Systemy operacyjne

Google pokazuje najnowsze statystyki Androida - Lollipop dobija do 10% rynkowych udziałów

przeczytasz w 1 min.

Producent opublikował zestawienie obejmujące okres 7 dni kończący się 4 maja. Dane są zatem najświeższe.

Android Lollipop

Początek miesiąca to już tradycyjnie czas przyjrzenia się temu, jak wyglądają obecnie statystyki popularności poszczególnych wersji systemu Google Android. Producent opublikował zestawienie obejmujące okres 7 dni kończący się 4 maja. Dane są zatem najświeższe i jednocześnie całkiem interesujące.

W porównaniu do ostatniego raportu daje się bowiem zauważyć dość znaczny wzrost rynkowych udziałów Androida Lollipop, który dobija do bariery 10% (skok z 5,4% do 9,7%).

Udało się zatem wyprzedzić wreszcie określaną mianem nieśmiertelnej wersję Gingerbread oraz Ice Cream Sandwich. Ta pierwsza mimo 5 lat na karku cały czas może pochwalić się jednak wynikiem na poziomie 5,7%.

Nie zmieniło to jednocześnie faktu, że Lollipop cały czas znajduje się za plecami wersji KitKat oraz Jelly Bean, którym przypadło odpowiednio 39,8% oraz 39,2% rynkowych udziałów.

Android system statystyki

Czyżby zatem producenci ruszyli nieco odważniej z aktualizacjami Androida? Taki wniosek byłby chyba nieco nie na miejscu, ponieważ te wprawdzie się pojawiają, ale lepszy wynik "lizaka" to w dużej mierze zasługa premier nowych smartfonów z nim na pokładzie.

Źródło: developer.android, technobuffalo

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  A możecie pokazać jak z udziałami windows phone .
  • avatar
   limera1n
   3
   Wynik kitkata jest nabity przez CyanogenMod'a i prawie 4 mln użytkowników zmodyfikowanych ROMów bo obecnie producenci telefonów z Androidem tracą zainteresowanie przyszłym wsparciem gdy klient wyjdzie ze sklepu
   • avatar
    Q'bot
    1
    Hmm... Zastanawia mnie procedura testowa takiż statystyk... Jeśli w rzeczonym okresie nie włączyłem wifi/transmisji danych, to mnie pominięto?
    • avatar
     adix1066
     0
     Bez roota to nie robota..
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      z wersjami androida to kompletna ściema. google zrobiło (czytaj spartaczyło) wszystko, aby androida nie dało się w prosty sposób upgradeować. microsoft robi skuteczne upgrade od ponad 20 lat. jest z kogo brać przykład, ale google "wie lepiej".