Gadżety

Apple zatrudniło dyrektora Tag Heuer - iWatch coraz bliżej?

przeczytasz w 1 min.

Temat smartwatcha iWatch jest coraz gorętszy. Premiera urządzenia coraz bliżej.

Apple Future
Zdjęcie głównego sklepu Apple w San Francisco, foto: Reuters/Robert Galbraith

iWatch to od kilku miesięcy jeden z najgorętszych tematów dotyczących firmy Apple. Co chwilę możemy usłyszeć kolejne plotki na temat tego smartwatcha – naprawdę nieprawdopodobnym wydaje się, by urządzenie to mogło nie powstać. Jeśli mimo to są jeszcze osoby, które nie dają wiary – po tym newsie pewnie zmienią swoje zdanie. No, w najgorszym razie ich część.

Cóż takiego się stało? A no firma Apple zatrudniła ostatnio Patricka Pruniaux – (byłego już) dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży w szwajcarskiej firmie Tag Heuer zajmującej się produkcją zegarków. Czy to może być przypadek? Może. Czy jest? Cóż, nie ukrywajmy – to dość mało prawdopodobne.

Po raz pierwszy informacja pojawiła się w CNBC. Nieco później potwierdziła ją agencja Reuters. Podczas rozmowy z tą drugą, Jean-Claude Biver – jeden z dyrektorów koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy, do którego Tag Heuer należy, przyznał, że „iWatch ma potencjał, by stać się poważnym zagrożeniem dla branży”.

Jak więc widać, iWatch to już coś więcej niż plotki. Po pierwsze – przypomnijmy, że system iOS 8 będzie zawierał platformę HealthKit do zarządzania danymi fitness. Po drugie – Patrick Pruniaux na pokładzie. Po trzecie – wszyscy konkurenci (oprócz Microsoftu - chwilowo) zaprezentowali już swoje urządzenia typu „wearable”, a jednego możemy być pewni – Apple nie odpuści.

Zatrudnienie Pruniaux może oznaczać, że będziemy mieli do czynienia ze smartwatchem klasy Premium. Cena pewnie też taka będzie. Ale właściwie czy ktoś spodziewał się taniego urządzenia?

Źródło: DigitalTrends, Reuters

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Jaka klasa Premium? Toż to będzie klasa Ultimate :)
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Wash dogs :)
   • avatar
    Dragonik
    -1
    Boję się pytać o cenę, ale wiem żę 90% to będzie znaczek japka
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Kto wie czemu produkty Apple są takie drogie? ;x za firmę się płaci czy co ;x
     • avatar
      Dragonik
      -3
      napisałem prawdę i dostałem minusy eh
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Zatrudnienie Pruniaux może oznaczać, że będziemy mieli do czynienia ze smartwatchem klasy Premium. Cena pewnie też taka będzie. Ale właściwie czy ktoś spodziewał się taniego urządzenia?"
       Raczej dotychczasowy sprzęt Apple do drogich nie należy. Plus parę czy paręnaście procent za markę nie czyni z niego sprzętu drogiego. Zdaję się topowe modele iPhona kończą się tam, gdzie zaczyna się totalny lowend TAG Heuer...
       • avatar
        Maxdamage
        0
        Apple powinno porzucić cały projekt zegarka- już są "sto lat za murzynami" względem innych producentów, a wątpię że wymyślą coś ładniejszego niż Moto 360
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ciekawe kiedy zatrudnią dyrektora Wrozametu albo Amici ? Kiedy dojdą do wniosku że czajnik z funkcją smartfona to jest jednak to czego brakowało na drodze ewolucji człowieka ? :-D