Karty graficzne

AMD Radeon RX Vega na pierwszych renderach

przeczytasz w 1 min.

Premiera nowej karty zbliża się coraz większymi krokami. Według najnowszych informacji, w planach producenta jest kilka wersji akceleratora.

Czekacie na kartę graficzną AMD Radeon RX Vega? Co prawda nadal nie znamy zbyt wielu szczegółów o nowej konstrukcji „czerwonych”, ale ostatnio serwis VideoCardz dotarł do oficjalnych renderów dwóch wersji akceleratora.

Nowa karta została wyposażona w układ graficzny Vega z 64 blokami CU (4096 procesorów strumieniowych) oraz 8 GB pamięci HBM2 2048-bit. Poszczególne wersje mają się różnić taktowaniami i zastosowanym chłodzeniem.

AMD Radeon RX Vega 64

AMD Radeon RX Vega 64

AMD Radeon RX Vega 64 w wersji referencyjnej przypomina model, o której pisaliśmy kilka dni temu. Producent zastosował tutaj cztery wyjścia wideo: HDMI i 3x DisplayPort, a za zasilanie odpowiadają dwa 8-pinowe gniazda. Do chłodzenia akceleratora wykorzystano 2-slotowy cooler z wentylatorem promieniowym.

AMD Radeon RX Vega 64

Na rynku pojawi się też AMD Radeon RX Vega 64 w wersji Limited Edition. Do dyspozycji oddano taki sam zestaw złączy, ale zmieniła się kolorystyka chłodzenia (nadal jednak mamy do czynienia z konstrukcją opartą o turbinę).

Nieoficjalnie wiadomo, że w planach producenta jest również Radeon RX Vega 64 z chłodzeniem wodnym, ale jeszcze nie wiadomo jak dokładnie wygląda - być może jest podobny do profesjonalnego odpowiednika Radeon Frontier Edition.

Pozostało jedynie przypomnieć, że premiera karty Radeon RX Vega została zaplanowana na targi SIGGRAPH 2017 (odbywają się one w dniach 30 lipca – 3 sierpnia).

Źródło: VideoCardz

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  18
  Ja rozumiem pisanie newsów o kartach których nie ma, dywagowanie na temat specyfikacji ale kurcze żeby robic newsa o renderach. Zaskakujecie z tygodnia na tydzień.
  • avatar
   Hektor^
   4
   Okropnie bym chciał, żeby to co odwalali ostatnio odnośnie VEGI to tylko taka marketingowa strategia i tak naprawdę w testach brała udział jednostka z 56 CU a nie pełna z 64.
   Przecież to się kupy nie trzyma, prawie 2x więcej tranzystorów, 50% większy pobór mocy, podkręcone zegary i karta jest właściwie tak samo szybka jak Fury z takimi samymi zegarami?
   Coś tu na prawdę nie gra...
   Jakiej ceny nie rzucą to jeżeli te poprzednie plotki okażą się prawdą to ta karta już jest skazana na porażkę.
   I hasło 'Poor volta' będzie się za nimi ciągnęło jeszcze długo.
   • avatar
    equalypse
    2
    jestem cały zły ale to wina AMD - olali całkiem dział graficzny - ryzeny im wyszły to fakt ale VEGA wygląda na lipę - słaba wydajność i ogromny pobór mocy .... (tak mówią wstępne testy, które śledzę). liczę po prostu na pojawienie się konkurencji i spadek cen kart nvidii
    • avatar
     Reyqer
     -1
     Jak dla mnie styknie. Chcę kupić coś do FullHD 144Hz i Vega będzie dla mnie idealna. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, ale mi się przejadł już problem nVidii z ditheringiem.
     Dodatkowo monitorów z FreeSync jest całkiem spory wybór.
     • avatar
      mleczan
      0
      Vega Limited Extream Heat Edition?
      To chłodzenie ref mogli sobie całkiem darować, dopiero coś w stylu MSI Gaming X powinno być w stanie utrzymać takty przez dłuższą chwilę.
      • avatar
       Dudi4Fr
       0
       Tutaj macie prawdziwe zdjęcie:
       https://videocardz.com/71325/first-amd-radeon-rx-vega-64-limited-edition-shown