Ciekawostki

Analitycy przewidują: dotykowy tablet Apple za rok

przeczytasz w 1 min.

Coraz częściej wspomina się, że Apple pracuje nad dotykowym tabletem, który miałby trafić na rynek w przyszłym roku. Według analityków firma Apple zamierza przygotować raczej przerośniętego iPoda Touch, nie zaś MacBooka z funkcjami tabletu.


Apple pracuje nad tabletem? (Fot. Wired.com)

Firma analityczna Munster spekuluje, że Apple pracuje nad tabletem wyposażonym w ekran o przekątnej od 7 do 10 cali, który trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2010 r. Entuzjaści koncernu z Cupertino informowali o tablecie już w 2008 r. - po raz pierwszy wiadomość tego typu pojawiła się w serwisie MacDailyNews. Od tego czasu mamy do czynienia z wieloma pogłoskami, podpowiedziami, a nawet różnego typu oświadczeniami Apple - zdecydowana większość informacji sugeruje, że firma rzeczywiście pracuje nad poszerzeniem swojej oferty o tablet. Rzecz jasna, Apple nie chce udzielić jakichkolwiek komentarzy, ale też nie zaprzecza, że w najbliższej przyszłości nie doczekamy się takiego sprzętu.

Dość wiarygodna teoria zakłada, że Apple przygotuje przerośniętego iPoda Touch. Firma analityczna sugeruje jednak, że tablet Apple będzie bardziej zaawansowany. Według niej koncern przygotuje oryginalny system operacyjny, który będzie połączeniem Mac OS X z iPhone OS-em, albo po prostu doczekamy się edycji Mac OS X dostosowanej do obsługi dotykowej.

Cena? Munster sugeruje, że urządzenie będzie kosztować od 500 do 700 dol., ponieważ Apple będzie chciała rywalizować swoim tabletem z popularnymi netbookami. Pewne jest natomiast to, że Apple nie przygotuje netbooka

Źródło: Wired.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  no wsam raz d okieszeni
  • avatar
   suntzu
   0
   Moje newsy nie przejdą, ale przy tej okazji wartałoby wspomnieć o ciekawej rzeczy,

   w aktualizacji 10.5.7. użytkownikom hackintoshów, zwiększył się czas pracy na baterii o pare dziesiąt %. Użytkownicy mieli konfiguracje Atomowe, zatem nasuwa się wniosek, że apple zaczęło wspierać i Atomy. W związku z tym, że apple wspiera tylko swój sprzęt to Tablet z Atomem jest bardzo prawdopodobny.