Internet

Amazon pozywa 1114 osób za fałszywe recenzje

przeczytasz w 1 min.

To nie będzie łatwa batalia, ale gra zdecydowanie jest warta świeczki.

Amazon komentarze

Nieprawdziwe recenzje produktów w sklepach internetowych to już plaga, z którą trudno raczej walczyć. Amazon nie zamierza jednak dawać oszustom za wygraną. Dlatego też zdecydował się na pozwanie przeszło tysiąca osób, które brały udział w procederze.

W sieci od jakiegoś czasu istnieje serwis Fiverr. Umożliwia on zarobienie 5 dolarów (lub więcej) za publikację pięciogwiazdkowej opinii na temat określonego produktu. Amazon nie zdecydował się jednak na pozwanie samej strony, a konkretnych użytkowników, którzy postanowili oszukać jego klientów w taki właśnie sposób.

Wezwanie do sądu otrzyma dokładnie 1114 osób, które publikowały fałszywe recenzje na stronie Amazonu. – „Choć jest ich niewiele, te recenzje mogą w bardzo negatywy sposób wpłynąć na zaufanie, jakim darzą nas klienci i producenci oraz kalać dobre imię Amazonu” – mówi rzecznik sklepu.

Czy recenzje w sklepach internetowych mają jednak w ogóle jakieś większe znaczenie? Według raportów Amazon wie co robi i dbanie o autentyczność opinii – nawet kosztem pozwów sądowych – wyjdzie mu na dobre. User Interface Engineering donosi, że system recenzji przynosi Amazonowi co roku 2 700 000 000 dolarów.

Źródło: TechCrunch, TheNextWeb, Amazon

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  2
  Opinie, bo raczej tak to należy nazwać maja duży wpływ na wybór towaru. Jeżeli na czymś się nie znam to wolę poznać opinię ludzi, którzy kupili dany produkt i wtedy mam znaczną przejrzystość produktów. Ostatnio musiałem kupić opony do auta, kryterium jakie miałem to żeby nie były głośne, ale też żeby parametry pozostałe stały na wysokim poziomie. Gdybym nie poczytał opinii różnych użytkowników, to bym kupił niby dobre opony, ale po praktycznie roku musiałbym kupić nowy komplet, bo się znacznie szybciej ścierają. Więc wybrałem głośniejsze, ale o tych samych parametrach i jestem zadowolony.
  • avatar
   Konto usunięte
   -6
   Dzień bez newsa o Fallout 4?
   • avatar
    sabaru
    0
    No ale przecież im może się praktycznie każda recenzja nie spodobać jeżeli choć trochę recenzent obsmaruje ich towar nawet jeżeli to prawda. Jeżeli każdy z nich dostanie karę za wystawienie negatywnej opinii to będzie już podchodzić pod wolność słowa bo jakoś nie wieże że każdy specjalnie źle pisze o ich towarze.

    Po za tym skon oni mają 1114 adresów. Sam serwis na którym zakładali konta od tak chyba wydać adresów nie może chyba że drogą sądową ale chyba nie każdej firmie może je potem przekazać ale tylko odpowiednim organom. Sama firma potem musiałby złożyć odpowiednie papiery itp i itd. Jak zwykle pełno nieścisłości jest w takich w newsach.
    • avatar
     Snack3rS7X
     0
     Ale to pozywają za fałszywie dobre opinie czy fałszywie złe?