Karty graficzne

AMD FirePro V3900: profesjonalna karta graficzna

przeczytasz w 1 min.

Energooszczędnie i niedrogo

AMD wprowadziło do swojej oferty profesjonalną kartę graficzną FirePro V3900, która głównie przeznaczona jest dla grafików komputerowych i projektantów CAD oraz oferuje możliwość wyświetlania obrazu na pięciu monitorach w trybie Eyefinity.

AMD FirePro V3900 należy do niższego poziomu wydajnościowego i jest już czwartą profesjonalną konstrukcją z serii Southern Islands – wcześniejsze trzy to V4900, V5900 i V7900. W założeniach producenta ma on zastąpić przestarzałego FirePro V3800, który jest już obecny na rynku od początku 2010 roku.

Najnowszy model wyposażono w układ graficzny Turks z 480 procesorami strumieniowymi oraz 1 GB pamięci DDR3 o 128-bitowej magistrali. Współczynnik TDP modelu V3900 wynosi 75 W, ale jego maksymalny porób mocy jest mniejszy od 50 W.

profesjonalna karta graficzna AMD FirePro V3900

O odpowiednie temperatury karty dba jednoslotowy układ z niewielkim wentylatorem. Na śledziu umieszczono jedno wyjście Dual-Link DVI oraz jedno Display Port 1.2, które umożliwiają wyświetlanie obrazu na pięciu wyświetlaczach w technologii Eyefinity.

porównanie specyfikacji karty graficznej AMD FirePro V3800 i V3900

Konstrukcja ta przeznaczona jest dla grafików komputerowych i projektantów CAD/M&E, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niej w innych aplikacjach. Na uwagę zasługują również otrzymane certyfikaty AutoCAD, UGS NX, PTC Creo, SolidWorks oraz Autodesk 3Ds Max.

porównanie wydajności karty graficznej AMD FirePro V3900 z V3800 i Quadro 400

AMD FirePro V3900 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi 119 dolarów.
 

Więcej o kartach graficznych AMD:

Źródło: AMD, TechPowerUp, HotHardware

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  26
  W łóżku też będziesz krzyczał pierwszy ?
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   hd5670 i hd6670 ze zmienioną naklejką i dodatkowymi instrukcjami

   niegłupi pomysł

   do tańszych stacji jak znalazł
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    łłee nie ma naklejki elfa ani smoka to nie biorę..
    • avatar
     tanakov
     -1
     A jak taka karta ma się do 560Ti w pracy właśnie na takich programach.. wydajnością zwykła karta i tak jej nie ustąpi...
     • avatar
      Babajagarox
      -35
      PIERWSZY
      • avatar
       karolek1076
       0
       A tak w ogule od zawsze się zastanawiam i może ktoś mi wytłumaczy czym ta karta się różni np. od mojego GTX 570 że niby w jakiś tam zastosowaniach jest dla profesjonalistów? Po chociażby po wyglądzie nie sprawia wrażenia jakiejś lepszej od GTX 570 więc o co chodzi? Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Może i Quadro jest lepszy,lecz jego cena też zaskakuje.A nie robi zaskakującej różnicy pomiędzy FirePro.Najtaniej quadro na allegro wyjdzie,lecz jeszcze trzeba znaleść dobrego sprzedawce.Dobra wypadłem od tematu trochę.Wracając Quadro (jak na moje) nie opłaca się kupować,jeśli ktoś nie jest bogaty lub szalony :).