Tablety

Android 5.0 Lollipop dla Nvidia Shield Tablet jeszcze w tym miesiącu

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że producenci na dobre ruszyli z zapowiedziami aktualizacji swoich urządzeń do systemu Android 5.0 Lollipop.

Nvidia Shield Tablet

Wygląda na to, że producenci na dobre ruszyli z zapowiedziami aktualizacji swoich urządzeń do systemu Android 5.0 Lollipop. Na taki krok zdecydowała się właśnie kolejna firma - Nvidia.

Wprawdzie "zieloni" nie są szczególnie mocno kojarzeni z rynkiem mobilnym, ale ostatnio bardzo odważnie zaakcentowali na nim swoją obecność. Mowa tutaj rzecz jasna o premierze NVIDIA Shield Tablet, a więc tabletu reklamowanego jako rozwiązanie idealne dla mobilnych graczy. Urządzenie rzeczywiście okazało się ciekawe, zyskało sporą sympatię dlatego też bardzo o nie dba.

Efektem tego zapowiedź wypuszczenia najnowszej wersji systemu z logo zielonego robota, która trafić ma na Nvidia Shield Tablet jeszcze w tym miesiącu. Pozostaje zatem trochę czekać, chociaż już teraz zobaczyć możemy materiał przygotowany przez producenta, na którym pokazano urządzenie pracujące pod kontrolą "lizaka".


Źródło: phonearena, telemeen.blogspot

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  skoti
  1
  Dała ciała z Tegrą 4 bo była spóźniona i porównywalna z konkurencją która była już wcześniej. Z Tegrą K1 jest odwrotnie i Nvidia Shield jest jednym z najciekawszych tabletów, a Nexus 9, który właśnie wyszedł (Tegra K1 64bit) jest świetny. Początek przyszłego roku powinien obfitować w urządzenia z Tegrą K1 64bit... bo praktycznie konkurencji brak, bo Nvidia wydała swój pierwszy projekt procesora CPU (Projekt Denver czyli 64bit ARM) i jest on 2x wydajniejszy od rdzeni ARM (2x rdzenie Nvidii są podobnie wydajne jak 4x ARM) i sytuacja z procesorami mobilnymi wygląda obecnie tak jak na PC (rdzenie Intel vs rdzenie AMD). W wydajności na rdzeń od rdzeni Nvidii jedynie Apple ze swoim własnym projektem CPU Cyclone nie odstaje daleko (jest tylko trochę słabsze), a inne CPU odstają daleko. Do GPU z K1 też innym GPU daleko zarówno w wydajności jak i w możliwościach (K1 ma po raz pierwszy GPU z architekturą desktopową czyli Kepler, która pozostawia daleko w tyle mobilne Mali/Adreno/PowerVR).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Swoją drogą, NV nieźle dała ciała. Gdy kupowałem poprzedni telefon pamiętam, że NV szalała z procesorami mobilnymi. Wszystko co uchodziło za mocne, czy to tablet, czy telefon miał tegrę. Widać czas zweryfikował pozycję NV i rozdmuchane marketingowo wydmuszki uległy w starciu z rzeczywistością. Swoją drogą pamiętam jak NV głosiła buńczucznie, jak zdominuje rynek ARM i ukierunkowuje się na niego.


   Trochę szkoda, że ludzie dawali sobie wciskać marketingowe wydmuszki za niemałe pieniądze na rynku GPU przez NV od serii 8000 do 970.
   • avatar
    Martines
    0
    Ponoć Lollipop laguje na Nexusie 9, ciekawe czy to prawda.