Ciekawostki

Apple: dotykowy tablet w 2010?

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawia się coraz więcej plotek związanych z tabletem rzekomo opracowanym przez Apple. Informacje zaczynają powoli nabierać wiarygodności i koncern z Cupertino chyba rzeczywiście przygotowuje urządzenie tej klasy.

Obecnie entuzjaści Apple informują, że tablet trafi na rynek w pierwszym kwartale 2010 r. Takie informacje podaje m.in. serwis AppleInsider, który twierdzi, że otrzymał odpowiednią wiadomość z wiarygodnego źródła.

Co ciekawe, zagraniczny serwis donosi, że prace nad tabletem trwają w Apple już od 4 lat. Producent dopiero teraz uporał się z wszelkimi nieprawidłowościami i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, "przerośnięty iPod Touch" trafi na rynek na początku przyszłego roku.


Czy tak będzie wyglądać tablet Apple? (Fot. AppleInsider.com)

Dlaczego Apple miałoby pracować nad tabletem aż 4 lata? Najprawdopodobniej wizjoner Steve Jobs, dyrektor generalny Apple, wiąże z tym urządzeniem spore nadzieje, więc wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik, by sprzęt był dopracowany do perfekcji. Jobs, jak wiemy, słynie z tego, że ma bardzo wysokie wymagania.

Jakie parametry ma mieć tablet z nadgryzionym jabłkiem w logo? AppleInsider sugeruje, że sprzęt zostanie wyposażony w 10-calowy ekran i łączność 3G. Serwis dodaje ponadto, że specyfikacja tabletu została zmieniana w ciągu ostatnich 24 miesięcy co najmniej kilkanaście razy - dopiero od pół roku Jobs zaczął być w końcu zadowolony z przebiegu prac i tablet przypadł mu do gustu.

Na razie ciągle nic nie wiadomo na temat ceny tabletu. Nie ma też, jak to zwykle bywa w przypadku Apple, jakichkolwiek szczegółów związanych z nadchodzącym produktem - firma zawsze zostawia wszystkie informacje dopiero na czas premiery.

Będziemy więc musieli poczekać na to, co przyniesie pierwszy kwartał 2010.

Źródło:Tom's Hardware.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rotorek
  0
  "ma wysokie wymagania" :D widać było po braku MMS chociażby ;D
  wysokie to on ma ceny produktów...

  jak nic nie wiadomo o cenie? wiadomo że będzie bardzo wysoka.
  • avatar
   szawel
   0
   Musieli dać tą srebrną badziewną ramkę, no musieli... No, kto kupi iPoda XXXL ? ;)