Płyty główne

ASRock daje możliwość podkręcania zablokowanych procesorów Skylake

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
30 komentarzy Dyskutuj z nami

Funkcja Sky OC otwiera furtkę do podkręcania procesorów z zablokowanym mnożnikiem - jak na razie na płytach głównych z chipsetem Intel Z170.

ASRock Sky OC

Stało się! Firma ASRock wprowadziła do swoich płyt głównych z serii Z170 funkcję Sky OC, która pozwala na podkręcanie teoretycznie zablokowanych procesorów Intel Skylake.

Do tej pory możliwość przetaktowania oferowały wyłącznie modele z odblokowanym mnożnikiem (Core i5-6600KCore i7-6700K), natomiast w pozostałych przypadkach istniała możliwość podbicia częstotliwości magistrali BCLK zaledwie o 3-5% (czyli prawie w ogóle).

Firma ASRock obeszła te ograniczenia i wprowadziła do płyt z chipsetem Intel Z170 funkcję Sky OC, dzięki której można podkręcać wszystkie procesory – nawet te z zablokowanym mnożnikiem. W zależności od modelu procesora i płyty głównej, a także zastosowanego chłodzenia, możliwe jest zwiększenie taktowania nawet o 60%. Wzrost taktowania oczywiście przekłada się na wzrost wydajności.

ASRock Sky OC - podkręcanie Core i5-6400

Funkcja Sky OC jest dostępna po zaktualizowaniu BIOS-u do najnowszej wersji (poszczególne wersje znajdziecie na stronie producenta). Jesteśmy ciekaw czy podobne rozwiązanie udostępnią inne firmy oraz czy będzie ono dostępne też dla tańszych płyt z chipsetami Intel H170, B150 i H110.

Źródło: ASRock

Komentarze

30
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  To intel piane puści :D
 • avatar
  I dobrze, niech inni pójdą tym śladem. Intel sobie pogrywa jak chce i sprzedaje procesory z K drożej mimo że to jest to samo co bez K. Mam Intela ale tylko dlatego, że konkurencja nie ma w tej półce wydajnościowej nic. Jak tylko pojawi się alternatywa to uciekam od tego.
 • avatar
  No ciekawe co na to Intel .
 • avatar
  Miło widzieć, że tyle osób łapie się na proste chwyty marketingowe.
 • avatar
  Najpierw dać overclocking tylko po to żeby później go zabrać tylko po to żeby go potem oddać z powrotem. Zapomniałem dodać, że z tego powodu trzeba zrobić też huczną kampanię marketingową.. w końcu to "nowość".
 • avatar
  Bardzo dobrze:) Dosyć tej pazerności ze strony Intela:) i5-6600K za 1200pln? Jaja sobie robią już na beszczelnego
 • avatar
  proste jak molestowanie kozy.
  intel za chiny ludowe nie dał by zgody na takie Coś bez Jego wiedzy.
  czyżby zen komuś jajca podpiekł?!
  intel za darmo nic nie daje.
 • avatar
  Całe to huczne OC to jedna wielka bzdura... Jakby nie można było robić "fabrycznie podkręcanych" procesorów... Bzdura...
  -4
 • avatar
  mnożnik zablokowany a podkręcamy przez BLCK, ale jkie są możliwości zmiany BLCK w Skylake ? (bo nie patrzyłem na to), są skoki co parędziesiąt MHz, czy jest płynnie jak chcemy ? ( tzn gdzie są ograniczenia ? )
  bo i5 6400 kosztuje 850zł czyli nie tak dużo.
 • avatar
  @jakub1t
  nie z autopsji ;P
  można ją zeżreć
  można ją zerżnąć.
  można tylko ją mieć.
  różnica umyka
  ale walić w bęben większość potrafi.
  ps:nie do ciebie @jakub1t
 • avatar
  Jeśli to prawda to super. Mimo wszystko trzymam kciuki za AMD. Jeśli wypuszczą ZEN to uciekam w ich stronę, szczególnie gdy wypuszczą energooszczędne, wydajne oraz mało grzejące się procesory. Nawet ceny takich procesorów jak Pentium są nie do zaakceptowania a nareszcie wydają je z normalnymi integrami (530).
 • avatar
  Przetestowane
  płyta ASRock Z170 Pro4S
  BIOS ver. L2.73
  Aktualnie testuje 120 MHZ
  na razie stabilne
  mały minus nie działa oszczędzanie energii.
  Arek
 • avatar
  wyniki po OC całkiem obiecujące

  www.overclocking.guide/overclocking-non-k-intel-skylake-cpus-performance-tests/