Telefony

Android najlepszym zakupem w historii

przeczytasz w 1 min.

Google nie ma wątpliwości co do jakości swojego mobilnego systemu operacyjnego i wprost mówi o nim, że był najlepszym zakupem w historii firmy.

Przypomnijmy, system sygnowany postacią sympatycznego, zielonego robota - jak i wiele innych sieciowych projektów - początkowo znajdował się w rękach zupełnie innej korporacji, którą następnie Google wykupiło. Tego typu transakcji gigant zawiera kilkadziesiąt rocznie i jedne z nich są bardziej wartościowe (np. YouTube), a o innych nigdy więcej już nie słyszymy, Google likwiduje projekt lub wciela go w skład innego.

 Warto przeczytać:
 

Tak nie było jednak z Androidem, który na rynku mobilności radzi sobie zdecydowanie lepiej, trafia na niemal wszystkie marki telefonów komórkowych (nawet polskie!), a jego główna usługa o nazwie Android Market coraz bardziej się rozpędza. David Lawee, jeden z wiceprezesów w strukturach firmy, przyznał na konferencji Stanford Accel Symposium, że firma jest zachwycona kierunkiem, w którym podąża Android.

Wedle statystyk system, który w 2014 roku stanowić będzie 25% mobilnego oprogramowania na całym świecie już teraz znajduje się w 33% sprzedawanych telefonów, bijąc pod tym względem BlackBerry (28%) i Apple (22%). Lawee przypomniał dziś także o tym, że Android doczekał się aktualizacji Gmaila i lokalizacyjnej aplikacji Latitude (niestety - tylko w wersji Froyo).

Źródło: cnet

Polecamy artykuły:  
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Nie ma się co dziwić. W bardzo krótkim czasie Android bardzo mocno zagroził iOS, który na swoją reputację pracował bardzo długo :)
  • avatar
   hideo
   0
   android ma bardzo fajne logo :) a co do reszty to już nie tak różowo ale stopniowo coraz lepiej
   • avatar
    REC
    0
    Najlepszy mobilny system
    • avatar
     david1206
     0
     Ja mam zamiar sobie kupić nowy telefon i chyba postawie też na Android tylko nie wiem jaki wybrać tak żeby nie był tylko dotykowy ale miał też klawisze :D
     • avatar
      faro666
      0
      milestone polecę od siebie