Android w samochodzie - tak wygląda

przeczytasz w 1 min.

Zobaczcie jak prezentuje się Android w samochodzie na dwóch nieco odmiennych przykładach: Volvo i Audi. Czas pokaże, czy to się przyjmie.

Android Auto nie przyjęło się tak, jak mogłaby sobie tego życzyć firma Google. Nie zamierza jednak porzucać tego projektu, lecz wprowadzić go na wyższy poziom. W porozumieniu z liderami sektora motoryzacyjnego chce umieszczać w ich samochodach nową wersję Androida, która nie wymaga połączenia ze smartfonem

Na razie AudiVolvo potwierdziły, że zamierzają na to pójść i w swoich najnowszych samochodach wykorzystają Androida. Nie będzie on tylko odpowiadał za komunikację ze smartfonem (a przez to na przykład umożliwiał prowadzenie rozmów telefonicznych), ale też za funkcje multimedialne (na czele z odtwarzaniem muzyki), nawigacyjne i… wszystkie inne. 

Mówiąc konkretnie: za pomocą wewnętrznej konsoli z Androidem kierowca będzie mógł dodatkowo ustawiać klimatyzację, otwierać lub zamykać okna, kontrolować szyberdach… Konsola ta ma zatem zastąpić w samochodzie smartfona, panel „infotainment”, pokrętła i przyciski. Będzie można z jej poziomu skorzystać także z głosowego asystenta Google.

Wiemy już zatem, co potrafi Android w samochodzie, teraz zobaczmy, jak wygląda. Wyselekcjonowaliśmy cztery filmiki: dwa oficjalne (po jednym od Volvo i Audi) oraz dwa, które pokazują działanie systemu „w rzeczywistości”:

Jak widać na filmikach, producenci samochodów będą mieli swobodę przy dostosowywaniu interfejsu użytkownika do własnych potrzeb i preferencji. Volvo postawiło na zupełnie inny interfejs niż Audi – który waszym zdaniem wygląda lepiej i jest bardziej praktyczny?

Źródło: Engadget, TechCrunch, Audi, AutoBild, Volvo. Foto: Volvo/Google

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wookash966
  9
  A po roku brak aktualizacji? dla nowego androida kup nowy samochód :D
  • avatar
   JAZ99
   3
   POlecam ebay, gdzie nie trzeba czekać na koncerny motoryzacyjne ;)
   np.
   http://www.ebay.pl/itm/Autoradio-2-din-Android-6-0-QUADCORE-10-Full-HD-Vivavoce-GPS-Mappe-3D-Europa-/282381711978?hash=item41bf42fa6a:g:n~QAAOSw4CFYuUaP
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Będzie także zapisywać wszystkie dane jazdy i obraz oraz dźwięk wewnątrz samochodu i wysyłał do Google
    • avatar
     lorienn23
     1
     Wszystkim entuzjastom tego rozwiązania polecam się pochylić nad tym jak działa Android TV, po kilku latach od premiery. IMO nie nie i jeszcze raz nie.
     • avatar
      derekpl
      1
      Najlepiej bedzie z przycieciami ;P
      • avatar
       Silver
       1
       Lepiej by było, gdyby to było urządzenie w postaci tabletu o ustandaryzowanych wymiarach, złączu itp - łatwe do schowania oraz co lepsze - możliwość uprage'du! Wymieniasz tablet i tyle... Albo niech dadzą najmocniejsze podzespoły, aby to mogło być na lata. Co prawda dzisiejsze puszki to ciężko, żeby 10 lat przejechały no ale...