Procesory

Apple ujawnia nowe procesory AMD Zen i karty graficzne Navi

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

AMD w tym roku zaatakuje nowymi procesorami i kartami graficznymi. Czego należy się spodziewać? Ciekawe informacje o planowanych produktach ujawnił... system Apple macOS.

Dokładnie chodzi o testową wersję systemu macOS Catalina 10.15.4 Beta 1, którą Apple wczoraj udostępnił programistom. Okazuje się, że w plikach systemowych odnaleziono kilka ciekawych wpisów.

Apple pracuje nad laptopami z procesorami AMD?

Pierwszą nowością wpisy z układami AMD o nazwach kodowych Renoir, Dali i Van Gogh. Układy Ryzen 4000 "Renoir"Athlon 3000U „Dali” niedawno pojawiły się na rynku, ale jednostki Van Gogh mają dopiero zadebiutować (według nieoficjalnych informacji, zastąpią one właśnie generację Renoir - znajdziemy tutaj rdzenie Zen 3 i zintegrowaną grafikę Navi).

Procesory AMD w produktach Apple? Na pewno byłaby to spora niespodzianka, bo do tej pory producent wykorzystywał tylko jednostki Intela. Czekamy więc na kolejne informacje w tym temacie.

Nowa generacja kart graficznych AMD Radeon Navi

W plikach systemu odnaleziono również informacje o nowych układach graficznych AMD Navi – Navi 21, Navi 22 i Navi 23. Niewykluczone, że to druga generacja rdzeni Navi, która będzie bazować na architekturze RDNA2. Niestety, na tę chwilę ich specyfikacja jest owiana mgłą tajemnicy.

Oczywiście, odnalezione wpisy nie muszą o niczym świadczyć (część takich "tajemniczych" wpisów nawet zostaje usunięta w kolejnych wersjach oprogramowania). Do ujawnionych nowości sugerujemy więc podchodzić z ograniczonym zaufaniem.

Źródło: Twitter @ rogame

Warto zobaczyć również:

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fajlipek
  Torrentowy ma przejebane xD. Jego ukochany apple razem ze znienawidzonym przez niego amd
  16
 • avatar
  Konto usunięte
  Wiedziałem, to była jedynie kwestia czasu że Apple zacznie przechodzić na Ryzen-y.
  12
 • avatar
  Arnett
  A gdzie ten fanatyk Apple'a co twierdzi że tylko Apple, Intel i Nvidia? Dostał zawału po przeczytaniu?
  12
 • avatar
  Ciekawski_
  Jeśli Apple nadal chce walczyć o posiadanie jak najcieńszych laptopów i jednocześnie dość wydajnych. To w zasadzie nie ma wyjścia na tą chwilę. Muszą zastosować APU AMD, albo zostaną w tyle za konkurencją.
 • avatar
  mobil12
  uwielbiam te planowane "przecieki" aby podgrzać atmosferę ...
 • avatar
  Jamalos
  taniej dla appla a polityka ta sama - cenowo w góre
 • avatar
  StayOnlyCool
  Jestem ciekawy ile AMD musiało zapłacić Apple żeby umieściło ich produkty w urządzeniach pod swoim logo
  -11
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  Przecież to było jasne jak dupa, że Apple wdepnie w kupę AMD. Steve Jobs nigdy by nie pozwolił, żeby w jego komputerach znalazły się gorsze komponenty. Mówiąc gorsze nie mam na myśli, że AMD jest złe. Po prostu idea doskonałości i jakości, z której słynie Apple może stanąć pod znakiem zapytania.

  Miejmy nadzieję, że wyciągną z tego lekcję.
  -23
 • avatar
  Matrix100000
  https://tiny.pl/t6qkr