Obudowy

Antec wprowadza na rynek obudowę DF500 RGB

przeczytasz w 2 min.

Podświetlenie RGB stało się chlebem powszednim dla nowych komponentów na rynku. Nie brakuje tego zatem i w nowym produkcie od Anteca.

Antec zaczyna sprzedaż obudowy formatu ATX z serii Dark Fleet o oznaczeniu DF500 RGB. Rozmiar to 470 mm x 200 mm x 480 mm (głębokość x szerokość x wysokość). DF500 RGB kompatybilny jest z płytami głównymi w formacie ATX, Micro-ATX oraz Mini-ITX. Przyciemnione szkło hartowane o grubości 4 mm, oraz przeźroczysty panel przedni (z akcentami w szarym kolorze) pozwalają na wgląd we wnętrze obudowy, w celu podziwiania komponentów.

Obudowa Antec DF500

 

W zestawie znajdują się trzy 120-milimetrowe wentylatory z podświetleniem RGB, co pozwala na dopasowanie do reszty sprzętu. Do wyboru są następujące tryby świecenia:

 • pojedyncze kolory, 
 • pulsowanie;
 • oddychanie;
 • synchronizacja z oprogramowaniem płyty głównej

Obudowa Antec DF500
 

We wnętrzu mieszczą się karty graficzne o długości do 380 mm, chłodzenia procesorów mogą mierzyć do 165 mm wysokości, natomiast zasilacze do 200 mm długości. Pod względem teoretycznych możliwości chłodzenia nie ma na co narzekać, z przodu zmieszczą się 3 x 120 mm, lub 2 x 140 mm wentylatory, tak samo na górze DF500 RGB, z tyłu zaś zmieści się tylko jeden 120 milimetrowy. Dla fanów zestawów chłodzenia cieczą udostępniono miejsce na 360 mm radiator z przodu i 120 mm z tyłu.

Obudowa Antec DF500

 

Pod względem miejsca na pamięć masową nie ma co narzekać. Dwie klatki 2.5"/3.5" oraz cztery typowo pod 2.5" to wystarczająca dla większości ilość. Panel wejść zawiera dość typowy zestaw, czyli dwa porty USB 3.0, przyciski od zasilania oraz podświetlenia, oraz gniazda audio. Oddzielna komora na zasilacz pozwala na lepsze chłodzenie całości zestawu. W obudowie znajdują się magnetyczne filtry (przód oraz góra), oraz wysuwany pod PSU.

Obudowa Antec DF500

 

Obudowa Antec DF500


 
Teoretycznie wszystko pięknie, pozostaje tylko obawa, że przez taką, a nie inną konstrukcję przedniego panelu - powietrze może mieć problem z przedostaniem się do środka i całość się "zagotuje".

Antec DF500 RGB sprzedawana jest w sugerowanej cenie 79 EUR (z VAT), wersja bez RGB natomiast za 59 EUR.

Obudowa Antec DF500

 

Źródło: Techpowerup

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  7
  Jestem bardzo ciekawy którędy według inżynierów Antec-a ma się dostać wystarczająco powietrza do tych 3 wentylatorów RGB z przodu?

  no chyba że to tylko atrapy wentylatorów, co mają tylko świecić...