Technologie i Firma

Oficjalnie: Allegro sprzedane - cena: 3,25 mld dol.

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowym właścicielem polskiego serwisu aukcyjnego będzie grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners

Największy serwis aukcyjny w naszej części Europy zmienia właściciela. Koncern Naspers otrzymał za Allegro ponoć aż 3,25 miliarda dolarów.

Serwis Money.pl otrzymał od swoich informatorów nieoficjalne informacje, że serwis Allegro został sprzedany przez Naspers za 3,25 miliarda dolarów. To o 1 miliard dolarów więcej niż wcześniej sugerowano. Warto też podkreślić fakt, że – o ile to prawda – jest to największa transakcja internetowa w naszym kraju.

Kto, według informacji serwisu, ma być nowym właścicielem Allegro? Grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Ani oni, ani Allegro, ani też obecny właściciel (południowoafrykański koncern Naspers) nie komentują jednak sprawy.

Od 2008 roku właścicielem Allegro był koncern Naspers, który zapłacił za serwis 1,44 miliarda dolarów. W ciągu ostatnich lat platforma była dynamicznie rozwijana i dziś w jej bazie znajduje się 20 mln klientów, a każdego dnia realizowanych jest przez nią milion transakcji. Bez wątpienia więc był to łakomy kąsek.

AKTUALIZACJA [godz. 16.20]: Koncern Naspers oficjalnie potwierdził sprzedaż Grupy Allegro, a więc nie tylko serwisu Allegro.pl, ale też porównywarki cenowej Ceneo.pl, grupie Cinven, Permira i Mid Europa Partners za 3,253 miliarda dolarów. 

Źródło: Money.pl, Naspers

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wookash966
  Ciekawe, czy przez "kup teraz" :D
  42
 • avatar
  behemot
  "3,25 miliarda dolarów. To o 1 milion dolarów więcej niż wcześniej sugerowano"

  3,249 miliarda czy 3,25, że też o takie drobne różnce się ten Naspers wykłócał ;)
  12
 • avatar
  OBoloG
  I już mają dane 20 mln użytkowników, adresy zamieszkania, nr. kart kredytowych, hasła i loginy z allegro (niektórzy użytkownicy mają te same hasła i loginy na różnych serwisach) a danymi można handlować, takie NSA pewnie byłoby zainteresowane.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Dla mnie istotne jest tylko to, jak owa zmiana właściciela wpłynie na serwis. Oby nie skończyło się na dodatkowych opłatach czy coś w tym stylu
  2
 • avatar
  st4lk3r
  To są niewyobrażalne pieniądze :)
  1
 • avatar
  KaYteck
  A ile warte jest AMD?
  -2