Płyty główne

ASRock szykuje ofensywę tanich płyt do podkręcania Skylake?

przeczytasz w 1 min.

Modele ASRock Hyper to tańsze konstrukcje, które zostały wyposażone w niestandardowy generator BCLK.

ASRock Hyper płyty główne

Niedawno pisaliśmy o dwóch płytach głównych ASRock z serii Hyper, które pozwalają na przyspieszanie procesorów za pomocą magistrali BCLK. Okazuje się, że na tym producent nie poprzestanie i już planuje premierę czterech kolejnych modeli.

Sytuacja z serią Hyper nie jest do końca jasna. Producent zastosował w nich niestandardowy generator zegara bazowego (BCLK), którego jedynym sensownym zastosowaniem może być przyspieszanie procesorów – również tych z zablokowanym mnożnikiem (właśnie za pomocą regulacji taktowania BCLK). Problem jednak w tym, że jeszcze jakiś czas temu ASRock zaprezentował modele z technologią Sky OC, ale później, pod presją Intela, zdecydował się je wycofać z nowych wersji BIOS-u. Czyżby tajwańscy inżynierowie znaleźli tutaj jakąś „tylną furtkę”?

Do tej pory w ofercie producenta pojawiły się dwa modele z serii Hyper, które zaprojektowano specjalnie z myślą o graczach – Fatal1ty B150 Gaming K4/Hyper i Fatal1ty H170 Performance/Hyper.

ASRock H170 Pro4/Hyper płyta główna

Kolejne modele będą już należeć do zwykłej serii i zostaną utrzymane w czarno-białej kolorystyce (przypomina ona nieco nowe płyty firmy ASUS). H170 Pro4/Hyper bazuje na laminacie formatu ATX i chipsecie H170 – można zatem powiedzieć, że jest to „cywilna” wersja Fatal1ty H170 Performance/Hyper. Oprócz tego planowany jest B150A-X1/Hyper też formatu ATX, H170M Pro4/Hyper formatu mATX oraz H110M-DGS/Hyper formatu mini-DTX.

Dokładna specyfikacja nowych modeli jeszcze nie jest znana. Nie wiadomo też kiedy i w jakiej cenie trafią do sprzedaży, aczkolwiek można jednak podejrzewać, że będą to najtańsze płyty z możliwością podkręcania procesorów (zwłaszcza model H110M-DGS/Hyper, który powinien kosztwać około 250 złotych).

Źródło: Tom's Hardware

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    usuniety_c89fe1248fbe
    1
    Pytanie do siedzących w temacie, o co chodzi ze Sky OC? Wycofali ją na nowym Biosie, ale co w zasadzie dawała ona, jeżeli ktoś ma odblokowany procesor z serii K?