Gry

Alpha Protocol zalicza spore opóźnienie

przeczytasz w 1 min.

Jak donoszą dziś zagraniczne serwisy branżowe nowa, hucznie zapowiadana produkcja studia Obsidian Entertainment zatytułowana Alpha Protocol nie ukaże się na rynku wcześniej niż w czerwcu 2010 roku. Tak przynajmniej wynika ze zmienionych wpisów na stronach największych sklepów branżowych – AmazonGamestop. Niestety do tej chwili SEGA, będąca wydawcą tegoż tytułu nie skomentowała w żaden sposób tych „rewelacji”.

Nie jest znany jak na razie ewentualny powód tak dużej obsuwy premiery Alpha Protocol. Być może przyczyniło się do tego ujawnienie tajnego raportu z rozmów pomiędzy Sony Computer Entertainment a firmą SEGA, które wywołało spore spięcie pomiędzy Sony a producentem gry. Obsidian przedstawiało bowiem dotąd swoją produkcje jako niezwykle oryginalne połączenie szpiegowskiej gry akcji z elementami RPG. Tymczasem zgodnie z treścią raportu Sony (które miało możliwość zapoznania się z grą) obecna wersja Alpha Protocol ma, ich zdaniem, za mało elementów RPG, które to miały odróżniać ten tytuł od innych gier akcji. Poza tym przedstawiciele Sony wyrazili wówczas także swoje obawy co do dość wyśrubowanego poziomu trudności gry. 

Zapewne nigdy nie dowiemy się co było powodem przesunięcia premiery opisywanego tytułu. Miejmy tylko nadzieje, że przyniesie to nam, graczom wymierne korzyści w postaci lepiej dopracowanego produktu.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Miejmy tylko nadzieje, że przyniesie to nam, graczom wymierne korzyści w postaci lepiej dopracowanego produktu."
  Smutne, że niemal przy każdej produkcji gracze mają takie zmartwienie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "Poza tym przedstawiciele Sony wyrazili wówczas także swoje obawy co do dość wyśrubowanego poziomu trudności gry"
   czyli kolejna gra do smietnika bo bedzie dla casuali.
   hardcore gamer przejdzie ja w 15 minut.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    żeby tylko nie bylo jak z duke nukem :/