Ciekawostki

Apple wiąże swoją przyszłość z rzeczywistością rozszerzoną

przeczytasz w 1 min.

Według dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka, rzeczywistość rozszerzona jest tym, czego oczekują użytkownicy.

Rzeczywistość rozszerzona nie jest wcale zupełnie nową technologią, ale zdaje się ostatnio przeżywać swój renesans. Poważne plany wiąże z nią także Apple. Taką informacją podzielił się dyrektor generalny firmy, Tim Cook, podczas wywiadu z The Washington Post z okazji piątej rocznicy objęcia tego stanowiska.

Ogromny sukces Pokemon GO, sporo pozytywnego hałasu wokół Microsoft HoloLens czy też entuzjastyczny odbiór Magic Leap. Jest przynajmniej kilka przykładów na to, że rzeczywistość rozszerzona jest tym, czego ludzie chcą. Nie powinny więc dziwić słowa Tima Cooka, który przyznał, że Apple zamierza „skoncentrować się na rzeczywistości rozszerzonej na większą skalę”.

„Myślę, że rzeczywistość rozszerzona jest niezwykle interesującą technologią” – stwierdził Cook, po czym dodał: „pracujemy nad wieloma projektami związanymi z tą technologią właśnie”. W dalszej części wywiadu Amerykanin przyznał także, że widzi w rzeczywistości rozszerzonej coś, co może odmienić sporą część naszego życia.

Czy Cook obawia się tego, że rzeczywistość rozszerzona i rzeczywistość wirtualna zastąpią smartfony w przyszłości? Zdecydowanie nie. Twierdzi jednak, że technologie te będą miały na nie ogromny wpływ.

Źródło: BGR

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drcocaina
  7
  Steve Jobs był wizjonerem i tego tej marce od jego śmierci brakuje. Firma przestaje mnie zaskakiwać nowinkami od kilku lat. Liczę na to. że to się zmieni choć nie ma co się oszukiwać - istnieją ludzie (umysły), których nie da się zastąpić. "Rzeczywistość rozszerzona" czy jakby tego nie nazwali jest tylko ewolucją istniejących technologi co jeszcze bardziej podkreśla zaistniałą sytuację. "Niósł wilk razy kilka ponieśli i wilka" Apple zostało w tyle i musi gonić rynek - smutna prawda.
  • avatar
   Dragonik
   3
   Ale ceny nadal dają jakby odkryli kosmos.
   • avatar
    decrypterie
    0
    Posiadam tonę rzeczy od Apple i od czasu jak niema Steve'a to nie to samo, prawda jest taka ze wszystko ma swój koniec tak jak i było z nokią 15 lat temu . :((
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Rzeczywistość rozszerzona to technologia, która jest już obecna na rynku od jakiegoś czasu i rozwija się coraz bardziej. Już teraz przy przedpremierowym zakupie Samsung Galaxy Note7 otrzymamy okulary Gear VR za darmo dzięki czemu będziemy mogli zapoznać się z całkowicie innym wymiarem rozrywki.