekomendacje? Otóż Allegro wykorzysta historię zakupową i mechanizmy głębokiego uczenia, aby precyzyjnie określać, na czym zależy danemu użytkownikowi. Oczywiście na liście odnajdzie wszystkie oferty o wspólnej nazwie (odpowiadającej frazie wpisanej w wyszukiwarce), dzięki czemu zobaczy „pełną różnorodność dostępnych produktów”, jak czytamy w opisie.

„Zmiana, którą dzisiaj ogłaszamy jest ważna, ale nie nazwałbym jej rewolucją. Myślę, że dla każdego, kto śledzi zmiany które ostatnio wprowadzaliśmy na Allegro ma ona głęboki sens. Konsekwentnie staramy się zmieniać Allegro, żeby było bardziej przejrzyste i przyjazne dla naszych klientów” – skomentował Francois Nuyts, dyrektor generalny Allegro.

Nowy wygląd listy ofert będzie wprowadzany etapami. Pierwszy z nich nastąpi już w styczniu 2019 roku i obejmie trzy kategorie: książki i komiksy, smartfony i telefony komórkowe oraz telewizory. Zmian należy spodziewać się zarówno na stronie, jak i w aplikacji.

Źródło i foto: Allegro

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  16
  Zmienia wygląd listy, aby zmieścić w niej więcej reklam i sponsorowanych ofert?
  • avatar
   Majjkee
   8
   kiedyś allegro było przejrzyste i intuicyjne, teraz wszystko jest pozakopywane, poukrywane... a zbędne reklamy mnożą się niemiłosiernie powodując oczopląs ,szukanie prezentów czy nawet jakiś potrzebnych rzeczy stało się męczące i irytujące na allegro :/
   • avatar
    asceta
    7
    Ostatnio na allegro chciałem poszukać samochodu. Wchodzę więc do zakładki motoryzacja i szukam: osobowe, osobowe, gdzie jo diaska są te osobowe. Po dłuższym czasie zobaczyłem, że kategorie pojazdów są schowane za wyglądającymi jak reklamy obrazkami. Nie wiem czy to zmienili ale ja ostatnio nie byłem w stanie ogarnąć tego serwisu.
    • avatar
     dolph
     2
     Byle dalej od tej lichwy, ich prowizje to porażka. Grupy na FB i ich Marketplace i omijacie te kosmiczne opłaty alledrogo.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ostatnio poprawili rozjeżdżającą listę ofert, gdzie można było zrobić przerwę na kilka stron a4... ciekawe czy ktoś im to testuje. Albo mimo że oferta sprzedana to otrzymuje się wiadomość "nie było ofert kupna..." a panel sprzedaży to już totalna porażka, gdzie ciężko się nawiguje, a teksty się nachodzą. Ktoś to w ogóle testuje ?
      • avatar
       fitgame
       0
       Allegro chyba zapomina, że ich klientami są też sprzedający i funduje im niekiedy horrendalne prowizje. Potrafi dojść do sytuacji gdy opłata wynosi 150% kwoty transakcji, czyli dopłaca się do interesu.