AMD odeśle na emeryturę procesory APU Llano

przeczytasz w 1 min.

Pora na modele Trinity i Richland

AMD APU A4 A6 A8 Llano procesor grafika

Na początku października zadebiutowały desktopowe układy AMD APU Trinity, a więc następcy ubiegłorocznych modeli APU Llano. Konstrukcje te oferują zauważalnie wyższą wydajność (zarówno jeżeli chodzi o sam procesor, jak i zintegrowany układ graficzny), a więc pora na zasłużoną emeryturę dla ich poprzedników.

W ubiegłym kwartale zakończono produkcję modelu A6-3500 oraz Athlon II X4 651, natomiast do końca roku podobny los ma spotkać kolejne cztery procesory - A6-3670K, A4-3400, A4-3300 oraz Athlon II X4 641.

Wiadomo również, że wszystkie nowe układy z rodziny Trinity (APU z serii A oraz 2- i 4-rdzeniowe Athlony) produkowane będą jeszcze przez pierwszą połowę przyszłego roku. Później zaplanowano premierę modeli Richland – również kompatybilnych z obecną podstawką FM2.

Źródło: CPU-World

Strefa Windows 8

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Zaskakujące to nie jest :)
  • avatar
   Veeon
   1
   Żadna zaskakująca nowina. W końcu zastępuje je nowa seria.
   • avatar
    majster-b
    1
    Powiem szczerze że nie rozumiem tego jojczenia na te wszystkie buldożery i inne nowe AMD. Przecież nikt nie każe kupować. AMD po prostu celuje w inny segment rynku niż Intel i oni oficjalnie to powiedzieli.
    W swojej cenie i tak nie są złe. Sam z ciekawości przesiadłem się z Q6600 na FX6100 i jestem bardzo zadowolony (o dziwo!).
    Może pora już przestać szukać w AMD na siłę konkurencji dla i7. Mam wrażenie że jest to narzekanie na Poloneza że nie jest jak BMW sąsiada.
    • avatar
     manioor
     -24
     W sumie mają rację. Takie gówna dawno nie było na rynku. Grzeją się niemiłosiernie, żałosna wydajność. Tak strasznie żałuję że nie wybrałem n2600 a e-350 ;(
     • avatar
      majster-b
      0
      Druga sprawa - ostatnio składałem komputer znajomej do biura i gier MMO. Procek z grafiką, płyta, 8 GB ram za 750zł. Da się? Nie wszyscy oczekują wyjadności serwera, nie wszyscy bawią się w OC i nie wszyscy grają w Crisisa... wystarczy wiedzieć co się kupuje i do czego.