Karty graficzne

AMD Radeon HD 7990: dwuprocesorowa karta graficzna w kwietniu

przeczytasz w 1 min.

Nadchodzi "dwugłowa" bestia

Prawdopodobnie już w kwietniu AMD wyda kartę graficzną Radeon HD 7990, a więc swoją najwydajniejszą konstrukcję z dwoma procesorami graficznymi Tahiti XT.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy na rynku pojawiły się trzy serie kart graficznych z rodziny AMD Southern Islands, a mianowicie Radeon HD 7900, HD 7800 oraz HD 7700. Okazuje się jednak, że to nie koniec planów koncernu z Sunnyvale, bowiem w przyszłym miesiącu czeka nas premiera jeszcze jednej konstrukcji.

AMD Radeon HD 7990 karta graficzna slajd prezentacja New Zeland

AMD Radeon HD 7990 nosić będzie nazwę kodową New Zeland i ma być swego rodzaju połączeniem dwóch modeli Radeon HD 7970. Można więc się spodziewać, iż na jednej płytce drukowanej znajdą się dwa układy Tahiti XT, z których każdy będzie miał do dyspozycji 2048 procesorów strumieniowych, 128 jednostek teksturujących oraz 32 jednostki rasteryzujące.

Dodatkowo dla każdego z układów przeznaczone będą po 3 GB pamięci GDDR5 o 384-bitowej magistrali. Niestety konstrukcja ta będzie działać z mniejszymi zegarami, aniżeli pojedynczy HD 7970 – 850 MHz dla rdzenia oraz 5000 MHz dla pamięci.

AMD Radeon HD 7000 karty graficzne premiera slajd roadmap

Co prawda jeszcze nie wiadomo ile zapłacimy na dwuprocesorową kartę graficzną AMD, ale można sądzić, że nie wszyscy będą w stanie sobie na nią pozwolić.
 

Więcej o kartach graficznych Radeon:

Źródło: Inpai, TechPowerUp, Softpedia

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Ciekawe jak wypadnie przy GTX690.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Tak z innej beczki, lubię sobie czasem poprzypominać jak to było ze starymi kartami, przede wszystkim z różnymi mutantami, np. taką kartą z czterema procesorami.
   • avatar
    Bany_krk
    0
    i 3500zł na dzień dobry
    • avatar
     Szymon331
     0
     Chyba chcą totalnie pogrążyć nVidię.

     Niech się trochę wstrzymają bo właściwie to nie wiemy czy będzie potrzeba odpowiadania na Keplera od nVidii. Dwu-procesorowe konstrukcje to dla mnie tylko i wyłącznie pokaz siły, zwykle ani ekonomiczny ani ekologiczny.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      marketing robi co poniektórym papkę z mózgu ;marża firm jest wysoka i AMD i nvidi (nie CPU) dla nich liczy się tylko nasza kasa
      • avatar
       mutissj
       -2
       4000 zł będzie kosztować
       • avatar
        carroarmato
        0
        No tak, tylko po cholere przeciętnemu kowalskiemu taki kloc za 3k, jak przy tym zastoju gier na rynku do wszystkiego gtx580/7950 wystarczy. Premiera 7870 też okazała się spoko, byle ceny spadły. Tylko czekać na odpowiedź Nvidii.
        • avatar
         carroarmato
         0
         Tak, ale ilu ludzi gra w 3d, większość przeciętnych użytkowników nie ma nawet monitora w rozdzielczośći fullhd, tylko niższej do której takich potworów raczej nie potrzeba :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          To będzie monstrum chętnie zobaczę teścik na benchu
          • avatar
           eryk1310
           0
           7990 vs 690 CZEKAM :)
           • avatar
            ALEKS_D_RAVEN
            0
            jeśli będzie poniżej 3 tyś. to kupuje. Ale czy( po podkręceniu, oczywiście) będzie równie wydajna co dwa hd 7970??