Laptopy

Apple odświeża MacBooki Pro - nowa klawiatura i wydajniejsze procesory

przeczytasz w 1 min.

Nowe modele mają być wolne od wad związanych z klawiaturą, a przy tym oferować jeszcze lepszą wydajność. Apple chwali się najwydajniejszym MacBookiem w historii firmy.

Firma Apple odświeżyła ofertę laptopów MacBook Pro o nowe procesory Intel Core 8. i 9. generacji. Klienci mają teraz do wyboru także konfigurację z topowym, 8-rdzeniowym procesorem Core i9, która obejmuje miano najwydajniejszej konstrukcji w historii producenta.

Odświeżeniu uległ 15-calowy model oraz 13-calowy w wersji z paskiem Touch Bar (wersja bez tego dodatku pozostała niezmieniona). Producent zastosował nową klawiaturę motylkową, która ma być wolna o wad znanych z poprzednich konstrukcji. Pozostałe, zewnętrzne elementy laptopów nie uległy zmianie.

Nowe, wydajniejsze procesory

Wersja 13-calowa została wzbogacona o wydajniejszy, 4-rdzeniowy/8-wątkowy układ Core i5 z grafiką Intel Iris Plus Graphics 655 (z opcją zmiany na 4-rdzeniowy/8-wątkowy Core i7). Dodatkowo przewidziano 8 GB pamięci LPDDR3-2133 (z możliwością rozszerzenia do 16 GB) oraz dysk SSD o pojemności 256 lub 512 GB (z opcją rozszerzenia do 2 TB).

Jeżeli chodzi o wersję 15-calową, dostępne konfiguracje obejmują 6-rdzeniowy/12-wątkowy Core i7-9750H lub 8-rdzeniowy/16-wątkowy Core i9-9880H (z opcją zmiany na Core i9-9980HK). Oprócz tego przewidziano 16 GB pamięci DDR4-2400 (z możliwością rozszerzenia do 32 GB), kartę graficzną AMD Radeon Pro 555X lub 560X i SSD o pojemności 256 lub 512 GB (opcjonalnie nawet do 4 TB).

Apple MacBook Pro 15

Producent chwali się, że konfiguracja z 8-rdzeniowym procesorem jest nawet dwukrotnie wydajniejsza niż 13-calowy model z 4-rdzeniowym procesorem i nawet o 40% wydajniejsza niż 15-calowy model z 6-rdzeniowym procesorem. Zmiany powinni odczuć profesjonaliści, którzy korzystają z oprogramowania potrafiącego wykorzystać potencjał wielu wątków. Miejmy nadzieję, że topowa konfiguracja nie będzie tak gorąca, jak początkowo była wcześniejsza edycja.

Ceny i dostępność

Nowe laptopy oferują wydajniejsze podzespoły, ale są dostępne w niezmienionej cenie – podstawowa konfiguracja nowego MacBooka Pro 13 została wyceniona na 8999 złotych, natomiast MacBook Pro 15 na 11 999 złotych. Klienci tradycyjnie mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne: szarą i gwiezdną szarość.

Źródło: Apple

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AmigaPPC
  7
  Najwydajniejszy do momentu rozgrzania, czyli jakieś 5 minut.
  • avatar
   jarekzon
   6
   Wzorowy przykład dymania ludzi na kasie.
   • avatar
    Dudi4Fr
    6
    Czekam na testy modelu z i9-9980HK, ciekawe czy ten procek wytrzyma chociaż 30 sekund w turbo podczas obciążenia.

    Nawet Intel przyznał że nowe i9 są przewidziane dla grubych laptopów z bardzo dobrym chłodzeniem. Nie ma możliwości żeby 8c/16t z boostem 5.0 mógł mieć TDP na poziomie 45W
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Apple odświeża MacBooki Pro - nowa klawiatura i znów dziurawe procesory

     Poprawiłem.
     • avatar
      Dragonik
      4
      Apple przecież łamie prawa fizyki swoim emejzingiem i te procesory będą chłodne jak antarktyda:D
      • avatar
       HomeAudio
       1
       https://www.apple.com/au/shop/buy-mac/macbook-pro/15-inch-space-grey-2.3ghz-8-core-processor-turbo-boost-up-to-4.8ghz-512gb

       Hmm.... najdroższa wersja MacBook'a Pro 15" wyceniona jest na 10 099$ czyli 38 938 PLN po obecnym kursie dolara... trochę drogo :/
       • avatar
        DragonRed
        0
        Apple pięknie się dobrać z Intelem.Wspaniale do siebie pasują akurat najlepszy produkt w ofercie z największą ilością -Backdoorów-.Nie ma to jak cieszyć się po zakupie takiego urządzenia jak po przyjściu na świat dziecka.Oczywiście dla wybranych czyli tych , którzy myślą , że posiadanie kasy do wszystko.
        Póki na ziemi nie będzie pełnej demokracji i każdy będzie ze sobą dobrze żył to będą takie sytuacje jak ta co ludzie po zakupie takich pudełek myślą , że złapali pana Boga za uszy.
        Tylko trzeba pamiętać o tym , że to co kupujemy i co posiadamy mówi także wiele o takiej osobie.
        • avatar
         DragonRed
         0
         Apple pięknie się dobrał z Intelem.Wspaniale do siebie pasują akurat najlepszy produkt w ofercie z największą ilością -Backdoorów-.Nie ma to jak cieszyć się po zakupie takiego urządzenia jak po przyjściu na świat dziecka.Oczywiście dla wybranych czyli tych , którzy myślą , że posiadanie kasy do wszystko.
         Póki na ziemi nie będzie pełnej demokracji i każdy będzie ze sobą dobrze żył to będą takie sytuacje jak ta co ludzie po zakupie takich pudełek myślą , że złapali pana Boga za uszy.
         Tylko trzeba pamiętać o tym , że to co kupujemy i co posiadamy mówi także wiele o takiej osobie.