Procesory

Premiera nowch procesorów Ryzen Pro - AMD atakuje w segmencie biznesowym

przeczytasz w 1 min.

Producent przygotował cztery nowe procesory, które mają stanowić konkurencję dla modeli Core i7, Core i5, Core i3 i Pentium. AMD zapowiada lepsze osiągi i funkcjonalność.

Na początku roku zadebiutowała 2. generacja procesorów AMD Ryzen Mobile, a pierwsze wyposażone w nie urządzenia powoli pojawiają się na rynku. Producent postanowił więc poszerzyć ofertę mobilnych układów o kolejne modele – tym razem są to jednostki Ryzen Pro i Athlon Pro, które znajdą zastosowanie w sprzęcie z segmentu biznesowego.

W ofercie producenta pojawiły się cztery modele: Ryzen 7 Pro 3700U, Ryzen 5 Pro 3500U, Ryzen 3 Pro 3300U oraz Athlon Pro 300U.

AMD Ryzen Pro i Athlon Pro

Specyfikacja procesorów jest identyczna ze standardowymi odpowiednikami (bez dopisku Pro).

AMD Ryzen Pro i Athlon Pro

AMD Ryzen Pro i Athlon Pro

Główna różnica sprowadza się do dodatkowej technologi DASH i GuardMI, które odpowiadają za bezpieczeństwo (można powiedzieć, że jest to odpowiednik Intel vPro). Dodatkowo nowe procesory będą dłużej dostępne na rynku i producent zapewnia im dłuższe wsparcie.

AMD Ryzen Pro i Athlon Pro

AMD Ryzen Pro i Athlon Pro

Nowe jednostki mają stanowić odpowiedź na konkurencyjne modele Core i7-8650U/8565U, Core i5-8350U/8265U, Core i3-8145U oraz Pentium 4415U. Producent chwali się nie tylko wyższą wydajnością, ale też obecnością dodatkowych rozwiązań odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w modelach z niższego segmentu.

AMD Ryzen Pro i Athlon Pro

Pierwsze laptopy z nowymi procesorami Ryzen Pro i Athlon Pro wkrótce pojawią sie na rynku – nad takimi konstrukcjami pracują firmy HP oraz Lenovo. Powinniśmy spodziewać się kompaktowych modeli, które mają działać na wbudowanej baterii nawet przez 12 godzin.

Źródło: AMD

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Fakt że AMD włączyło nowe RyzenU Zen+ 15W (12nm) do rodziny 3000 może świadczyć o tym że w 7nm prędzej zobaczymy układy klasy 35W.

  I w sumie dobrze bo półka niskonapięciowa "U" jest obsadzona, teraz kolej na mobilne układy klasy 35W+ nad którymi AMD pracuje od jakiegoś (dłuższego) czasu.
  • avatar
   kitamo
   0
   Pytanie zasadnicze - skonczy sie na 2-3 modelach?
   Lenovo to szerokim łukiem się omija i tak.