Procesory

Mocne uderzenie AMD - heavymetalowa zapowiedź 2. generacji Ryzen Threadripper

przeczytasz w 1 min.

Szykuje się naprawdę mocne uderzenie (i nie chodzi tylko o trailer zapowiadający nowe procesory Ryzen Threadripper).

Procesory AMD Ryzen Threadripper pozwoliły przełamać dominację Intela w najwyższym segmencie wydajnościowym. Teraz czekamy na premierę drugiej generacji układów, które mają zaoferować jeszcze lepszą wydajność.

Przypominając, nowa seria procesorów ma bazować na ulepszonej architekturze Zen+ i zostanie wykonana w niższym, 12-nanometrowym procesie technologicznym. Główne zmiany mają jednak dotyczyć jeszcze lepszych osiągów – w przypadku topowych modeli możemy liczyć nawet na 32 rdzenie/64 wątki (podczas, gdy pierwsza generacja oferuje „tylko” 16 rdzeni/32 wątki).

AMD Ryzen Threadripper 2. gen

Wszystko to przy zachowaniu kompatybilności z obecnymi płytami głównymi X399, co powinno zachęcić do ewentualnej modernizacji konfiguracji z pierwszą generacją Threadripperów.

Szykuje się zatem naprawdę mocne uderzenie… co zdaje się też potwierdzać najnowszy filmik producenta. Zobaczcie (i posłuchajcie) zresztą sami.

Premiera 2. generacji procesorów Ryzen Threadripper została zaplanowana na przyszły kwartał. Jeżeli planujecie budowę potężnego komputera do grania lub solidnej stacji roboczej, na pewno warto wstrzymać się do pojawienia się nowych jednostek.

Źródło: AMD

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  13
  go go amd!
  • avatar
   equalypse
   8
   to jest wielki postęp ery PC - 32 C dla desktopów!

   niestety, większość potrafi tylko narzekać i szukać dziury w całym - jak to nasza nacja

   Intel "przyzwyczaił" nas do 4c, stąd gry stare gry nie wykorzystują za dobrze większej liczby rdzeni i wątków.
   Jestem pewien, że podobne technologie znajdą zastosowanie w konsolach nowej generacji - wobec wprowadzania takich rozwiązań software też jest optymalizowany i programiści dostosowują kod - będzie tylko lepiej. Tak więc tylko patrzeć teraz gier i oprogramowania dla tzw. mas.

   Ode mnie powiem, że bardzo się cieszę i najprawdopodobniej kupię taki CPU - dla przykładu soft do produkcji muzycznej już dawno wiele rdzeni wykorzystuje (cubase, reason, fl i wszystko inne). Czekam na tego Threadrippera, ponieważ mój i7 się nie wyrabia …..

   Pozostaje kwestia ceny (ale to ma być desktopowe cpu!)
   • avatar
    Virtus
    7
    Propozycja 32 rdzeni do grania wydaje mi się średnia.
    • avatar
     darek79r19
     7
     Jeżeli PC idzie w tyle watków, to możemy być pewni, że nowe silniki graficzne i konsole pójdą tą samą drogą. Malkontenci zawsze będą płakać, że wolą stare...
     • avatar
      Pixel
      -1
      Ciągle wam źle z tą ilością redzeniów, bo do gier to 4 a max to już 8, jak gry mierzycie tylko do gier to poco biadolić, jak będziecie hostować grę, + client gry i dodatkowo streaming to wasze 4 rdzeniów tylko zapiszczy, zaraz będą freezy, lagi i przycinki na streamie. Niech się to rozwija, konkurencja musi być, mam nadzieję że pojedyńcze wątki AMD zyskają na mocy.
      • avatar
       dragzor
       -2
       Istniejące x399 mogą mieć ciężki żywot, jeśli AMD nie ogarnie w chipie regulatora napięcia, którego nie ma w TR1.

       Mianowicie, TR używa 2x chip 8r/16w. A w TR2 będzie ich 4.

       Teraz z ryzen2, które mają większe TDP (105W). Nawet zwykłe OC z napięciem 1.2V będzie wymagać 350A-380A od VRM. Byle obciążenie wszystkich rdzeni a VRM płyty, który pracuje wówczas na 90-100%, będzie się grzać niemiłosiernie, na poziomie 60W ciepła. Wydane płyty x399 nie dadzą rady bez wymiany radiatorów. O OC przy 1.3 czy 1.35V na wszystkich rdzeniach na tą chwilę można zapomnieć.
       • avatar
        MrAve
        -3
        Do grania, nawet 8 jajek to za dużo, bo większość gier i tak woli wyższy zegar.

        Co do zapowiedzi video AMD, wygląda jak kiepski teaser hollywoodzkiego blockbustera. Co się tyczy samych procków, nie mogę się doczekać :)
        • avatar
         kitamo
         -3
         ten trailer to wygląda jakby był wykonany w latach 80tych i do tego na 286
         • avatar
          patol1984
          -8
          Ten trailer zmontował wnuczek lisy su? ;d