Komputery

Apple po cichu rozpoczyna program naprawy komputerów Mac Pro

przeczytasz w 1 min.

Problem ma dotyczyć kart graficznych AMD Fire Pro i może powodować problemy z wyświetlaniem obrazu lub niestabilną pracę komputera.

Apple Mac Pro komputer

Apple po cichu rozpoczął program naprawy wadliwych komputerów Mac Pro. Usterka ma dotyczyć kart graficznych i powodować problemy w wyświetlanym obrazie lub niestabilną pracę komputera.

Wprawdzie producent nie upublicznił informacji związanej z naprawą, ale swoimi sposobami dotarł do niej serwis 9to5mac. Problem dotyczy kart graficznych FirePro w komputerach wyprodukowanych między 8 lutego a 11 kwietnia 2015 roku – może on się objawiać zniekształceniami w wyświetlanym obrazie, brakiem wyświetlanego obrazu, zawieszaniem się lub wyłączaniem komputera lub nawet problemem z jego uruchomieniem.

Według notatki, punkty serwisowe są zobowiązane do przyjęcia uszkodzonego komputera i darmowej naprawy (ma ona obejmować właśnie kartę graficzną i trwać 3-5 dni).

Apple Mac Pro komputer - części
Komputer Apple Mac Pro rozłożony na części (foto: iFixit)

Jeszcze nie wiadomo dlaczego Apple publicznie nie ogłosił programu naprawczego – być może wynika to z indywidualnego podejścia do każdego przypadku. Usterka wydaje się dosyć pospolita, bo na forum producenta bez problemu można znaleźć tematy opisujące problemy z grafiką w starszych wersjach komputera Mac Pro.

Źródło: 9to5mac, iFixit

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  prime27pl
  5
  Suszarka :D
  • avatar
   Dragonik
   5
   Jaką naprawę? Przecież ten sprzęt się nie psuje według co niektórych.
   • avatar
    Marucins
    5
    Smród przegrzewających się układów GPU ciągnął się od samego początku. Mijały lata a Apple nic z tym nie robiło. Za to dalej brnęło przy swojej wizji komputera do pracy zamkniętego w koszu na śmieci.

    Tutaj nie ma ofiar.
    Użytkownicy sami wiedzieli co biorą. Pierwsze testy ujawniły jakie temperatury panują w tym iTermosie.
    W pełni świadomie nabyli kolejny produkt z logo nagryzionego "japka"
    • avatar
     deel77
     4
     Ja pamietam jak o Macach Pro mówiło się i pisało jako o komputerach do grafiki, dtp i do muzyki. Po tym Apple wykastrował swoje stacje robocze z jednego procesora i możliwości rozbudowy o karty PCI (np. kontrolery macieży itd) ludzie zaczęli szukać innych rozwiązań. To spowodowało, że wielu (nie wszyscy) profesjonalistów porzuciło te mało wydajne komputery biurkowe na rzecz mocnych dwu procesorowych maszyn z ogromnymi możliwościami rozbudowy. Miedzy bajki należy włożyć również osławioną stabilność maków, bo o ile na mac book pro czy innych laptopach facebook w kawiarni działa całkiem stabilnie to gdy pracuje się nad dużymi projektami to różnica w stabilności zaczyna gwałtownie maleć (i spada do zera gdy używa się markowych stacji roboczych).
     • avatar
      Cute Pony
      1
      Filozofia Apple wsadz podzespoły za 4000zł walnij nadgryzione "japko", wsadz to w jakąś obudowę inną niż wszystkie i sprzedaj ludziom za 10-20tys PLN żeby mogli myśleć że są lepsi niż inni.


      P.S. Ostatnio znajoma z Australii chwaliła mi się że ma jakiegoś Airdropa, nie wiedziałem o co chodzi . Po chwili tłumaczenia okazało się że to jest zwykły transfer bluetooth. I to jest w Ajfonach od wersji 5!!! Z tego co pamiętam takie rzeczy to były na SonyEricssonach w 2003 roku. Cóż za innowacyjność. Co za technologia! Nie moge tylko uwierzyć że tyle ludzi cały czas się na to nabiera, no jeszcze US&A to rozumiem, ale reszta?
      • avatar
       voxcordi
       0
       Przerośnięty termos z pamięcią temperatury :-D
       • avatar
        Arek9182
        -7
        Mega dobry sprzęt, zwłaszcza do tworzenia i miksowania muzyki w Logicu oraz obróbki zdjęć i montażu filmów.