Smartfony

Android 5.0 Lollipop dla Xperii Z3 w lutym - starsze urządzenia poczekają niestety dłużej

przeczytasz w 1 min.

Dokładnej daty nie podano, ale spekuluje się, że może być to początek wymienionego miesiąca.

Android 5.0 Lollipop

Zgodnie z zapowiedziami, Sony pojawiło się na targach CES 2015, ale prezentacji nowych smartfonów japońskiego producenta się nie doczekaliśmy. Zamiast tego ujawniono jednak ważne informacje dla właścicieli wciąż flagowego modelu - Xperia Z3.

Producent poinformował, iż smartfon ten w lutym doczeka się aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop. Dokładnej daty nie podano, ale spekuluje się, że może być to początek wymienionego miesiąca. Kilka dni później ruszyć powinien natomiast proces wdrażania najnowszej wersji systemu z logo zielonego robota na innych urządzeniach z linii Z3, a więc Xperia Z3 CompactXperia Z3 Tablet Compact.

Jeszcze w poprzednim roku producent chwalił się, iż "lizak" trafi na wszystkie urządzenia z serii Xperia Z. Niestety wygląda na to, że właściciele najstarszych z nich poczekają dość długo. Po wymienionych we wcześniejszym akapicie smartfonach i tablecie Lollipop pojawi się bowiem na modelach Xperia Z2 oraz Xperia Z2 Tablet, a dopiero później na jeszcze wcześniej wydanych urządzeniach - Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra i Xperia Z1 Compact.

Kiedy natomiast spodziewać się zapowiedzi nowego flagowca? Xperia Z4 pojawić może się na targach MWC 2015.

Źródło: phonearena, gadgetadda

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RaV1298
  5
  Grunt, że w ogóle będzie
  • avatar
   TruGeek
   3
   Walą coraz to nowsze te Z aż sie nie powiem co chce i potem tracą na wartości jak głupie .
   • avatar
    -AKATSUKI-
    3
    CM12 i jedziemy
    • avatar
     Tabalan
     2
     Akurat update do Androida 5.0 nie musi być plusem. Sporo osób ma problem z wyciekiem pamięci, Google tego błędu jeszcze nie poprawiło. Warto by poczekać, aż Google załata bardziej uciążliwe błędy i wtedy aktualizować, bo co daje aktualizacja, która powoduje, że urządzenie źle działa.
     • avatar
      McGrizzly
      1
      Android 5.0 na Nexusie 4 nic nie naprawił :/
      • avatar
       COD418
       0
       Mnie ciekawi czy moja zetka nie zapacha się kałem po aktualizacji bo ona ma już naprawdę stary układ cpu a Fullhd nie pomaga, choć i tak to jest niebo a ziemia porównując jej prędkość do galaxy s3.
       • avatar
        CzekoladowyJoe
        0
        A ja się zastanawiam kiedy benchmark.pl zajmie się pękającymi panelami w Z-kach (do czego już SONY się przyznało) także Z3 i Z3C "strzelają" bo to już zaczyna być poważny problem i coraz więcej ludzi ma z tym do czynienia a mało tego SONY POLSKA nie uznaje reklamacji!. Mimo że to wada fabryczna.W Anglii już zrobili porządek http://www.xperiablog.net/2014/05/30/bbcs-watchdog-investigates-xperia-z1-cracking-screen-issue-sony-responds/ a w Polsce cisza :(