Internet

Zapłacimy jednym kliknięciem za zakupy na Allegro

przeczytasz w 1 min.

Operator Przelewy24 wprowadził na Allegro „najnowocześniejszą metodę płatności w Internecie”, czyli One Click BLIK.

Czy zakupy na Allegro mogą być jeszcze bardziej wygodne? Mogą i właśnie takie się stają. Najważniejszy serwis e-commerce w Polsce oficjalnie uruchomił nową metodę płatności – zapłacimy jednym kliknięciem.

BLIK (który z kwartału na kwartał notuje coraz lepsze wyniki) od niedawna pozwala na dokonywanie płatności za jednym kliknięciem – nazywa się to One Click BLIK. Pierwsze zakupy wymagają klasycznego uwierzytelnienia, ale po zapisaniu sklepu w aplikacji mobilnej banku kolejne transakcje można już finalizować jednym kliknięciem – nie ma konieczności wprowadzania kodu BLIK.

Allegro BLIK

Taka właśnie metoda została oficjalnie wdrożona przez Allegro. Dyrektor ds. płatności w tym serwisie – Maciej Biniek – określa One Click BLIK mianem „najnowocześniejszej metody płatności w Internecie”. Dodajmy, że operatorem usługi jest platforma Przelewy24, a skorzystać z niej mogą klienci ING Banku Śląskiego, Banku Zachodniego WBK, mBanku, Banku Millenium i PKO Banku Polskiego.

„One Click BLIK, to nie tylko jeszcze szybsza i wygodniejsza płatność dla użytkownika. Dzięki niej także sprzedawca może zaoferować swoim klientom innowację technologiczną i najlepszy »user experience«” – dodaje Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKa.

Źródło: Polski Standard Płatności, Allegro, ccnews. Ilustracja: cofeebeanworks/Pixabay (CC0)

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sabaru
  12
  Ale to że podnieśli prowizje od sprzedaży i to znacznie to już nie napisaliście.
  • avatar
   AndreoKomp
   9
   Od kiedy allegro skasowało komentarze użytkownikom, którzy rzadko coś sprzedawali, ale przez lata zebrali dziesiątki pozytywnych komentarzy (teraz widnieją tylko te z ostatniego roku), wole robić zakupy w sklepach internetowych niż tam.
   Wystarczyło wprowadzić opcje, że minimalna ilość komentarzy ze sprzedaży w profilu to np. 100 i po problemie. Teraz chcąc coś kupić używanego od kogoś co rzadko coś sprzedaje, nie wiemy z kim mamy do czynienia. Mało tego, ktoś może odwalić numer i po roku śladu po nim nie będzie, bo komentarz zniknie.
   Osobiście trochę sprzedawałem rzeczy na allegro, miałem 100% pozytywnych komentarzy, ale przez ostatni rok nic nie sprzedawałem, więc teraz nie mam żadnego komentarza.
   Mam nadzieje, że prędzej czy później powstanie podobny serwis, ale który będzie dbał o wszystkich użytkowników.
   • avatar
    jezu84
    7
    Dzieci rodziców będą wniebowzięte ;-)
    • avatar
     carbo888
     6
     Przydałby się jakiś konkurent dla allegro.
     • avatar
      wiktorn86
      2
      Gdyby na OLX zrobili możliwość licytacji allegro zbankrutowałoby w dwa lata. Tam już nie ma nic unikalnego. Wszystko da się dostać taniej w innym miejscu. I marketingowa papka którą przykrywa się wszechobecne wyciąganie pieniędzy. Jak z sortowaniem ofert. Kiedyś każdy miał swoje pięć minut przed zakończeniem. Teraz dzięki nowemu "mającemu zapewnić komfort i pięć orgazmów z rzędu" sortowaniu według trafności widać tego kto wylicytuje sobie lepsze miejsce.

      mam tam konto od 15 lat, ale teraz uważam że ten monopolistyczny serwis trzeba pogrzebać. Być może na jego gruzach powstanie coś z myślą o użytkownikach, a nie tylko udziałowcach.