Aplikacje mobilne

Apple App Store: pobrano już 25 miliardów aplikacji

przeczytasz w 1 min.

Sklep Apple bardzo popularny.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że coraz bliżej do przekroczenia granicy 25 miliardowów aplikacji pobranych ze sklepu Apple App Store. Jak się okazało, nie trzeba było długo czekać - magiczna bariera przełamana została w miniony piątek.

Tak duża popularność tego internetowego sklepu to naprawdę duży sukces Apple. Wszyscy z nim związani zdają sobie jednak z tego sprawę i skromnie przyznają, że taki wynik nie byłby możliwy bez producentów aplikacji oraz użytkowników. W wydanym oświadczeniu, EddyCue,wiceprezes Apple ds.oprogramowaniai usługinternetowych, przyznał żetak duże zainteresowanieApp Storejest miłym zaskoczeniem.

"Kiedy startowaliśmy z App Store czterylatatemu nikt nieprzypuszczał, żeaplikacje mobilnestaną się tak bardzo popularne, a deweloperzystworzątak wielkiwybóraplikacjidla użytkownikówiOS."

Aplle App Store 25 miliardów pobranych aplikacji

Wiadomo już, że 25-miliardowa aplikacja pobrana została w chińskim mieście Qingdao. Tamtejszy mieszkaniec zdecydował się na darmową grę przygotowaną przez Disneya - "Where's My Water?". Zgodnie z obietnicą Apple, szczęśliwiec za ściągnięcie 25-miliardowej aplikacji otrzyma kartę upominkową o wartości 10 000 dol.

Apple App Store gra Where's My Water?

Warto nadmienić, że wspomniana gra zbiera od użytkowników niemal same pochwały. Chwalą ją za prostą, ale zmuszającą do myślenia rozgrywkę. Oprócz niejApp Storeoferuje ponadpółmilionaróżnych aplikacjidla urządzeń z iOS i spodziewać należy się, że liczba ta będzie nadal systematycznie rosła.

 

Więcej o Apple

Źródło: networkworld, digitaltrends, technologytell

 

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Arved
  2
  "wspomniana gra zbiera od użytkowników niemal same pochwały. Chwalą ją za prostą, ale zmuszającą do myślenia rozgrywkę." ach Ci amerykanie :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   łaaał
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    łaaał - na to, jak można zrobić 2 literówki w krótkim tytule newsa i jeszcze dotąd nikt na to nie zwrócił uwagi? :D
    • avatar
     aquadigger
     0
     pobrać 25-miliardową aplikację to jak wygrać w totka ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      Zapomnieliście dodać, że ta karta upominkowa jest do zrealizowania w Apple App Store. Czyli gość do końca życia będzie mógł pobierać za friko miliony aplikacji o pierdzeniu, wyciskaniu pryszczy, itp. Tylko gdzie on to pomieści skoro w jabłkowym sprzęcie nie można rozszerzyć pamięci za pomocą kart?
      • avatar
       Bandyto3xx
       0
       Błąd w tytule - Apple
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        "Zapomnieliście dodać, że ta karta upominkowa jest do zrealizowania w Apple App Store." - dokładnie, a pewnie jest jeszcze jakieś ograniczenie czasowe. Inna sprawa, to gdzie ten zwycięzca te wszystkie zakupione aplikacje pomieści? Na 8 GB ajfonie?
        • avatar
         Nalovp
         0
         Ja bym ten kupon wymienił na 10 sztuk nowego ipada3 w najlepszej wersji i sprzedawał na ebayu.
         Apropo iphone4s to ma 32/64GB pamięc,a nie 8gb.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Nawet na 64 GB tych aplikacji nie upchasz. A nie wiadomo, co ma za sprzęt ten, co wygrał. Mogli się w applu postarać i dać te 10 tysięcy w realnych pieniądzach, lub też dać jakieś nagrody rzeczowe. A tak - 30% kasy do nich wróci.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Gdzie jest k**** iPad 3/HD