Mobile

Apple chce kupić Shazam i jest tego podobno bardzo bliskie

przeczytasz w 1 min.

Cała operacja zamknąć ma się w kwocie około 400 milionów dolarów.

Kojarzycie mobilną aplikację Shazam? Zapewne wiele osób odpowie tutaj twierdząco. Zanosi się na to, że lada chwila będzie ona należała do Apple.

Shazam to bardzo popularna aplikacja służąca do rozpoznawania muzyki. Jest jednocześnie jedną z pierwszych tego typu propozycji i nie stanowi tajemnicy, że obecnie może pochwalić się setkami milionów użytkowników na całym świecie. To już łakomy kąsek, na który skusić miało się Apple.

Wedle informacji TechCrunch (ale powoli potwierdzanych również przez inne źródła), Apple dopina szczegóły transakcji dotyczącej przejęcia Shazam, a dokładnie mówiąc firmy odpowiedzialnej za jej stworzenie (wraz z dotychczasowym dorobkiem). Rozmowy zostały już podobno zakończone i oficjalny komunikat pojawić ma się w ciągu kilku dni. Cała operacja zamknąć ma się w kwocie około 400 milionów dolarów.

Apple chce kupić Shazam

I jeśli faktycznie tak się skończy to Apple zrobi dobry interes, Shazam wyceniany jest na znacznie więcej.

Można spodziewać się, że Apple wykorzysta Shazam w celu promowania innych swoich usług tym samym szkodząc takim rozwiązaniom jak Spotify, z którym Shazam jest teraz zintegrowane. Być może wykorzystując przejęte rozwiązania producent zechce uczynić aplikację częścią swoich mobilnych systemów.

Źródło: theverge, shazam

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ahael
  8
  No nic trzeba będzie się przerzucić na SoundHound, który też jest dobry bo rozpoznaje po nuceniu sobie piosenek :-).
  • avatar
   Czadej
   3
   TrackID był dobry :/
   • avatar
    jaredj
    0
    Jeśli apple niby ma kupić ich za dużo mniej niż faktyczna wycena, to stawiam na to, że to plotka. Po jaką niby ... mają się sprzedawać za połowę czy mniej? Mają kłopoty? Nie - w tym roku zarejestrowali większy przychód niż w zeszłym i zarobili coś ponad $40m. Są wyceniani na $1 miliard, więc dopinanie oferty za $400m jest albo jakimś nieporozumieniem, albo w firmie źle się dzieje (czemu przeczą oficjalne komunikaty) albo apple postraszyło ich nieoficjalnie jakimś procesem za patenty i poszli na ugodę.