Konsole do gier

Amazon też będzie miał własną konsolę do gier z Androidem - lepszą?

przeczytasz w 1 min.

Firma Amazon, której zasięg z roku na rok jest coraz większy, poinformowała o planach wejścia do branży gier wideo.

Amazon konsola

Firma Amazon, której zasięg z roku na rok jest coraz większy, poinformowała o planach wejścia do branży gier wideo. Jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzeć ma konsola przeznaczona do grania i oddawania się innemu rodzajowi elektronicznej rozrywki. 

Mające kosztować mniej niż 300 dolarów urządzenie oparte będzie na systemie operacyjnym Google Android i zgodnie z zapowiedzią ma być realną konkurencją dla Sony, Microsoftu i Nintendo. Platforma pozwalać ma na strumieniowanie i pobieranie gier oraz wszelkiego rodzaju multimediów – muzyki i filmów oraz seriali i innych programów telewizyjnych.

Wydawcy zostali zaproszeni na spotkanie z Amazonem. Zgodnie z ich relacjami gigant zaprezentował szare, podłużne urządzenie o ostrych krawędziach będące rozmiarów PSOne. Przewidują oni jednak, że wygląd ulegnie zmianie do czasu oficjalnego pokazu. 

Amazon w branży elektronicznej rozrywki ma już naprawdę spore portfolio – poza faktem, że zajmuje się dystrybucją muzyki, filmów, seriali i gier, ma także za sobą udane przygody ze sprzętem, jak chociażby Kindle i Kindle Fire HD. Nowa konsola jest projektowana tak, by stać się centralnym punktem salonu i łączyć wszystkie dotychczasowe usługi.

Konsola firmy Amazon ma być nie tylko rywalem platform Sony, Microsoftu i Nintendo, ale też mikrokonsol z Androidem, takich jak Ouya, Gamestick czy M.O.J.O., którym do tej pory nie udało się zdobyć zbyt dużej popularności. Za amerykańskim przedsiębiorstwem przemawia jednak przede wszystkim ogromna baza klientów (200 milionów).

Większość gier tworzonych z myślą o nowej konsoli Amazonu prawdopodobnie nie będzie się wiele różnić od tych znanych z tabletów. Nadzieje na bardziej ambitne tytuły budzi jednak oficjalna rekrutacja do ekipy projektantów gier wideo amerykańskiej firmy.

Według informacji przekazanych przez TechCrunch sercem konsoli Amazonu będą procesory z rodziny Qualcomm Snapdragon. Pełna specyfikacja wciąż jednak jest wielką tajemnicą.

Jak dotąd to wszystko co wiemy. No, może jeszcze tyle, że konsola pojawić ma się na rynku przed końcem tego roku.

Źródło: VG247, TechCrunch

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Znowu konsola do gier na telefon ;/ czasami odnoszę wrażenie, że konsole tylko ograniczają, exclusivy mogłyby być na PCta, podłączyłoby się go do TV i wyjdzie na to samo, pomijając fakt, że bylibyśmy graficznie i technologicznie 5 lat do przodu.
  • avatar
   bendzik12
   6
   Może jeszcze doczekamy się konsoli do gier od Biedronki.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    konsole to zuo
    • avatar
     xFruciuux
     1
     "Według informacji przekazanych przez TechCrunch sercem konsoli Amazonu będą procesory z rodziny Qualcomm Snapdragon" To znaczy że będzie kilka procesorów w jednej konsoli czy po prostu chodziło o "serce konsol" ? :P
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Przecież to jest chore, wszyscy nagle sobie ze zwykłych PC'tów robią konsole.
      Narzucają nas system, podzespoły, wygląd i kontrolery.
      Mówię NIE !
      • avatar
       michal0120
       1
       i po co ta konsola żeby sobie gierki z Google play odpalać bez sensu
       • avatar
        PACIK19
        -2
        Powtórka z OUYA?
        • avatar
         moorell
         -5
         A już myślałem, że SteamBox, no ale w sumie to żaden interes dla Amazon, który ma swój system dystrybucji...
         • avatar
          Streck
          -6
          Nie rozumiem po co kupować takie urządzenia, skoro można ściągnąć specjalny program :/
          • avatar
           Konto usunięte
           -6
           Już myślałem, że lepsza od ps4/XO i z nimi będzie konkurować, a tu zawód :/
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Tu raczej nie chodzi o konsolę jako taką, tylko o centrum multimedialne z filmami, serialami i muzyką dedykowane Amazonowi. A gry to raczej taki miły dodatek. Coś jak te dongle do TV, tyle że 5 razy droższe.