Komputery

AMD pokazuje jak ma wyglądać porządny komputer. Są określone wymagania

przeczytasz w 1 min.

Jak wygląda dobry komputer? Firma AMD ma tutaj pewną wizję i opracowała specjalny standard AMD Advantage Gaming Desktops, który określa topowy sprzęt dla graczy i twórców treści.

Złożenie dobrego komputera do grania nie jest prostą sprawą, więc część osób decyduje się na zakup gotowego zestawu. Problem w tym, że jakość takich zestawów czasami pozostawia wiele do życzenia, a klienci mogą... poczuć się lekko rozczarowani oferowanymi możliwościami sprzętu. Firma AMD opracowała standard AMD Advantage Gaming Desktops, który ma określać specjalne wymagania dotyczące gotowych zestawów dla graczy i twórców treści.

AMD pokazuje jak ma wyglądać porządny komputer

Standard AMD Advantage Gaming Desktops nakłada na producentów kilka wymagań, które musi spełniać ich „gotowiec”. Przy okazji chodzi o opracowanie zestawu z podzespołami AMD. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku laptopów w standardzie AMD Advantage Gaming Laptops.

Wymagania dotyczą zastosowanych podzespołów:

 • procesor AMD Ryzen 7000
 • karta graficzna AMD Radeon RX 7000
 • co najmniej 2x 16 GB pamięci DDR5 RAM zgodnej ze standardem EXPO
 • dysk SSD NVMe o pojemności co najmniej 2 TB
 • chłodzenie wodne na procesorze przy czym może być to chłodzenie typu AiO

Co tu dużo mówić, komputery w standardzie AMD Advantage Gaming Desktops zaliczają się do mocarnych konfiguracji i powinny sprostać oczekiwaniom graczy i twórców treści.

OriginPC - komputer
OriginPC 5000D Advantage

Program AMD Advantage Gaming Desktops głównie został przygotowany z myślą o zachodnich rynkach, gdzie ludzie kupują dużo więcej „gotowców” (swoje maszyny pokazał m.in. CSL, Cyberpower, Ebuyer, Falcon Northwest, Maingear, Origin PC i Xidax). W praktyce dla naszego rynku może nie mieć on większego znaczenia, bo dużo większą popularnością cieszą się „składaki”.

Źródło: AMD, OriginPC

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ruffriders1988
  29
  Porządny komputer to taki który w danej kwocie prezentuje najlepsza wydajność całościową, nie ważne z jakich jest bebechów zrobiony.
  • avatar
   KENJI512
   21
   Porządny komputer ma być przede wszystkim cichy :)
   • avatar
    Eryk333
    9
    Porządny komputer to taki który jest adekwatny wydajnością do ceny a z zalet cichy , szybki , wydajny i nie zawodny no ale to elektronika zawsze może coś pyknąć
    • avatar
     Yetii
     1
     A gaśnica i system automatycznie powiadamiający straż to gdzie ja się pytam ???? No gdzie ???
     • avatar
      Szaquak
      0
      Tyle według AMD, a dla mnie porządny komputer to z Intelem i Nvidią w środku ;)
      • avatar
       dariuszd1
       -1
       czytam ale najważniejszego nie widzę. Standard AMD Advantage Gaming Desktops powinien posiadać dodatkowe extra chłodzenie z nadmuchem na kartę graficzną R 7000 aby zbijać jej temp pracy przynajmniej poniżej 100 st c oraz nie zaleca się instalowania najnowszych sterowników jeśli w tym komputerze byłaby seria R 6000, żeby nie doszło do rozpołowienia GPU.
       • avatar
        Mały Miki
        0
        Porządny komputer według producenta to sobie może mieć podzespoły takie jak przewidział producent,a niekoniecznie takie jakie che klient.Natomiast kupujący ma zupełnie inne potrzeby np takie jak stosunek ceny do wydajności,możliwość rozbudowy za jakiś czas,trwałość podzespołów.
        • avatar
         force
         0
         Od razu widać, że im się ten radeon przegrzewa.