Systemy operacyjne

Apple OS X 10.8: ponad 3 miliony pobrań systemu operacyjnego w ciągu 4 pierwszych dni

przeczytasz w 2 min.

Największy sukces w historii Mac OS

Zaledwie kilka dni temu wydany został najnowszy system z rodziny OS X – „Mountain Lion”. Jak poinformowała firma Apple – od tego czasu oprogramowanie zostało pobrane ponad trzy miliony razy.

System operacyjny OS X 10.8, który otrzymał podtytuł Mountain Lion zadebiutował w sklepie Apple Store dokładnie 25 lipca bieżącego roku. Jak się okazuje – w ciągu zaledwie czterech pierwszych dni od premiery system w swoich urządzeniach zaktualizowały aż trzy miliony użytkowników. 

Apple Mac OS X 10.8 urządzenia

Takie statystyki oznaczają, że Mountain Lion jest jak dotąd największym sukcesem firmy Apple na rynku systemów operacyjnych. Niestety producent nie ujawnił statystyk dotyczących pierwszej doby, przez co nie możemy porównać ich do poprzednika (10.7) zatytułowanego po prostu Lion, który w dobę po premierze został pobrany milion razy. Wszystko wskazuje jednak na to, że 10.8 pobił ten rekord.

Apple Mac OS X 10.8 procent rynku

Warto też przyjrzeć się innym statystykom systemu. Otóż okazuje się, że w zaledwie dwa dni po premierze, aż 3,2% użytkowników komputerów Mac korzystało z tej właśnie wersji dystrybucji. OS X 10.7 musiał czekać aż trzy miesiące na 14% rynku – wygląda więc na to, że lew górski, znany u nas także jako kuguar, nie będzie miał najmniejszych problemów z dorównaniem swojemu poprzednikowi, o prześcignięciu go już nie mówiąc.

Apple Mac OS X 10.8 pulpit

Tak świetne statystyki zaskakują tym bardziej, że na forach Mountain Lion nie cieszy się najlepszą sławą. Mimo wielu wprowadzonych nowości, reakcje na wersję 10.8 są bardzo zróżnicowane i z pewnością daleko im do „wymarzonych” przez firmę Apple.


Więcej o produktach firmy Apple:

Źródło: Neowin

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Błąd w tytule i treści newsa. Od 10.8 już nie ma "Mac" w nazwie, tylko samo OS X.
  • avatar
   Gaudeamus
   1
   Czy ktoś wie gdzie w internecie (i czy w ogóle) można znaleźć tą tapetkę z galaktyką?
   Wdzięczny będę za info.