Gry

Andrzej Sapkowski i CD Projekt na dobrej drodze ku ugodzie

przeczytasz w 1 min.

Chociaż CD Projekt pozostaje przy stanowisku, iż wywiązało się ze wszystkich umów zawartych z autorem to jest skłonne do gody z uwagi o obawy związane z wizerunkiem firmy.

Zapewne większość z Was kojarzy informacje na temat sporu pomiędzy Andrzejem Sapkowskim i CD Projekt. W świetle najnowszych informacji są szanse na to, iż zostanie on zakończony polubownie.

Jeśli chcecie przypomnieć sobie tło całej historii to zajrzyjcie do naszej wcześniejszej publikacji. Przypomnijmy tylko, iż autor wystosował wezwanie do zapłaty 60 mln złotych. Spotkało się to z krytyką nie tylko ze strony wielu graczy, ale również Dmitrija Głuchowskiego. Wedle informacji ujawnionych przez Puls Biznesu obydwie strony sporu są na dobrej drodze do porozumienia. Wspomniane źródło powołuje się na anonimowego informatora, który jest podobno blisko całej sprawy.

„Trwają ustalenia między stronami. Do miesiąca powinna się pojawić informacja, jakie jest rozwiązanie. Jest szansa na ugodę, ale to jeszcze nie jest przesądzone”

Chociaż CD Projekt pozostaje przy stanowisku, iż wywiązało się ze wszystkich umów zawartych z autorem to jest skłonne do gody z uwagi o obawy związane z wizerunkiem firmy, który mógłby ucierpieć z powodu rozpraw sądowych. Oczywistym jest, że kwota prawdopodobnej ugody będzie opiewała na niższą kwotę niż wystosowane żądania autora.

Źródło: Puls Biznesu, stockwatch

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  38
  chytry 2 razy traci - nic nie powinien dostać
  • avatar
   zeniu
   26
   To on powinien zapłacić CDP, bo gry mocno zwiększyły sprzedaż książek o wiedźminie.
   • avatar
    Aloyz
    11
    Myślę, że CDPR nie powinni dać tej cholernej pijawce ani grosza. Wizerunkowo zyskali by w ten sposób więcej niż się z nim układając.
    • avatar
     bankaigoku
     2
     Kiedy wspominam Wiedźmina i tą słyną scenę z poniższym dialogiem, to zawsze przypominam sobie o pazerności Pana Sapkowskiego.
     - Co jest... co ty robisz?
     - Zabijam potwory.
     • avatar
      Aloyz
      1
      Myślę, że CDPR nie powinni dać tej cholernej pijawce ani grosza. Wizerunkowo zyskali by w ten sposób więcej niż się z nim układając.
      • avatar
       1234567890
       1
       Dać mu tyle żeby PR-owo wyglądało to dobrze, max 5 mln zł.
       • avatar
        kitamo
        0
        I tak pewnie w gardło przewali całą kase.

        Najgorzej ze jak ugode podpiszą to będzie to pozniej precedens dla innych takich oszołomów.
        Sapkowski był całkiem dobrym pisarzem ale baardzo kiepskim człowiekiem.
        • avatar
         mrdiablin
         0
         Każdy wiesza na nim psy ale to jednak Sapkowski stworzył Wiedźmina i nie ważne jakim jest człowiekiem. Ma możliwość dochodzenia większych pieniędzy to ją wykorzystuje.
         • avatar
          marcadir
          0
          Najlepiej dla wszystkich byłoby gdyby w ramach porozumienia CD Project podpisało umowę na scenariusz nowej części gry o Wiedźminie z Sapkiem... Wilk byłby syty i owca cała, a gracze mieliby znowu kilka nocek zarwanych na granie :-)
          • avatar
           Mighn
           -1
           Powinien CD Reds pociągnąć Sapkowskiego do sądu o nadszarpniecie wizerunku i zażądać takiej grzywny ile Sapek chciał wyłudzić od Redsów...
           • avatar
            rasiaknorris1
            0
            Jak dadzą mu drugi raz to przyjdzie trzeci i następny. To zwykły Cygan pijak. A jak wyjdzie film nerflixa... znowu będzie zebrać męska dz...